Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Nepageidaujami kaimiečiai

ČIA MIESTELĖNŲ PIKNIKAS/ VIRGINIJUS SARPAUSKAS /

    Tylus vakaras mieste. Parke groja orkestras, ramiai vaikšto ponai su poniomis. Ponai pasisveikindami lengvai pakelia ranką prie juodos skrybėlės, taip atiduodami pagarbą vienas kitam. Ponios su naujausiais baltais parasoliais ant peties, ką tik parvežtais iš Paryžiaus, lengvai pritūpdamos taip pat pasisveikina. Idilė. Netikit? Manot, kad taip galėjo būti mažiausiai prieš šimtą metų?
   Aš irgi taip maniau. Ilgai nesupratau, koks statinys statomas Jaunimo parke. Šių metų sausio 24 dieną, prieš rinkimus, savivaldybė paskelbia šaltą naujieną. “Jaunimo sodas atgimsta, ir jau šią vasarą širvintiškiai bei miesto svečiai džiaugsis ne tik rotonda, bet sutvarkyta teritorija, pritaikyta visai šeimai, jaunimui, senjorams; erdve, pasitinkančia iš bažnyčios išeinančius jaunavedžius”.
     Jaunimo parkas merė savivaldybėTikrai labai domiuosi architektūra, miestų, viešųjų erdvių tvarkymo geriausiais pavyzdžiais. Absoliučiai niekur neteko matyti, kad kas nors girtųsi  pasistatę rotondą. Dar kartą pasitikrinu. Nesugebu rasti pavyzdžių nei Lietuvoje, nei kur nors kitur. Viduramžių statinys, kaip supratau, mažiausiai šimtą metų niekam nereikalingas. Vadinasi kažkas, arba kai kas užstrigo vaikystėje ir nori įgyvendinti filmuose matytas romantines vizijas.
    Ši diena taip pat pilna netikėtumų. Širvintų rajono savivaldybės Facebook puslapyje pamatau kvietimą į Jaunimo parko atidarymą. Kaip ir nieko keisto. Šventės organizatoriai Širvintų rajono savivaldybė ir Širvintų rajono savivaldybės kultūros centras. Tik pasižiūrėjus atidžiau matosi, kad savivaldybė čia yra aptarnaujančio personalo vaidmenyje. Arba galima būtų pasakyti, yra tikras merės ginklanešys. Jeigu reikia ką nors paduoti, pagelbėti ar pridengti…
     Iš tiesų skelbimą paskelbia merė, o savivaldybė pasidalina skelbimo trupiniais.
    Bet ir tai dar nieko baisaus. O dabar kiečiausia naujiena. “MIESTELĖNŲ PIKNIKAS”. Ar girdite kaimiečiai? Bus atliekamas ne tik ”Face control”, bet reikės deklaruoti ir gyvenamąją vietą. Turite kelias dienas, prašykite, gal kas nors iš giminių mieste leis prisiregistruoti? Arba gal dar pavyktų pasinaudoti anksčiau veikusia galimybe ir deklaruoti gyvenamąją vietą “PRIE SAVIVALDYBĖS”?
   Kai pabrėžiamos nevienodos vyrų ir moterų teisės ar galimybės, tai vadinama seksizmu. O kai diskriminuojama pagal gyvenamąją vietą? Kaip tai vadinama? Atrodo smulkmena. O gal ji kraujyje? Juk gal ne veltui “Kaimiečiai” skundžiasi, kad visas dėmesys tik miesto centrui?
    Taip ir skamba ausyse kažkur girdėtas “Baltas piknikas mieste”, o dabar “MIESTELĖNŲ PIKNIKAS”.
Virginijus Sarpauskas yra Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

20 Komentarai (-ų)

 1. puikiai sako:

  JAUNIMO PARKUI 10 BALU DEKOJU MEREI STIPRYBES IR JEGU BEBAIGIANT SUTVARKYTI DESIMTMECIUS NEPALIESTU KAMP U JUK VISKAS DEL MUSU KADA GI PRAREGESIT.ACIU.

 2. nepavydziu sako:

  . ,nieko tokio kiekvienas pagal savo lygi,oJAUNIMO PARKAS tikrai grazus,jeigu kas .

 3. kazys sako:

  Šis statinys – rotonda puikiai derės prie Širvintų bažnyčios blizgančių varpinės bokštų, primenančių pravoslavų cerkves.

 4. Lyg ir merės gerbėja/as sako:

  Bet kaip taikliai įvertino “primityvu”, ir ne tik rotonda, o kaip pavadinti medinį griozdą, kuris metus stovėjo prie I. Šeiniaus paminklo. Tai baisiau nei primityvu.

