Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Kas nutinka su LAIMĖS palinkėjimais?

IMG_5271 - Kopija

Mes gimstame mylėti ir būti laimingais! Nuotrauka iš asmeninio archyvo.

Sveiki, mielieji!

Tik kelios valandos skiria mus nuo ateinančių 2014-jų metų! Kaip visuomet – šiek tiek neramu. Lyg prieš egzaminą. Net ir tie, kurie skelbiasi nešvenčiantys ir nekreipiantys dėmesio į Naujuosius, tyliai nuklysta į praeitus metus. Ar viską padariau? Ar geri jie buvo – praeinantys?

O aš Jūsų noriu paklausti – ar išsipildė pats populiariausias palinkėjimas, kurį, esu įsitikinusi, daugybę kartų girdėjote sutikdami šiuos, 2013 metus – ar esate LAIMINGI? Ar esate laimingi, brangūs draugai, kaimynai, pažįstami ir nepažįstami ŽMONĖS? Ar išsipildė Jūsų svajonės ir troškimai?..

Ko žvilgsnis nukrypo į šalį? Mėginate įvertinti laimės lygį savyje?

Gerai, sutinku, laimę įvertinti labai sunku, o metai – pakankamai ilgas laiko tarpas, žinau – buvo visko – ašarų ir juoko, tikėjimo ir nevilties, svaiginančių pasiekimų ir beprasmybės… Kaip ir kiekvieno gyvenime… Kaip ir kiekvienoje dienoje.

Palengvinsiu užduotį. Štai keletas klausimų, pamėginkim patys sau į juos atsakyti. Kuo daugiau atsakymų TAIP, tuo Jūs laimingesnis!

* Ar šiais metais dažnai darėte tai, kas Jums patinka. Žinau, kad būna įvairių aplinkybių, žinau, kad ne visada įmanoma… Tačiau – ar Jūs tai darėte??? Ar nors vieną rytmetį sutikote  tekančią saulę? Ar nors kartą ją palydėjote? Ar siuvote ir mezgėte tada, kai “normalūs” žmonės verda vakarienę? Ar tupėjote visą dieną su meškere paupy, kai visi “normalūs” žmonės savaitgalį leidžia namie, žiūrėdami televizorių ir gerdami alų? Ar leidote nors kartą savo vaikams prisivalgyti ledų iki soties ir murziniems iki ausų iki vėlaus vakaro siausti po laukus, o miegoti palapinėje? Ar leidote sau pasiimti nors kartą tėvadienį tam, kad nusivežtumėte šeimą į sodybą prie ežero? Ar nors vieną dieną – visą dieną – nekilote iš lovos vien tam, kad paskaitytumėte knygą? Ar nors kartą, metę niekada nesibaigiančius darbus, išlėkėte su draugais tiesiog todėl, kad miške prisirpo mėlynės?

* Ar kada nors pagalvojote, kad galėtumėte dirbti mėgstamą darbą? Ar nors kiek pasistengėte, kad tai išsipildytų? Taip taip, krūva aplinkybių tai sutrukdė? Nebaigti tinkami mokslai, o jie juk “tokie brangūs!”? Maži vaikai, gyvenate ne ten, kur įmanoma dirbti tai, ką mėgstate? O gal per mažai moka už tai, ką mėgstate? Šiandien atsakingai galiu Jums pareikšti – nėra nieko neįmanomo! Nieko! Sakau Jums  - jei norite būti laimingu, privalote įgyvendinti savo svajones! O gal tai – jau seniai įgyvendinta svajonė?

