Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kas yra Visa Waiver Programa ir Visa Waiver šalys?

   WINWORD_vm5SJdUfWyKelionės į Ameriką formalumai Lietuvos piliečiams jau kurį laiką yra gerokai paprastesni, tad nieko keisto, kad vis dažniau kelionės kryptimi yra pasirenkamos Jungtinės Amerikos Valstijos. Keliautojai neretai nusprendžia pasirinkti tokias šalis, į kurias vykstant nėra reikalinga viza, todėl kartais nė nesigilinant į kelionės dokumentų reikalavimus nusprendžiama tiesiog keliauti po Europą. Vis dėlto, tikrai nebūtina tuo apsiriboti – Visa Waiver programa Lietuvos ir kitų sąraše esančių valstybių piliečiams suteikia galimybę keliauti beviziu režimu. Gauti leidimą į šią šalį yra ganėtinai paprasta – turi būti užpildoma nauja Esta paraiška bei pasirūpinama kitais kelionės formalumais.

Ką svarbu žinoti apie keliavimą į JAV?

    Pirmiausia reikės pasirūpinti, kad jūsų paso galiojimo trukmė būtų pakankama: kelionės pabaigoje jis turėtų galioti ne trumpiau nei šešis mėnesius. Kai pildoma nauja Esta paraiška, būtina atkreipti dėmesį į tai, kiek laiko galios pasas: leidimas atvykti į JAV yra išduodamas dviejų metų laikotarpiui, tačiau tuomet, jei paso galiojimo trukmė bus trumpesnė, Esta leidimas galios tiek pat, kiek ir pasas. Norėdami gauti leidimą vykti į JAV turite apsilankyti oficialioje internetinėje svetainėje, kurioje galima užpildyti anketą. Įprastai tam sugaištama maždaug 20-30 minučių, o paraiškos patvirtinimas trunka iki trijų parų. Keliautojams yra taikomas 14 dolerių mokestis, kurį galima sumokėti naudojantis kreditine kortele. Jei jums bus suteiktas Esta leidimas, jį rekomenduojama atsispausdinti, nes šį dokumentą reikės pateikti atvykus į šalį.

Esta galiojimo sąlygos

   Esta leidimas yra išduodamas dvejiems metams: per šį laikotarpį keliautojai turi galimybę Jungtinėse Amerikos Valstijose apsilankyti kelis kartus. Vienos viešnagės trukmė turėtų trukti iki 90 dienų (jei ši sąlyga bus pažeidžiama, gali būti uždrausta kelerius metus atvykti į JAV). Tuo atveju, jei bus pastebėta, jog keliautojai piktnaudžiauja galimybe keliauti beviziu režimu, ir JAV praleidžia daugiau laiko nei savo šalyje, gali būti uždrausta atvykti į šią šalį. Nors neretai manoma, kad Esta leidimas garantuoja, kad pavyks patekti į JAV teritoriją, tačiau taip nėra – galutinis sprendimas yra priimamas ne tvirtinant paraišką, bet jau atvykus į šalį.

Kaip gauti Esta leidimą?

   Užpildykite formą oficialioje internetinėje svetainėje, kurioje galima gauti Esta leidimą. Nors kartais keliautojai išsigąsta, kad teks pateikti pernelyg daug asmeninių duomenų, tačiau dėl to nerimauti tikrai neverta: jūsų duomenys bus apsaugoti, ir tik tuomet, jei viską sąžiningai užpildysite, turėsite šansą gauti Esta leidimą. Kaip jau minėta anksčiau, įprastai šios formos pildymas trunka ne ilgiau nei dvidešimt minučių, o tuomet, kai paraiška jau bus pateikta, nepamirškite patikrinti jos statuso. Po kurio laiko užsukę į oficialią internetinę svetainę galėsite pasitikrinti Esta leidimo būklę: gali būti informuojama, kad jums buvo suteiktas leidimas, taip pat paraiška gali būti tebenagrinėjama, arba ji gali būti atmesta. Tuo atveju, jei paraiška būtų nepatvirtinta, tikrai neverta pernelyg nuogąstauti – vykti į Jungtines Amerikos Valstijas galėsite turėdami vizą (jei Esta paraiška yra atmetama, jūs turite galimybę kreiptis dėl vizos suteikimo).

Dėl kokių priežasčių Esta leidimas gali būti nesuteiktas?

   Nors Visa Waiver programos šalių piliečiai į JAV gali vykti kur kas paprastesnėmis sąlygomis, tačiau kartais nauja Esta paraiška yra atmetama. Taip gali nutikti dėl įvairių priežasčių: pavyzdžiui, jei anksčiau esate pažeidę šios programos sąlygas, arba pildydami paraišką pateikėte melagingus duomenis. Pildant paraiškos duomenis visuomet svarbu būti atidiems, nes kartais klaidų yra priveliama dėl paprasčiausio skubėjimo.

Kada Esta leidimo nepakanka vykstant į JAV?

    Nors kartais manoma, kad vykstant į Jungtines Amerikos Valstijas reikia turėti ir vizą, ir Esta leidimą, tačiau tai nėra tiesa. Tuo atveju, jei į JAV vykstate turizmo ar verslo tikslais, įprastai visiškai pakanka turėti tik Esta leidimą, o tuomet, jei šioje šalyje planuojama dirbti ar studijuoti, bus reikalinga viza. Taip pat vizos reikės ir tada, jei vyksite su nepatvirtintu vežėju ar JAV planuojate būti ilgiau nei 90 dienų. Jei tiesiog planuojate kelias savaites pakeliauti po JAV, užpildykite formą gauti Esta leidimą ir nepamirškite patikrinti paraiškos statuso.

Užsakymo Nr. ŠS -19-68


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


devyni − devyni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]