Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Merė Ž.Pinskuvienė ir vėl melavo žiniasklaidai

DSC_0018/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Nuotraukos KN archyvo /

   Po to, kai BNS viešai paskelbė apie galimą tiesioginio valdymo įvedimą Širvintų rajone, situacija susidomėjo bene visos žiniasklaidos priemonės. Iki šiol dar niekada nėra buvę, kad kurioje nors savivaldybėje būtų įvestas tiesioginis valdymas. Tad natūralu, kad visi stebi, kuo baigsis ši analogų neturinti situacija.

   Radijo, televizijos, portalų žurnalistai kalbino merę ir  tarybos narius, opozicijos siūlytus į Etikos komisijos pirmininkus: Anną Kuznecovienę ir Virginijų Sarpauską.

   Suprantama, kad kalbėti prie mikrofonų ir į kameras nėra lengva, tačiau melo kojos trumpos ir jis greitai paaiškėja. O pameluota tikrai buvo.

Širvintų rajono savivaldybės tarybos opozicijos nariai

Širvintų rajono savivaldybės tarybos opozicijos nariai

  Žinių radijui Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė kalbėjo: „Aš galėčiau paaiškinti, kad pirmasis kandidatas, kuris buvo teikiamas į Etikos komisijos pirmininkus, teistas už šmeižtą, praeitą kadenciją išmestas iš tarybos. Jis tuo metu iškart atsisakė savo kandidatūros. Pats pasiteikė, paskui atsisakė…“ Širvintiškiai neleis abejoti, kad čia kalbama apie Alfredą Astiką. Tik štai kokia bėda – Alfredas Astikas niekada nekandidatavo (nei pats išsikėlė, nei buvo siūlomas opozicijos) į Etikos komisijos pirmininkus.

   Kad būtų aiškiau, peržiūrėjome visus Tarybos posėdžių įrašus ir štai, ką radome:

Kas ir kada buvo siūlomas į Etikos komisijos pirmininkus?

 • 2019 m. gegužės 26 dienos Tarybos posėdyje į Etikos komisijos pirmininkus buvo siūlomas Virginijus Sarpauskas. Valdančiųjų sprendimu kandidatūrai nepritarta.
 • Živilė Pinskuvienė

  Živilė Pinskuvienė

  2019 m. birželio 27 d. Taryba nepatvirtino opozicijos siūlomos Virginijaus Sarpausko kandidatūros Širvintų rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininku.

 • 2019 m. liepos 30 d. penkiolikos Tarybos narių balsais (palaikė kandidatūrą šeši) nuspręsta nepritarti opozicijos siūlymui Etikos komisijos pirmininke skirti Anną Kuznecovienę.
 • 2019 m. rugpjūčio 29 d. opozicijos siūloma Annos Kuznecovienės kandidatūra į Etikos komisijos pirmininko poziciją nepatvirtinta.

Kodėl taip balsuoja valdantieji? Sunku pasakyti, bet prisiminkime, ką žiniasklaidai yra sakiusi merė, kad be jos žinios Širvintų rajone ir lapas nenukrenta. Kas paneigs, kad…?

Kodėl merė prakalbo apie V.Šimonėlį?

Virginijus Sarpauskas

Virginijus Sarpauskas

   Nustebino ir dar vienas akibrokštas. Delfi žurnalistams merė jau kalba apie tai, kad opozicija siūlo ne tuos žmones į pirmininkus. Ji kaip pavyzdį pateikia Vyto Šimonėlio kandidatūrą, kurią neva visi palaikytų, nors praktiškai kiekviename posėdyje būtent šį Tarybos narį pati kritikuoja.

   Tačiau ji stebuklingai „užmiršta“ tai, ką pati prieš kelias savaites priminė Tarybai – Etikos komisijos pirmininku gali tapti tik asmuo, esantis komisijos sudėtyje. Ir čia pat teigia, kad V.Sarpauskas nėra Etikos komisijos narys.