*Ar šalia Jūsų – mylimi ir mylintys žmonės? Ar leidžiate jiems būti laimingais šalia Jūsų? Ar jie Jums leidžia? Ar nesisavinate tų žmonių laiko, jėgų ir gyvenimo tikslų ir nemėginate jų paversti SAVO laiku, SAVO jėgomis ir SAVO gyvenimo tikslu? Ar mokate duoti, ne tik imti? Ar mokate mylėti pirmas? Ar žinote, kad būti “kartu” – tai pastangos ir darbas – tai lyg kasdien statyti namus – po plytą, po balkį, po varžtą. Ar jaučiate, kad tikslas – “būti laimingais kartu” – yra bendras visiems? Juk šalia jūsų, gali būti ne tik vyras ar žmona. Galbūt tai ir tėvai, seneliai, vaikai, broliai ar seserys. Mylėkite Juos taip, lyg jie būtų brangiausi pasaulyje!

*Ar Jūsų kasdienai pakanka to, kas būtina? Maisto, šilumos ir būtiniausių daiktų? Ar šalia viso to turite nors menkiausią galimybę įsigyti nors kruopelę daugiau? Ar turite namus ir neslegia skolos? Ar gebate oriai išgyventi šiame pasaulyje? Kalbu ne apie keliones, naujas knygas, treningus iš Gariūnų, šokoladą su puodeliu kavos, dar naujesnį kompiuterį ar telefoną. Klausiu – ar Jūs turite stogą virš galvos, Jūsų namuose šilta, yra elektra, Jūs turite pakankamai duonos, nebadaujate? Jūsų spintoje yra rūbų? Jūs kas mėnesį gaunate kažkokią sumą pinigų?.. Visa kita – Jūsų pasirinkimo galimybės. Visko sau leisti ir turėti negali net milijardieriai. Ir jie, apkeliavę pusę pasaulio, galbūt, niekada neužuodė prinokusių pievoje žemuogių kvapo! Ir, galbūt, nematė, kiek vaikui džiaugsmo gali suteikti išpildyta jo sena vajonė! Nebijokite ko nors stokoti! Svarbu, kad pakaktų to, kas būtiniausia!

*Tikriausiai pats svarbiausias punktas. Visa kita galima pasiekti, sukurti, išmokti, užsidirbti… AR NEDAROTE KITAM TO, KO NENORITE, KAD DARYTŲ JUMS??? Ar nesate arogantiški ir pikti? Ar aplink save matote TIK gerus žmones? Galbūt, kartais klystančius… Ar dažnai kyla mintis, kad esate geresnis, protingesnis, išmintingesnis, doresnis už kurį nors kitą??? Net jai manote, kad esate gudresnis ar geresnis už vieną vienintelį žmogų, į šį klausimą atsakykite “NE”! Ar mokate neteisti ir atleisti? Ar mokate MYLĖTI ir paleisti? Ar mokate atpažinti savyje pyktį ir išleisti jį nieko neįžeidžiant? Ar mokate kritikuoti taip, kad Jūsų kritika rodytų kelią į galimybę pasitaisyti ir išlaikyti savo ir to, kurį kritikuojate orumą? Ar turite savyje jėgų, tapę už ką nors atsakingi, visų pirma galvoti apie tai, ką savo atsakomybe galite duoti, ir negalvoti, ką galite iš to gauti? Ar mokate nubraukti ašaras tam, kuris Jus įžeidė? Ar galite pakelti parklupusį besijuokiančių akivaizdoje? Ar žinote, jog tai, kad kažkas galvoja kitaip, nei Jūs – papildoma galimybė Jums abiems? Ar galite MYLĖTI kitą taip, kaip mylite save?

***

Žinau, mums visiems reikia pasistengti… Tad, stovėdama ant Naujųjų metų slenksčio, Jums sakau – su lyg kiekvienu LAIMĖS palinkėjimu susimąstykime – tik nuo mūsų pačių priklauso, ar iš tiesų tai išsipildys. Laimės palinkėjimas – atidarytos durys! Ir tik nuo mūsų priklauso, ar norėsime, ar išdrįsime pro tas duris žengti – LAIMĖS keliu!

Visada Jūsų, Vilma Valiukevičienė


Susiję straipsniai:

Jūsų komentaras:


penki × = keturiasdešimt

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]