Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Ko labiausiai bijo Širvintų politikai?

VilmaVisų pirma labai bijo, kad kokį nors gerą darbą padarys “ne savas” politikas ar “ne sava” partija.

Dar labai bijo, kad bus priimtas “ne savam” partiečiui, giminaičiui аr kaimynui palankus sprendimas.

O po paskutinio posėdžio paaiškėjo, kad labiausiai už viską pasaulyje mūsų politikai bijo tolerantiško jaunimo…

Tiesą pasakius, kai reikėjo spręsti, ar pritarti projektui, kurį įgyvendinus Širvintų jaunimas turėtų savo patalpas, prasidėjo cirkas. Purvinas klounų paradas. Lyg pritarus projektui kas nors pakeistų jų lytinę orientaciją…

Viskas prasidėjo nuo to, kad projektą pristačiusio Gedimino buvo paklausta – ar tikrai jis yra Tolerantiško jaunimo asociacijos narys ir priklauso jos valdybai. Paskui nevaldomai ėmė lietis mūsų politikų išmintis ir išsilavinimo lygis. O gal stoka?..

Įsivaizduojate, ir mūsų mažame miestelyje yra žmonių, kurie yra kažkam tolerantiški, kas, pasirodo, labai juokinga (prunkščiojo pusė salės, lyg maži mokinukai, mokytojai ėmus aiškinti apie piesteles ir purkas)! Įsivaizduojate, netgi renginiai organizuojami ir parodytas filmas apie 2 vyrų santykius ir nupirkta net viena knyga apie homoseksualus!

Tikriausiai iki šiol viso to nebuvo. Tikriausiai, mūsų mieste niekada nebuvo (ir tikrai niekada nebus, tik per mūsų politikų lavonus!) nei homoseksualų, nei biseksualų, nei traslyčių, nei narkomanų, nei korupcijos pas mus nėra, nei šantažo, nei įstatymų laužymo. Tiesiog utopinė sala nuodėmių jūroje… O jei jau koks išlenda – tolerantiškas – geriausia būtų, kad jis sėdėtų sau namie, už pečiaus ir nieko nedarytų, nes ką jis bedarys, visiems galvoje bus vienos vaivorykštės… Na, nebent eitų griovių kasti…

Jaunimą ginti drįso tik vienas kitas politikas. Berods suskaičiavau 3 – K. Pakalnis, K. Visackas ir A. Jozonis. Atsiprašau, jei neišgirdau kurio nors tylesnio gynybos balso. Nuleidus akis iš gėdos tik rašiau ir rašiau – kad kuo daugiau užfiksuočiau “nuostabių” pasisakymų. “Pas mus jaunimas neiškrypęs, na gal vienas kitas” – ar kažkaip labai panašiai lyg ir ginti jaunimo projektą pasišovė meras. Ar iš tiesų vis dar gyvename sovietų amžiuje, kai visuomenė buvo sterili – nei “tolerantiškieji”, nei tie, kurie be kojų ar rankų neturėjo teisės nei gyventi, nei dirbti, nei ką nors gero daryti. Nes visi, kurie buvo ne visai “tobuli” pagal kažkieno supratimą, buvo tiesiog iškrypėliai.

Pasitelkime Wikipediją ir pažiūrėkime, ką reiškia tas “iškrypimas”. Nei gėjų, nei lesbiečių, nei biseksualų, nei translyčių tame sąraše nėra. O iš visų baisių ten randamų žodžių, vaikams ir jaunimui (kalbame apie jaunimą nuo 14 metų) baisiausias – pedofilija. Tačiau nei vienam dirbančiam su vaikais žmogui neteko prieš Tarybą prisiekti, kad jis tikrai ne pedofilas. O Gediminas tribūnoje buvo narstomas po kaulelį, turėjo atstovėti savo pristatomą projektą besišaipančių didelių ir protingų žmonių akivaizdoje. Beje, jis laikėsi puikiai!

