Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Lietuviai pastatė didžiausią grūdų bokštą Danijoje

Didžiausias grūdų bokštas ir bokštinė džiovykla

Didžiausias visoje Danijoje grūdų bokštas, kuriame telpa 8 000 tonų grūdų – rimtas pasiekimas, kuriuo didžiuotis gali Danijos ir Lietuvos įmonė „Inter-Silo“. Šios kompanijos ekspertai grūdų bokštų montavimo srityje dirba jau beveik 14 metų. Jų projektai paplitę visoje Europoje, ypač Danijoje bei kitose Skandinavijos šalyse. Vien per 2013-uosius „Inter-Silo“ pastatė 116 grūdų sandėliavimo bokštų.

Išskirtinis sprendimas

8 000 tonų bokšto 2012-aisiais prireikė didelei Danijos įmonei „Hornsyld Købmandsgaard A/S“. „Ūkininkai mums pardavė daugiau grūdų nei turėjome kur laikyti, tad nusprendėme, kad atėjo metas atnaujinti grūdų laikymo ir džiovinimo įrangą“, – pasakojo įmonės generalinis direktorius Larsas Christensenas. Šį bokštą partnerių „Dan-Corn A/S“ užsakymu pastatė „Inter-Silo“.

Džiovinti tiek tonų grūdų reikėjo išskirtinio sprendimo, tad „Inter-Silo“ turėjo progą tam pačiam klientui pastatyti ir pirmąją Danijoje bokštinę grūdų džiovyklą. Jos našumas – apie 130–150 tonų grūdų per valandą.

Aktyviausiu sezono metu užsakovai pastebėjo, kad džiovykla veikia itin efektyviai – kol atvažiuodavo kitas sunkvežimis, pildymo kanalas jau būdavo tuščias. „Tai puikiai mums tinkantis įrenginys, kurį įsigiję pateisinome visus lūkesčius. Mums buvo pažadėta, kad jis džiovins apie 100–110 tonų per valandą, bet iš tiesų per tiek laiko apie 4 % drėgmės lengvai pašaliname  net iš 150 tonų grūdų“, – nauja įranga džiaugėsi kompanijos eksploatacijos direktorius Jensas Jensenas.

2014-aisiais „Inter-Silo“ šiam klientui padės toliau plėsti sandėliavimo galimybes – statys dar du tokios pat talpos bokštus. Iš viso trijuose statiniuose tilps apie 24 000 tonų grūdų.

Pristatys Lietuvos rinkai

Skandinavų ūkininkų bei verslininkų pamėgtą grūdų priežiūros įrangą „Inter-Silo“ pristatys ir Lietuvos rinkai. Nuo 2014-ųjų „Inter-Silo“ tapo oficialiu „Dan-Corn“ atstovu Lietuvoje. „Dan-Corn“ turi daugiau nei 55 metus patirties ir yra pirmaujanti grūdų bokštų kompanija Danijoje. Pasiruošę bendradarbiavimui, 2014 metų sezoną kompanija „Inter-Silo“ pradeda net su 14 grūdų bokštų montuotojų komandų visoje Europoje.

Anot „Inter-Silo“ atstovo Elono Černiausko, bendrovė siūlo Lietuvoje dar neįprastas technologijas. „Absoliuti dauguma mūsų įmonės pastatomų grūdų bokštų Europoje yra su maišymo ir džiovinimo įranga, galinčia atlikti tiek sandėliavimo, tiek džiovinimo ir vėdinimo funkcijas net iki 1 000 tonų talpos grūdų bokštuose. Lietuvos rinkai siūlome grūdų sandėliavimo bokštus, mobilias džiovyklas, transportavimo sistemas, teikiame projektavimo, montavimo, konsultavimo paslaugas.“

Iš arčiau

Su grūdų bokštų veikimo principais nuodugniau susipažinti galėsite parodos „Ką Pasėsi 2014“ metu. Joje „Inter-Silo“ pristatys unikalų eksponatą – veikiantį grūdų sandėliavimo ir džiovinimo įrangos modelį. Parodos dalyviai galės aiškiai pamatyti grūdų bokšto konstrukciją, kaip grūdai patenka į bokštą, kaip yra maišomi, džiovinami, vėdinami ir tinkamam laikui atėjus – iškraunami. Eksponato ieškokite parodoje „Ką Pasėsi“, paviljone Nr. 1, E16 stende.

Parengta pagal Elono Černiausko (UAB Inter-Silo) ir BNS Spaudos centro pranešimus.

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


− penki = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]