Skaitytojams primename, kad šių metų gegužės 26 dieną yra patvirtinta Etikos komisijos sudėtis: Violeta Naraškevičienė, Vaida Gujytė, Zofija Drėgvienė, Janina Pažusienė, Virginijus Daugėla, Rima Jasevičienė, Vilma Bartusevičienė, Anna Kuznecovienė ir Virginijus Sarpauskas.

   Taigi, nori ar nenori, kaip dažnai kartoja Širvintų merė, bet valdantieji privalo rinktis vieną iš dviejų opozicijos kandidatų: Virginijų Sarpauską arba Anną Kuznecovienę. Jei jie tiko į Etikos komisijos narius, tai kodėl netinka į pirmininkus? Juo labiau, kad teisės aktai numato

Teistas ar neteistas V.Sarpauskas?

Anna Kuznecovienė

Anna Kuznecovienė

 Virginijaus Sarpausko teistumas eskaluojamas nuo priešrinkiminio periodo. Tačiau prieš akis guli pažyma, kurioje rašoma „Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro 2019-01-04 duomenimis Virginijus Sarpauskas, gim. 1968 m. vasario 17 d., neteistas“ (dokumentas nuotraukų galerijoje). Ir čia nėra kažkokio kriminalo. Skirtingose santvarkos, skirtingose valstybėse įstatymai skiriasi.

Nuteisė be teismo

   Merė BNS teigė, kad „socialdemokratė Anna Kuznecovienė pripažinta pažeidusi viešų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, nes laiku nedeklaravo interesų“. Taip, raštą savivaldybė gavo, jame dar kelios Etikos komisijos narių (ir ne tik jų) pavardės. Ir nusižengimas paminėtas. Deklaravę viešus ir privačius interesus kaip kandidatai į Tarybos narius, po rinkimų nepakeitė savo statuso į esamą Tarybos narį. Bet juk pačios deklaracijos yra. Komisija dar nenusprendė, o jei nusprendė, sprendimo niekur nepaskelbė. Kaip su nekaltumo prezumpcija, kuri galioja Lietuvoje? Ar jau visus teisime be teismo?

Ar bus paneigtas melas?

  Merė akivaizdžiai pamelavo visai Lietuvai. Sąmoningai ar netyčia – esmės nekeičia. Melas lieka melu. Klausimas, ar šis melas bus paneigtas?

PASTABA. Pridedame Žinių radijo laidos “Aktualusis interviu” ištrauką, kurioje kalbama apie situaciją Širvintų rajone. Informuojame, kad VšĮ Širvintų spauda turi leidimą ją viešinti. Visą laidą galite perklausyti čia: https://www.ziniuradijas.lt/laidos/aktualusis-interviu/ka-visu-pirmiausia-reiketu-issiaiskinti-tiriant-i-rozovos-rysius-su-rusijos-diplomatais?video=1


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

20 Komentarai (-ų)

 1. Laikas sako:

  Laikas kiekvieną jos melagystę skųsti teismui. Taip, kaip ji visus skundžia. Manau, tai būtų sąžininga

 2. Laima sako:

  Lakštingala negali nečiulbėti= pinskuvienė negali nemeluoti.
  Pinskuvienė nesumelavo, skaityk, diena veltui praėjo. O ji to sau leisti negali. Darbštuolė gi, stengiasi dėl mūsų, širvintiškių, dieną naktį bluosto nesudeda, vis planus kuria, kaip čia tą Širvintų kraštą pagražinus, pagarsinus…
  Auksinis tu žmogus, pinskuvien, vis apie liaudį galvoji…
  Oi, rusais pakvipo

 3. To Moteris sako:

  Aš tai kai pažiūriu dviračio žinias komentuoju vienaip, pasižiūriu rusiškas razborkes vėl kitaip komentuoju. Arba kopijuoju visokias Birutes, veronikas ir rašau po jų postais. Smagu kai riejasi.