Tikrai nenoriu nieko apkaltinti pedofilija. Tačiau tai yra tai, ko reikėtų bijoti patikint jaunimą kam nors. Tuo tarpu, dabar kalbame apie savo miesto žmonių organizuojamą laisvalaikį ir veiklą jaunimui. Ir tame sąraše, kuris buvo išvardintas, kaip “palaikantis” projektą, mano duomenimis, nėra nei vieno, kuris galėtų nuskriausti vaiką.

Žinote, manau, jei jau reikia bijoti, tai labiausia – savo šešėlio. Žmogų galime išvaryti, išniekinti ir sutrypti, galime jo nematyti daugiau niekada gyvenime. Tačiau savo šešėlio nepavyks atsikratyti niekada. Nebent likusį gyvenimą praleistume tamsiame urve.

Nesuspėjau sužiūrėti, kas balsavo prieš ir susilaikė, tačiau drąsiai viso jaunimo vardu spaudžiu ranką tam vienuoliktukui, kuris išdrįso po tokių debatų tarti “taip”.

Vilma Valiukevičienė


Susiję straipsniai:

21 Komentarai (-ų)

 1. taip sako:

  nesuprantu kuo čia dėtos programos ir mūsų jaunimas? tai tarybos nariai, jei manote, kad Gediminas gali kažkur ne ten nuvesti jaunimą, kodėl jis dirba tokiose pareigose? Atsiprašau, jei jau gauna atlyginimą, tai lai rengia projektus ir vykdo kitas savo tiesiogines pareigas. Nieko sau reikalų tvarkymas – tūkstančiai žmogaus išlaikymui, o darbo rezultatai nereikalingi… nafik tokią tarybą…

 2. Anonimas sako:

  Saunuole Daiva. Matote, kaip klapciukai puola.

 3. trumparegiskumas sako:

  Ir labai svarbus faktas, kad lietuviai yra trumparegiai. Buvo atliktas tyrimas ir paaiškėjo, kad daugelis šeimų išvis neturi piniginių santaupų. Uždirba ir išleidžia ir dar paskolą pasiima. Taigi išleidžia daugiau, nei gauna pajamų. Jei žmonės atsidėtų bent 10% kiekvieną mėnesį į neliečiamą sąskaitą – bent turėtų kažkiek santaupų reikalingai dienai.Lietuviai nori greito efekto – šiandien paėmiau, atėmiau, “pasiskolinau”, prisigrobiau – o kas bus po 5 ar dešimties metų – visai nesvarbu. Čia labai tinka mūsų politikų pavyzdys, kai yra vagiami, švaistomi valstybės pinigai, o juk už juos taip gerai būtų galima pakelti Lietuvos žmonių gerovę. Verslininkai irgi trumparegiai? Ar žinote, kad Lietuvoje daugelis verslų kuriama grynai trumpam laikui? Tik pradėjo geriau sektis, įmonės sąskaitoje padaugėjo pinigų – iš karto pradedama važinėti naujais prabangiais automobiliais, tiek pinigai nebesukami apyvartoje ir bankrotas. O kiek tokių pavyzdžių..

  Read more: http://www.tavosekme.lt/news/trumparegiskumas/
  Create your own website for free: http://www.webnode.com

 4. Daivai sako:

  Ir kas ta “TIESA”??? Elgiatės labai neatsakingai.

 5. Daivai sako:

  tai papasakokite, kokias problemas matote? mes turime žinoti. Žmogus va mato problemą politikų trumparegiškume ir tai garsiai pasakė. O va rėksmingai pasisakėte jūs – o apie ką????? Apie nieką – kad yra kažkokių problemų. Kokių?????

 6. Daiva sako:

  Gėda tiems vienuolikai, kurie balsavo “už”… O dar labiau nesuprantu šio straipsnio autorės. Rėksmingas, šališkas ir trumparegiškas straipsnis. Man labai gaila, kad viskas varoma į “partijas”, nes “tolerantiškas jaunimas”- daug didesnė ir gilesnė problema nei partijų karai…
  Šaunuoliai tie Tarybos nariai, kurie balsavo prieš arba bent jau susilaikė. Laikykitės! Neišsižadėkite TIESOS dėl panašių moteriškių/vyriškių, kurie garsiai rėkia ir nemato toliau savo matymo lauko…

  Nesuprantu- nejaugi savo rajone neturite kur investuoti pinigų geriau ir tikslingiau???????
  Laikykitės

 7. Jadvyga sako:

  Nepulkit šerno. Jis nekaltas dėl savo prigimties, knisti ir maitintis š…

 8. Manau, sako:

  kad niekur tu nepasitrauksi,serne,pasivadinsi kitu vardu ir toliau pilsi purva ant visu,kas tau nepatinka. Bet,nereikia susireiksminti, nemanau,kad daugeliui yra svarbi to zmogiukscio nuomone.

