Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Melagingi kaltinimai trikdo Širvintų apygardos rinkimų komisijos darbą

M. Saidienė

M. Saidienė

Šių rinkimų laikotarpis Širvintose – ypatingai įtemptas. Nesklandumai Apygardos komisijoje prasidėjo dar prieš rinkimus, kai negalėdamos pakęsti nuolatinės destrukcijos iš Darbo partijos narių, tame tarpe ir Živilės Pinskuvienės pusės, komisijos pirmininkė ir septyni komisijos (nariai  iš vienuolikos) parašė prašymą VRK atleisti juos  iš pareigų.

Tuomet kilęs gaisras buvo užgesintas su Darbo partijos lyderių pagalba – Darbo partijos rinkimų štabo vadovas V. Gapšys užtikrino, kad „Viskas bus gerai, kandidatė nebetrukdys“. Stabilumą rinkimuose garantavo ir Vyriausioji rinkimų komisija. Taip ir buvo.

Tačiau po rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja  Meilutė Saidienė patyrė dar vieną šoką – netikėtai sužinojo, kad ji kaltinama neteisėtai pasisavinusi arti tūkstančio balsavimo biuletenių.

Pirmiausia apie sklindančias kalbas ją informavo LLS (liberalų) Širvintų skyriaus pirmininkas Kęstutis Pakalnis, vėliau kalbos išgirstos iš Širvintų kaime gyvenančių žmonių.

M. Saidienė buvo šokiruota: „Tuos balsavimo biuletenius (biuletenių rezervą, kurį naudojome išankstiniam balsavimui ir apylinkių rinkimų komisijų darbui rinkimų dieną) nuolat tikrino komisijos narė Nijolė  Lubienė – vis prašė išimti iš seifo ir skaičiavo. Tad, jei būtų jų trūkę, būtų iškarto kėlusi skandalą, netylėjusi! Kaip sužinojau, netgi tuo metu neleistinai tą procesą filmavo Darbo partijos atstovė rinkimams Lina Brivinskaitė. Tačiau viskas buvo gerai, visi iki vieno biuleteniai buvo seife. N.  Lubienė kiekvieną kartą garsiai įvardindavo, kad viskas gerai. Juk jei būtų trūkę nors vieno balsavimo  biuletenio, Darbo partija tokio šanso mane sukompromituoti nebūtų praleidusi!

Po rinkimų visi balsavimo  biuleteniai buvo suskaičiuoti, atitiko jų skaičius vienas į vieną, likučiai buvo sunaikinti, kaip reikalauja įstatymas, o ataskaita pristatyta į  Vyriausią rinkimų komisiją. Skaičiuojant nepanaudotus balsavimo biuletenius dalyvavo ir kiti komisijos nariai, įskaitant ir pačią N.  Lubienę.

Gandas, kuris yra, manau, tikslingai skleidžiamas, visiškai neatitinka tikrovės“ – Krašto naujienoms pasakojo M. Saidienė.

Krašto naujienos pasiteiravo LLS (liberalų) Širvintų skyriaus pirmininko Kęstučio Pakalnio, ar girdėjo tokius gandus ir iš kur juos išgirdo. K. Pakalnis sakė, kad asmeniškai jį informavo Živilė Pinskuvienė. Girdėjo ir šalia buvę kolegos Vidmantas Mateika ir Jonas Purvaneckas. Jo nuomone, tai iš tiesų tikrovės neatitinkantys kaltinimai.

Krašto naujienų informcija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

24 Komentarai (-ų)

 1. qasd sako:

  Kai sitaip baisiai pasicirkindama dirba komisija, tai nezinia, kur balsuoti?

 2. To barbei sako:

  o kas gi cia taip pavydi uz kito laido galo? :)

 3. jo sako:

  Ne tuos isrinko! Kad tik pirmininke neistiktu trecias sokas!!

 4. Delfi 2015-02-27 sako:

  Kartais pasijuntame bejėgiai kaip rinkimų komisija, nes neturime įrankių, kaip kartais kovoti su kandidatų netinkamu elgesiu. Pavyzdžiui, teisės aktuose yra numatyta, kokiais atvejais galima kandidatui dalyvauti komisijos posėdyje, bet jie ateina, sako, kad posėdžiai vieši, replikuoja, ateina išankstinio balsavimo metu, kelia sumaištį, skambina apylinkių komisijų pirmininkams, net ir naktimis, prašo, kad pateiktų balsuojančiųjų namuose grafikus“, – BNS pasakojo prašymą pasirašiusi komisijos pirmininkė Inga Matukaitė.
  Vis dėlto ji patvirtino, kad prašymas atleisti daugiau buvęs signalas VRK, kad situacija savivaldybėje – sudėtinga, nei realus siekis išsiskirstyti rinkimų išvakarėse.
  „Mes norėjome atkreipti VRK dėmesį, kad mums labai sudėtingos sąlygos, ir prašėme imtis atitinkamų veiksmų – drausminti kandidatus“, – sakė Širvintų rajono savivaldybės komisijos vadovė.