 4. Moterėliai sako:

  Čia apie rinkimų skaidumą tai prajuokinot. O dabartinė valdžia dirba taip, kad daugiau niekas niekada nebūtų išrinktas. Liks išdegintas laukas.

 5. Eilinė moteris sako:

  Na jau baikit, gi, pagaliau. Skaidriai vykusiuose rinkimuose išrinkta merė ir taryba. Nurimkit jūs piktieji …ir nepilkit purvo. Dirbkit taip, kaip dirba dabartinė valdžia, gal ir jus išrinks

 6. To , Eilinė moteris sako:

  Daugiau apšmeižt, nei apšmeižė šita……….. manau niekas negali, tai už viską turi atsakyti.

 7. Moteriai sako:

  Tai sakot, negalima šmeižti? O ką girdit paskutines kelias dienas? Ar ji atsako už savo žodžius? Greitu metu reikės pateikti dokumentus su įrodymais. O ar ji iš vis ko nors bijo?

 8. to, eilinmė moteris sako:

  turi švarūs žmonės eiti valdžion , bet ne šiukšlės , su savo įspūdinga praeitim .

 9. Eilinė moteris sako:

  O dieve, jūs nešmeižkit taip žmonių. Bijokit dėl savo vaikų ir anūkų. Na negalima dėl politinių nesutarimų ar skirtingų požiūrių šitaip šmeižti žmogų….lyg patys būtumėt be nuodėmės. Jau bjauru darosi skaityt tą KN ir jų etatinius komentatorius (beje jau skiriame kas rašo iš braižo

 10. Operacija X sako:

  Gal Širvintų kaimo Živilė galėtų papasakoti, kaip būdama penkiolikos metų „užkibo“… Ir kaip jos tėvai rūpinosi, kaip tą subtilų reikaliuką sutvarkyti, ir susitarti, kad būtų padarytas „valymas“?

 11. Siūlau sako:

  Susodinam, visus tarybos narius su mere priešakyje, pajungiam melo detektorius ir tegu pasipasakoja savo nuotykius, kai buvo 16-22 metų. Oi bus linksma!

 12. taip sako:

  turi kiaulės akis.

 13. V.Šarp. sako:

  Tai ko gi teisybės skleidėjas į krūmus įlindo, kai reikėjo pasakyt už ką teistas? Tai kur tas skaidrumas ir sąžiningumas išblėso? O gal penktadienio 13 dienos ir pilnaties kompleksinė įtaka atminties amneziją sukėlė? Pasižiūrėkit LNK rugsėjo 13 D žinias ir patys pamatysit.

 14. Vietinis sako:

  Nauja vizuolizacija jau kuriama, jei dar nesukurta. Visi aikščių atdarymai jau rinkimų triukas. Batutai- mes nesužinosim į kokį minusą savivaldybė įlindo, bet irgi bus prieš rinkimus pavaizduoti.

 15. Nereik rinkimų sako:

  Reik stt

 16. Nebus pakartotinių sako:

  Rinkimai į seimą prasideda, reikia apie save Živiliukui priminti.
  O dėl vandens, tai abejoju, kad iki seimo rinkimų prileisti pavyks, kad naują vizualizaviją Facebook paskelbs tikiu, kad baseiną atidarys ne.
  Galėsim palyginti naujus vaizdus su praėjusių rinkimų vizualizacija.

 17. Vietinis sako:

  Jei bus pakartotiniai rinkimai, gal merė vėl prileis naujo vandens į naują baseiną

 18. Tai sako:

  Konstancija gal dar dirba? Galėtu kreiptis.

 19. Blogai sako:

  Blogai gal merei su atmintim? Nesijuokit. Gal reiktų nurodyt konsultuojančių psichiatrų kontaktus

 20. Taigi sako:

  Dažnai kartojamas melas tampa tiesa, ponai valdantieji…

Jūsų komentaras:


× keturi = dvidešimt

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]