Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Krašto naujienos – visų ir visiems!

Žurnalistė. L. Kirtiklienės nuotrauka

Dirbant žurnalistinį darbą vengiu piršti savo nuomonę, stengiuosi atkartoti įvykius taip, kaip jie vyksta. Tačiau laikui bėgant suprantu, kad laikas nuo laiko derėtų parašyti skaitytojams, kažką paaiškinti, kažką pakomentuoti. Juolab, kad Krašto naujienų lankomumo statistikoje vis matau – yra ieškančių Redakcijos bog‘e naujienų.

Visų pirma, labai noriu padėkoti visiems skaitytojams – ačiū už Jūsų palaikymą, kritiką, komentarus, ačiū tiems, kurie skaito tyliai, tiems, kurie pagiria ir tiems, kurie išreiškia nepasitikėjimą. Nesiekiame būti tobuli, nes tai nepasiekiama. Bet džiaugiamės kiekviena galimybe kažkam būti naudingi, informatyvūs, objektyvūs.

Jau matau, kaip kai kurie skaitytojai ima kikenti skaitydami žodį „objektyvūs“. Laikas nuo laiko esame kaltinami tuo, kad mūsų tinklapyje per daug dėmesio vienam žmogui, vienai partijai. Gal būt. Bet tai nėra todėl, kad mes taip norime ar „taip reikia“. Tai yra tik todėl, kad ta viena partija, tas vienas žmogus rodo daug puikios iniciatyvos. Negi reikia uždėti plytą, cenzą, suskaičiuoti – jūsų pavardę paminėsime vieną kartą per mėnesį, ne daugiau? Krašto naujienų kredo – priimti kiekvieną iniciatyvą, įleisti kiekvieną pageidaujantį, rašyti apie viską, skleisti tiek informacijos, kiek pajėgiame techniškai. Iš tiesų, nėra buvęs atstumtas nei vienas žmogus, nei viena iniciatyva. Interneto platybės neaprėpiamos, užteks vietos visiems.

Kur eidama, ką sutikus vis kartoju – Jūsų mažai Krašto naujienose, prašome su savo nuomone, kviečiame atsinešti savo iniciatyvas, rašykite, kvieskite, BŪKITE MATOMI!

Kas kita yra galimybė visus „apšokti“ – laiku prieiti, laiku paklausti, paprašyti, nusilenkti – „gal galėtumėte pakomentuoti“, „gal norite papasakoti“… Taip, darome ir tai. Kartais gyvai, kartais telefonu, dažnai, kad būtų greičiau, elektroniniu paštu. Deja, drįstančių pasakyti savo nuomonę ne taip jau daug. Tai ir remiamės drąsiausiais, tais, kurie nebijo žvelgti į akis ir išsakyti savo mintis. Na, o tai, kad Kęstutis Pakalnis (be abejo  mums garbė remtis drąsaus ir garbingo žmogaus nuomone) komentuoja dažniausiai – čia dar reikėtų suskaičiuoti. Deja, tokio skaitliuko, kuris suskaičiuotų kiek kuri pavardė paminėta, nėra. Man atrodo, kad mūsų tinklapyje yra daug Savivaldybės administracijos direktorės Elenos Davidavičienės komentarų ir pasisakymų (Valstiečių partija), vicemero Andriaus Jozonio (LSDP), po naujo TS-LKD Širvintų skyriaus pirmininko išrinkimo, visada sulaukiame Sigito Kirtiklio nuomonės. Bet kokiu metu galime kreiptis į merą Vincą Jasiukevičių – visuomet sulauksime paaiškinimo, komentaro bet kuriuo klausimu. Ačiū jiems. Ne kartą esame klausę nuomonės daugelio Tarybos narių. Kiek jie skaito elektroninį paštą ir jaučia pareigą bendrauti su savo rinkėjais – tiek jų nuomonės ir yra mūsų tinklapyje. Ne kartą kvietėme pasisakyti ir Darbo partijos atstovus, ne kartą skambinome dabartinei pirmininkei M. Gudonienei, siuntėme užklausimus el. paštu – jei nėra noro, tai ir nėra…

Tad viešai, garsiai, drąsiai sakau – KVIEČIAME! KVIEČIAME VISUS – KOKIAI ORGANIZACIJAI, KOKIAI PARTIJAI, VISUOMENINEI GRUPUOTEI, BENDRUOMENEI BEPRIKLAUSTUMĖTE, KOKIĄ NUOMONĘ BETURĖTUMĖTE, KOKIAS ŽINIAS BEATNEŠTUMĖTE, JEI JOS TIKROS IR NEPRIEŠTARAUJA LR ĮSTATYMAMS, MES VISKĄ PUBLIKUOSIME!

Kitas dažnai pasiekiantis kaltinimas, kritika – dėl Širvintų krašto laikraščio linksniavimo. Norėčiau išsakyti savo nuomonę apie šį laikraštį. Nesu prieš jį nusiteikusi, duok Dieve jiems gyvuoti ilgai ir gražiai. Gerbiu šio laikraščio žurnalistus, su kuriais susitinkame įvairiuose rajono renginiuose, maloniai sveikinamės ir stovime toje pačioje barikadų pusėje. Džiaugiuosi tuo, kad šis laikraštis išlaikė savo galimybę popierinę versiją nuvežti į kaimus, pasiekti tuos žmones, kurie gyvena atokiai ir pasaulį pažįsta per žiniasklaidą. Gerbiu jį už tai, kad jame daug informacijos, daug paprasto žmogaus gyvenimo atspindėjimo. Paprasto žmogaus paprastas gyvenimas visuomet mane žavi labiausiai – nesumeluotas, nenublizgintas. Tad lenkiu galvą prieš kiekvieną, kuris sugeba tai pamatyti ir įvertinti.