 5. Kaimietė sako:

  Teisingai, kam tie kaimiečiai?.. Šiaip akių neparodo… Užtenka, prieš rinkimus po puodelį dovanų atvešt. “Gera Širvintose gyventi” ir turi būt gera. Nors ir puodelių pritrūkstama visiems, bendruomenės pirmininkui ir jo vaikams, nors jie prie šventės organizatorių- nenusipelno…
  Nereikia nieko kaimiečiams… Geriau iš jų viską atimt ir miestui atiduot. Ar reikia kaimo vaikams bibliotekos?.. Nors ji po pamokų būdavo pilnutėlė.. Stadiono?.. ar kitaip gerint kaimietukų infrastruktūra?..
  Tegu miestas blizga…
  Juk kaimo gyventojai tikriausia miestose nedirba?… ir mokesčių nemoka?.. ir vaikų neaugina?…

 6. 433 587,98 Eur sako:

  Už ką? Būdelė ir du takeliai? Gerą namą buvo galima pastatyt be otkatų

 7. Matematika sako:

  Autorių keikia 8 žmonės. Kiti tyliai pritaria. Ne tie laikai, kad garsiai nuomonę reikštum.

 8. Agis sako:

  Ir pagal Wikipedia, ir kitus šaltinius internete – miestelėnas, tai niekaip ne kaime gyvenantis pilietis

 9. O sako:

  Kam tie kaimiečiai? Kaimiečius prisimena tik prieš rinkimus, o dabar sedekit savo kaime ir džiaukites kokiu asfalto lopinėliu ar dar kokiais kitais „saldainiukais”.

 10. vikipedija sako:

  Miestelėnai, miestiečiai – feodalinės visuomenės luomas, kurį sudarė laisvieji miestų gyventojai, paklūstantys viduramžiais susiklosčiusiems miestų įstatymams.

 11. Vytas sako:

  Šio projekto vertė – 433 587,98 Eur. Kaip ir kituose objektuose techninį projektą rengė tie patys – statybininkai, kurie Plento gatvėje obelis pjovė ir būdelę – rotonda statė. O, kad visiems užtektų buvo pasirašyta papildomų darbų už 49 587,98 Eur. Ar čia tik būdelės vertė, sunku pasakyti, informacija viešai neskelbiama. Sakoma, kad dėl skonio nesiginčijama, bet praktika rodo, kad širvintiškiams tinka, svarbu kad būtų supakuota į blizgutį. Tai ir gimsta projektai statybininkų galvose su Širvintų kaimo savamokslės projektuotojos pagalba

 12. iš Kaimo sako:

  vot-tibe i ŽoPa

 13. Neverta sako:

  Neverta įtikėjusiems teisintis. Dabar Širvintose ir žolė žalesnė, ir vanduo šlapesnis. Va tik kaip bus su vis augančiomis sąskaitomis? Prabangus gyvenimas brangiau kainuoja. Ar patiks gynėjams?

 14. Virginijus sako:

  Diskriminacijos sampratą Lietuvos teisėje aiškiausiai apibrėžia Lietuvos Respublikos lygių galimybių įstatymas. Šio teisės akto paskirtis – užtikrinti, kad būtų Konstitucijoje įtvirtintos žmonių lygios teisės bei uždrausti bet kokią tiesioginę ir netiesioginę diskriminaciją dėl amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, rasės ar etninės priklausomybės, kalbos, socialinės padėties, religijos ar įsitikinimų. Kitaip sakant, kvietine ar skelbime negalėtų būti nurodyta, kad kviečiami ne visi, o tik pagal tam tikrą požymį, jeigu kviečiantysis atstovauja visiems gyventojams, t.y. plačiam gyventojų ratui. Širvintų RAJONO savivaldybė, atstovauja visiems rajono gyventojams, nes kitu atveju galėtų atrodyti: Širvintų miesto savivaldybė, Širvintų valdančiosios daugumos savivaldybė…

 15. birutes sako:

  gal ir keistokai skamba tie miestelenai,bet nemanau,jei nueitu kaimietis kas isvytu,nebent neisdris,nes prie nieko nederes

 16. Tiesiog myliu sako:

  Tiesiog myliu merę, ir rasiu bent šimtą priežasčių, pateisinti viską, ką tik ji bedarytų.

 17. pastebėjimas sako:

  Visi buvojantys Širvintų mieste, nepriklausomai nuo gyvenamos vietos (tame tarpe ir užsienyje) tampa miestelėnais

 18. Kaimietka sako:

  Po tokio prierašo MIESTELĖNŲ PIKNIKAS nedrįsčiau eit į šventę.

 19. Tarybos nary sako:

  Ir iš kur tas primityvumas? Man atrodo, kad iš to didelio rašto kuo toliau, tuo labiau išeinat iš krašto…

 20. miestietis sako:

  Kaimieciai, deklaruokite gyvenama vieta del vienkartines savivaldybes paremtos miestelenu sventes – pikniko!
  Miestelenai, delaruokite gyvenama vieta kaime, nes per kaimo pletros programas galima kurti darbo vietas kaimuose ir gauti parama.
  o savivaldybe tegul prisikuria daugiau savo UAB-u, VsI, kad nereiketu verslui skatinti jokios biudzete remiamos programos finansuoti. Lesu reikia viesuju rysiu technologijoms, reprezentacinems, prisidejimui prie ivaizdzio vietos valdzios, JUDEJIMO kurio deka POZICIJA kilnoja rankutes.

Jūsų komentaras:


vienas + du =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]