Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos integruotų pamokų projektas ,,Auksinis ruduo“

    IMG_4613Vėjyje draikosi voratinkliai. Geltonai nusidažo klevai ir beržai. Saulė žaidžia nuo pirmųjų šalnų parudavusiame mokyklos gėlyne. Gimnazijos koridoriai pertraukų metu tušti. Dauguma mokinių pertraukas leidžia lauke: pradinukai žaidžia su kaštonais, renka spalvotus rudens lapus, gimnazistai ramiai šnekučiuojasi, sėdėdami kieme ant suoliukų. Mokytojai aptaria jau pasibaigusią pamoką, ruošiasi naujai. ,,Auksinis šimtmečio ruduo“,- pastebi Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos direktorius,- gal pasidžiaukime gamta, išvažiuokime į Kernavę. Juk mokytis galima ne tik klasėje.“ Gimnazijos mokytojai kilusiai idėjai pritarė. Nusprendė visiems mokyklos mokiniams organizuoti integruotas pamokas pirmojoje Lietuvos sostinėje- Kernavėje.

       IMG_4344Spalio 17 dieną visi Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos mokykliniai autobusiukai pajudėjo Kernavės link.

       Pirmieji savo krykštavimu žiląją sostinę pasveikino pradinukai ir jų mokytojos Danguolė Blusevičienė, Sigutė Bžozinskienė, Elzė Trakimavičienė, Asta Jurkevičienė ir kūno kultūros mokytoja Daiva Balandienė. Pradinukams buvo organizuotos sportinės varžybos ir linksmosios estafetės. Prie senosios bažnyčios griuvėsiu vaikai susipažino su gimtojo krašto istorija.

     IMG_4412Penktokai ir šeštokai kartu su mokytojomis Inga Romanovskyte, Valentina Brazaitiene ir Egle Dikčiene dalyvavo gamtos ir žmogaus, lietuvių kalbos ir literatūros, dailės ir etikos pamokose. Susiskirstę grupelėmis ir sugalvoję grupelių pavadinimus bei šūkius, mokiniai kibo į darbą. Beeidami nuo buvusios Juozo Šiaučiūno pradinės mokyklos iki Kernavės bažnyčios, vaikai stebėjo ir užrašė pamatytus augalus, grybus, gyvūnus,  juos suskirstė į grupes. Piešė ir užrašė pamatytus kelio ženklus.  Kai susėdo ant senosios bažnyčios akmeninių pamatų, pristatė darbus. Vėliau, išsitraukę vokus su užduotimis, turėjo pasakyti, kokios kalbos dalys yra pateikti žodžiai. Susipažinė su haiku, penktokai ir šeštokai kūrė eilėraščius. O kai užlipo ant pilies kalno ir pažaidė lapų mūšį, klausėsi sakmių iš Norberto Vėliaus knygos ,,Sužeistas vėjas“, pabandė suvaidinti sakmę ,,Nenusaugotas paparčio žiedas“.

      Septintokai kartu su klasės vadove Rasuole Chmeliauskiene patraukė Baltojo kalno link. Apžvalgos aikštelėje ties Neries vingiu klausėsi technologijų mokytojo Kęstučio Stankevičiaus pasakojimo apie medienos gabenimą upe. Mokiniai sužinojo, kokio medžio mediena kiečiausia, kodėl medis nuo seno naudojamas statyboje, kur lietuviai išveždavo daugiausiai medienos. Mokiniai įgijo ir matematikos žinių. Klasės vadovė jiems paaiškino, kaip galima nelipant į medį išmatuoti jo aukštį, nustatyti medžio skersmenį jo nepjaunant. Vaikai susipažino su miškininko profesija. Susiskirstę į kvadratų, trikampių ir stačiakampių grupeles iš gamtos medžiagų sudėjo delionę.

     20181017_112245Aštuntokai kartu su klasės vadove Kristina Gateliene ir kūno kultūros mokytoju Audriumi Jakučiu sportavo prie Neries, rungtyniavo linksmosiose estafetėse, ėjo Napoleono keliu palei Nerį. Sužavėti rudeniškų spalvų iš lapų kūrė kompozicijas.

   I klasės gimnazistai drauge su klasės vadove Daiva Lučiūniene ir socialine pedagoge Ieva Vaitkeviča mokėsi chemijos ir fizikos. Pasimankštinę mokiniai ieškojo fizikinių ir cheminių reiškinių gamtoje. Atlikę bandymą sužinojo apie eroziją. Iš gamtinių medžiagų sukūrė vandens molekulę ir ją sujungė vandeniliniu ryšiu.

   II klasės gimnazistai su klasės vadove Vita Voveriene ir fizikos mokytoja Aldona Vaitkūniene lipo į Kriveikiškių piliakalnį. Mokiniai, apkabinę aukščiausią medį, pasikrovė gerosios energijos. Vėliau rinko geltonus lapus, iš jų kūrė rudeniškai spalvingas gėles.

   20181017_111241 III g klasės gimnazistai su klasės vadove Dana Narbutaityte ir mokytoja Kristina Povilaitiene įsikūrė prie vaizdingos Neries pakrantės. Susibūrę prie užkurto laužo kalbėjo apie bendravimą ir kritikos išsakymą pagal ,,V.E.I.K.“ programos metodiką. Gimnazistai dalyvavo protų mūšyje “Kernavė viduramžiais ir šiandien”, žaidė žaidimus, grožėjosi gamta. Visi sakė, kad labai gera būti Kernavėje, dalyvauti netradicinėje pamokoje, kuri vyksta gamtoje.

    Netradicinės pamokos, naujai atrastos pažįstamos vietos, pažintis su įvairiais reiškiniais ir procesais, vykstančiais gamtoje, kitoks požiūris į kalbą, literatūrą, tautosaką, teorijos pritaikymas praktikoje – tai tik dalis būdų ir metodų, kuriuos mokytojai taiko savo darbe, norėdami sudominti mokinius. Tikimės, kad integruotų pamokų projektas ,,Auksinis ruduo“ mokiniams suteikė ne tik žinių. Jo metu tapome draugiškesni, išmokome bendrauti ir bendradarbiauti.

Mokytoja Eglė Dikčienė

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


du × penki =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]