 9. sernas sako:

  Nepatinka kai kam sernas. Ka gi jei kam netinku – as pasitraukiu. Neprarasiu daug, nei asm, nei sitas site.
  Jei ka izeidziau savo bendravimo tonu ir maniera – atsiprasau. Ypac nesinoretu kad redaktore pyktu.
  Viso gero.

 10. Anonimas sako:

  Be to lygių galimybių nešėjai jau tapo politine jėga ir turi strategiją. Grindžia savo veiklą kaltinimais diskriminacija, stebi ir skundžia, iškreipia jiems reiškiamus priekaištus ir meta kritikams. Suburia ir paruošia jaunimą efektyviai skleisti idėjas. „Progresyviausiose“ šalyse jau įstatymiškai reglamentuota net vadinamoji hate speech („neapykantos kalba“), tai cenzūra, kuri draudžia kritiką. Tikriausiai nemažą įtaką daro ir suinteresuotos grupės, pavyzdžiui pornoindustrija, kontraceptikų gamintojai ir kt.

  http://www.delfi.lt/pilietis/voxpopuli/ka-tolerantisko-jaunimo-asociacija-siulo-mokykloms.d?id=33774407#ixzz2u9CiDRll

 11. as sako:

  Jau zinau, kas tas sernas :) ))))))))))

 12. nesuprantu sako:

  Kiek dar redakcija leis šernui rašinėti tokius komentarus. Jis negerbia kitu , o mano nuomone labiausiai pats savęs.NORĖČIAU PAMATYT KOKS DRĄSUS BŪTŲ AKIS Į AKĮ TIEMS ZMONEMS, KURIUOS DERGIA, VISA TAI PASAKYT.

 13. de facto sako:

  Už šiukšlių pabrangimą tai reikia Pinskui dekavoti kiek žinau

 14. auk sako:

  Visų vardu spaudžiu ranką tam vienuoliktukui, kuris už šiukšlių išvežimo pabranginimą balsavo “taip” ir tokiu būdu paplonino širvintiškių pinigines.

 15. 322 sako:

  Garsiojo vienuoliktuko vardais bus pervardintos Širvintų gatvės, kiekvienam iš jų bus pastatytas paminklas už žygdarbį. Dėkingi širvintiškiai su dėkingumo ašaromis kartos jų vardus net tada, kai ateis paskutinioji.

 16. sąąąąąąžinė sako:

  buuuuu, visi, kurie balsavo prieš daba jau drebėkit – atbėgs iš krūmų diiiidelis gėjus ir in…

 17. sasas sako:

  žmonės bijo to, kas jiems labai aktualu ir spaudžia

 18. Jo sako:

  O ka jis nuejo del sunu

 19. Jo sako:

  Jei jus nesuprantate, tai jums nepaaiskinsi.
  O i Taryba einama del rajono zmoniu. Del ju geroves. Bent taip jau kandidatai skelbiasi.

 20. Jo sako:

  Nesupratau ta ka tas Pakalnis turejo padaryt

 21. sernas sako:

  Tikras zurnalistas, tikras publicistas nepabijo rasyti tiesa. Ka padare tavo Pakalnis sitoje taryboje? Ogi nieko?
  Kodel apie tai nearasai? Pkalnis malacius! Toli grazu ne. Esi paprasta subinlaize, tokia kaip ir tavo rasytoja is viensedzio. Bet ana rasytoja yra moraine prostitute. Tu tik partine subinlaize. Labai gaila. Drasos vidines jus neturite.

Jūsų komentaras:


× vienas = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]