 5. milijo sako:

  Už tokį sunkų ir labai naudingą liaudžiai darbą turi būti įteikta Nobelio premija.

 6. Monika sako:

  ten kur susiduriama su DP, visur intrigos.
  Keršyti negalima, viskas apsisuka bumerangu atgal. Ne šiandien tai rytoj. DP turėkite tai omenyje ;)

 7. Biuletenis sako:

  Tai jeigu jau pažeidimas, reikėjo iš karto su policija atidaryti seifą ir pradėti tyrimą. Kam tos apkalbos,intrigos, atsibodo. Kada pradėsim teisiškai gyventi,nekaltinti vieni kitus?

 8. to Biuletenis sako:

  Trakuose irgi visi numeruoti buvo….

 9. barbei devindarbej sako:

  o jusu sazine svari? visos sirvintos knibzda kas jus per barbe devindarbe,vos juda ,bet dirba uz penkis,ar net penkis darbus :) bumerangas jau netoli

 10. Biuletenis sako:

  Paprastai visi biuleteniai yra numeruoti, jeigu atidarė seifą ir surado, tai viskas gerai. Jie nebuvo panaudoti,o saugiai gulėjo.
  Gaila,kad kai kuriems komisijos nariams,trūksta darbo patirties ir supratimo,tai tada prasideda visokie kaltinimai

 11. chi chi sako:

  Siandien ryte nebebuvo sniego. Jis nutirpo per nakti. As nezinau, ar tai yra gerai, ar blogai.
  Jeigu blogai, tai del to kalta Darbo partija.

 12. to teisingai sako:

  sutinku tada jau tikrai nebus jokių problemų.Уверен, мы победим Ura! …

 13. To barbei sako:

  Kas netingi tas darbo turi ir dirba

 14. Zita sako:

  Labai jau nekompetetingi pirmininkai buvo kai kuriose apylinkėse.Pasitaikė,kad rinkėjai nurodinėjo o ne pirminnkas.Ateityje reikėtų daryti pirmininkų kazkokią tai atranką ar kazką panasaus, nes per savo nekompetenciją kartais juokingai atrodom.Nejaugi mazarašciu rajonas.

 15. teisingai sako:

  komisiją reikia pakeisti. Pakeisti taip, kad visi nariai atstovautų darbo partijai. Tada jau tikrai nebus jokių problemų.

 16. valio sako:

  -Zinoma,kad reikia pakeist komisija ir butina.

 17. to zz sako:

  Pritariu.
  Kaip rinkimai, taip problemos. Ir vis kažkas kitas kaltas. O aš caca lelia. Pakeist reikia komisiją ir nebus problemų.

 18. zz sako:

  Kodel-nepakieciate-rinkimu-organizatoriu.Juk-nepakaeiciamu-nera-atsibodo-girdet-saidiene-saidiene.

 19. barbei devindarbej sako:

  gal galetumet atsakyti visu skriaudziamuoji saidiene keliuose darbuose dirbate?

 20. Galimai sako:

  Galimai N. Lubienei pažadėtas koks tai galimai atsiradęs postas savivaldybėje, galimai ji norėtų jį užimti, bet juk tai žmogiška stengtis, kad padarytum karjerą. Kiekvienas stengiasi, kaip jis moka. Kaip matematikos dalyko mokytoją, kiek girdėjau, mokiniai ją vertina. Tačiau, vienas dalykas organizuoti pamoką mokiniams, padalinti užduotis ir reikalauti, kad jos būtų atliktos, kitas dalykas bendrauti su plačiąja visuomene. Čia jau reikia ir etikos ir bendravimo kultūros. Pedagogams būdingas (per daugelį metų) išugtytas gebėjimas būti diktuojančiuoju, čia iššaukia priešiškumą.

 21. to Jane sako:

  ponia, jus geriau parasykite, kur per rinkimus NEBUVOTE ir KO NEMATETE. Bus lengviau visiems, nes nuo ryto iki vakaro skelbiates, kad visur buvote ir viska matete. Gal uzteks panikuoti?!!!!!!! jau slykstu

 22. Janė sako:

  Buvau per išankstinį balsavimą, tai tikrai jokios pagarbos rinkėjui, susidarė įspūdis, kad N. Lubienė trukdė komisijai dirbti. Tai gal jinai buvo stebėtoja, tada pagal juos normalu, o jeigu komisijos narė, tai ,,sori“.

 23. Rinkėjas sako:

  Na va prasidėjo ir taip mes gyvensim .Sėkmės .

 24. stepas sako:

  ką bendro turi tariamas “biuletenių pasisavinimas” su rinkimų rezultatais: tik gandų viešinimas ir reagavimas į juos

Jūsų komentaras:


aštuoni − vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]