Tačiau yra dalykų, kurių niekada nepajėgsiu suprasti…

Vis gaunu prašymų į Krašto naujienas įkelti skaitliuką. Kam? Kad būtų pagrindo toliau rietis ir peštis dėl vieno  kito šimto skaitytojų? Kad lygintume dalykus, turi būti vienodos sąlygos. Jei Širvintų krašto lankomumas būtų didesnis, galėtume teisintis, kad gyvuojame pernelyg trumpai, jei Krašto naujienos viršytų lankomumą, mūsų kritikai sakytų – aaa, juos visa apskritis skaito. Bet kokiu atveju apkaltinti vieniems kitus ar pateisinti save – visada paprasta ir daug išmonės nereikia. Džiaugiamės, kad mūsų skaitytojų ratas kiekvieną mėnesį auga. O pagrindo pyktis ir draskytis ir taip šiandien labai daug. O pamėginkim taikiai?

Na, bet grįžkime prie pozityvių dalykų. Rytoj – Lietuvos nepriklausomybės atgavimo diena. Diena, kurią daugelis iš mūsų prisimename gyvą. Pamažu imame suprasti, kad Nepriklausomybė nėra atnešama ir sukuriama, kaip paveikslas ar muzikos kūrinys vieno ar grupės dailininkų ir kompozitorių. Nepriklausomybę kuriame mes – kiekvieną dieną, kiekvienu savo darbu, savo mintimis ir energija, savo iniciatyvomis. Linkiu visiems gražios ir prasmingos šventės visų pirma Jūsų širdyse, linkiu gražaus ir veiklaus pavasario. Ir kviečiu kurti Krašto naujienas kartu – po žinią, po mintį, po linkėjimą – ir turėsime gražų ir teisingą mūsų gyvenimo atspindį.

Visada Jūsų,

Vilma Valiukevičienė

P.S. Vienos skaitytojos pageidavimu – paskutinės savaitės Krašto naujienų lankomumo “Print screen”:


Susiję straipsniai:

7 Komentarai (-ų)

 1. qwert sako:

  Grazus paaiskinimas. Aciu.
  Butu netgi labai keista, jeigu Gudoniene bendrautu su tinklarasciu, kuris nuolat dergia jos dukra. Ne viena motina taip nedarytu.Suprasti reikia, o ne stebetis.

 2. berta sako:

  Visai kitas reikalas. Skaiciai daug ka pakeicia ir isaiskina.
  Rodykliai gana neblogi.

 3. admin sako:

  P.S., skaitytojos Bertos pageidavimu į straipsnį įkėliau paskutinės savaitės Krašto naujienų lankomumo nuotrauką. Skaitliuko dėl jau išvardintų priežasčių nekelsime. Tai nėra vertės rodiklis, ypatingai dirbant tik kelintą mėnesį. Ačiū visiems pasitikintiems ir palaikantiems!
  Pagarbiai,
  V.V.

 4. berta sako:

  >as
  Nedurnavok. Kaip bus KN kai delfys, jokiu skaitliuku jam nereikes.
  >V.V.
  Apie nenormaluma niekas nekalbejo. Nenueikite i pievas. Kalbejau apie skaitliuka, kurio jus, kazkodel, kaip velnio bijote. Zmones nedurni, ir supranta kodel. Ti tiek tenorejau paskyti. O pasakas apie puslapio populiaruma ir toliau sekite. Sekmės!

 5. Gerbiama Berta, sako:

  Ačiū už nuomonę. Niekada neteigiau, kad kas nors dėl savo sprendimų yra nenormalus. Niekada nei po vienu nicku pasislėpusi neteigiau, kad Krašto naujienas skaito daugiau ar mažiau skaitytojų. Ir niekada niekuo nesigyriau bei įžūliai nemelavau. Savo poziciją paaiškinau ir labai gaila, kad ji nesutampa su jūsų požiūriu.
  Pagarbiai,
  V.V.

 6. as sako:

  tai kad ne visi tuos skaitliukus turi. nai delfi nemačiau, nei kituose didesniuose.

 7. berta sako:

  “Vis gaunu prašymų į Krašto naujienas įkelti skaitliuką. Kam?”

  O kam tai daro kiti? Keista, ane??? Gal jie nenormalus?
  Skaitliukas ikeliamas tam, kad parodyti realu susidomejima puslapiu. Dabar pasislepdama po 10 nickais jus giriates, kad KN skaito 100 kartu daugiau nei SK. Bet kazkodel skaiciais sito nepatvirtinate ir skaitliuko nededate. Nes visi pamatys, kad jusu girimasis yra izulus melas, o skaito jus ne 100 kartu, o duok Dieve 100 zmoniu per diena. Niekada jums populiarumu nepranokti Sirvintu krasto. Ne jusu menkomis galimybemis tai daryti.

Jūsų komentaras:


du + = penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]