Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį pasitinkant

                Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs 2018-uosius Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais.

          LR Ministro Pirmininko potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė dėl Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos rengimo.  Šios darbo grupės narys V. Kavaliauskas (LR Ministro Pirmininko padėjėjas) VALSTYBINĖS KULTŪROS PAVELDO KOMISIJOS posėdyje pasiūlė įgyvendinti atminimo lentų savanoriams įrengimo idėją. Buvo parengta Atminimo lentų Lietuvos miesteliuose programa. Šios programos uždavinys: kiekvienos iš Lietuvos seniūnijų (buvusių valsčių) centruose pakabinti atminimo lentas iš čia kilusiems (ar palaidotiems) Vyties Kryžiaus kavalieriams arba oficialiai pripažintiems 1918-1920 metų savanoriams. Istorikai parengė Vyties Kryžiaus kavalierių ir savanorių sąrašus pagal valsčius. Juos išspausdino  „Versmės“ leidykla. Šiuos sąrašus galima rasti ,,Versmės“ internetinėje svetainėje.

             Musninkų miestelio bendruomenė ,,Spindulys“ pritarė gražiai idėjai ir pagamino dvi atminimo lentas tokias, kokias siūlė programos rengėjai.  Šiuo metu tariamasi su archeologais, projektuotojais, skulptoriumi, aplinkosaugos specialistais dėl vietos, kurioje turėtų stovėti paminklas, skirtas iš Musninkų krašto kilusiems (ar palaidotiems) Vyties Kryžiaus kavalieriams ir oficialiai pripažintiems 1918-1920 metų savanoriams.

          Musninkų seniūnijos gyventojai teigia, kad jų giminaičiai dalyvavo 1918-1920 metų Nepriklausomybės kovose ir buvo vadinami savanoriais, bet jų pavardės nėra iškaltos atminimo lentose. Istorikai tvirtina, kad savanoriais yra laikomi tie, kurie buvo pripažinti 1928 metais sudarytos valstybinės komisijos, vadovaujamos generolo Tallat-Kelpšos, o nesantys sąraše asmenys vadinami Nepriklausomybės kovų dalyviais. Musninkų bendruomenės nariai norėtų įamžinti visų dalyvavusių kovose už Lietuvos Nepriklausomybę atminimą: tiek savanorių, tiek dalyvavusių kovose- juk visi kovojo už savo Tėvynę-Lietuvą.    Bendruomenė ,,Spindulys“ kreipiasi į visus musninkiečius- kraštiečius, kurie žino, kad jų artimieji, gyvenę Musninkuose, dalyvavo 1918-1920 metų Nepriklausomybės kovose. Pasidalinkite turimomis žiniomis su ,,Spindulio“ bendruomenės nare Egle Dikčiene (el. paštu [email protected]) arba bendruomenės pirmininku Alvydu Roliu (el.paštu [email protected] arba tel. 861110777). Atminimo lentos bus papildytos naujomis pavardėmis, jeigu jas rasime Vyties Kryžiaus kavalierių ir savanorių sąrašuose, išspausdintuose  „Versmės“ leidykloje.   

Musninkų krašto bendruomenė ,,Spindulys“


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


× keturi = dvidešimt

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]