Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kaišiadorių vyskupijai – 90 metų

Kaišiadorių vyskupija įkurta 1926 m., įsteigus Lietuvos bažnytinę provinciją.

Kaišiadorių vyskupijai nuo 2012 m. vadovauja vyskupas Jonas Ivanauskas.

1991 m. Apaštalų Sostui Lietuvoje įsteigus Kauno ir Vilniaus metropolijas, Kaišiadorių vyskupija priskirta Vilniaus metropolijai.

Šiuo metu Kaišiadorių vyskupijoje gyvena apie 106 tūkst. katalikų. Vyskupija užima 6557 km2 plotą ir yra suskirstyta į Alytaus, Birštono, Elektrėnų, Kaišiadorių, Merkinės, Molėtų ir Širvintų dekanatus.

Vyskupas J. Matulaitis procesijojeŠešiasdešimt aštuoniose vyskupijos parapijose darbuojasi daugiau nei šešiasdešimt kunigų. Žymiausias vyskupijos dvasinės traukos centras yra Švč. M. Marijos užtarimu garsėjanti Pivašiūnų šventovė.Katedra ir vyskupijos kurija bei jos vadovaujami centrai –KatechetikosŠeimosJaunimoCaritas – yra Kaišiadoryse, antrajame pagal dydį vyskupijos mieste.

Vyskupijoje įsikūrusios dvi moterų vienuolijos, taip pat darbuojasi vienuolės iš vienuolijų, įsikūrusių kitose Lietuvos vyskupijose.

KaišiadorysJaunuoliai ir vyrai, besirengiantys tapti kunigais Kaišiadorių vyskupijoje, studijuoja Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarijoje, Metropolijos centre, kur rengiasi kunigystei seminaristai ir iš Vilniaus arkivyskupijos bei Panevėžio vyskupijos; 2008–2009 mokslo metais Vilniaus kunigų seminarijoje studijavo 6 seminaristai (1 parengiamajame kurse); 2011 m. kunigystės šventimai suteikti 1 asmeniui.

Šiuo metu vyskupijos mokyklose dirba daugiau nei 70 tikybos mokytojų ir katechetų; 2011–2012 mokslo metais iš daugiau nei 13 000 Kaišiadorių vyskupijos teritorijoje besimokančių mokinių katalikų tikybą buvo pasirinkę apie 9 000.

Katechetinio centro renginysVyskupijoje, kai kuriose parapijose – Aukštadvaryje, Kruonyje, Pivašiūnuose, Širvintose, Želvoje – veikia parapiniai globos namai seneliams ir vienišiems žmonėms, Paparčiuose – Šv. Juozapo vaikų globos namai; Birštone įsikūrusi VšĮ „Birštono tulpė“ – vyskupijos svečių namai, kuriuose Kaišiadorių vyskupijos kurija ir jos vadovaujami centrai rengia įvairius mokymus, seminarus, kursus ir rekolekcijas dvasininkams ir pasauliečiams. Guronyse veikiarekolekcijų namai, kuriuos administruoja seserys vienuolės – eucharistietės

Daugiau nei dvi dešimtis metų Kaišiadorių vyskupija palaiko glaudžius partnerystės ryšius su Magdeburgo vyskupija (Vokietija); per šį laikotarpį pradėti ir tęsiami keli bendri Magdeburgo bei Kaišiadorių vyskupijų katechezės ir jaunimo sielovados projektai, Magdeburgo vyskupijos parapijos pastoracijos seminarijoje yra studijavę, sėmęsi patirties parapijų veikloje keletas jaunuolių iš Kaišiadorių vyskupijos.

Kaišiadorių vyskupijos informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


× septyni = keturiasdešimt du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]