Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Netradicinė ugdymo diena Širvintų r. Gelvonų gimnazijoje

       22. Nuoširdus gimnazistų sveikinimas V. Vadoklytei gimimo dienos progaDaug metų sėsliai gyvenantis, žemę dirbantis žmogus žinojo, kad jo paties, jo šeimos, giminės būties centras – namai. Būtent juose žmogus jausdavosi saugus. Saugus namuose jaučiasi ir šių dienų žmogus. Nenuostabu, juk namai nėra tik gyvenamoji vieta. Tai šventa vieta, į kurią norime grįžti. Erdvė, kurioje gera būti, kurioje norisi pasilikti su brangiais žmonėmis. Namai – vieta, kurioje gali ne tik imti, bet dar daugiau – duoti. Duoti tai, kas nematerialu, kas neįkainojama.

     19. Muzikinės studijos pasirodymas 2017 m. spalio 13 d. į antruosius savo namus – mokyklą – grįžo buvę Širvintų r. Gelvonų gimnazijos mokiniai: Petras Šimanskas, Rūta ir Saulius Genienė, Vita Vadoklytė, Povilas Malinauskas, Liuda Malinauskienė. Jų grįžimu labiausiai džiaugėmės mes – mokytojai ir mokiniai. Degėme smalsumu pasižiūrėti į tuos, kurie kažkada čia mokėsi, krėtė pokštus ir praleido daug laiko. Sveikindami tos dienos svečius, mūsų gimnazistai kartu su mokytojais papuošė salę, parengė parodą, atliko meninę kompoziciją ,,O laikas nesustodamas teka…“. Sveikinimo ir padėkos žodžius tarė gimnazijos direktorė Ona Valančienė. Ji taip pat pristatė dienos svečius, tarp kurių buvo ne tik buvę mokyklos mokiniai, bet ir Susan Storring, kurios apsilankymai mūsų mokykloje jau tampa tradicija.

      21. Teatro studija ir jos vadovė V. VadoklytėPo įvadinės pamokos visų laukė įdomioji dalis – kūrybinės dirbtuvės ir paskaitos. Joms vadovavo gimnazijos svečiai ir mokytojai. Septintos laidos abiturientas, dabar socialinių mokslų daktaras, docentas P. Šimanskas vedė pamoką ,,Ką man davė mokykla?“, LR ambasados Šveicarijoje patarėja Rūta Genienė ir LR ambasados Šveicarijoje vyr. specialistas Saulius Genys – ,,Laisvai keliaukim, bet…“, S. Storring, kurios tėvai ir seneliai mokėsi mūsų mokykloje, kalbėjo tema ,,Asmenybės“, kūrybinei dirbtuvei ,,Medžio darbai“ vadovavo tautodailininkas P. Malinauskas ir technologijų mokytojas metodininkas Kęstutis Stankevičius, teatro studijai – Kupiškio kultūros centro Skapiškio kultūros namų režisierė V. Vadoklytė, kūrybinei dirbtuvei ,,Kepyklėlė“ – viešnia L. Malinauskienė ir technologijų mokytoja metodininkė J. Garnienė, muzikos studijai – muzikos vyresnysis mokytojas Gintaras Pauliukonis. Tuo tarpu mažiesiems mokiniams pamokas vedė jų močiutės. Mažiausieji klausėsi senelių pasakojimų, jas piešė.

     24. ,,Kepyklėlės'' gardėsiaiPo įvairių veiklų vyko apibendrinamoji pamoka, kurią vedė istorijos mokytoja metodininkė Daiva Taučiuvienė. Pamokos metu netradicinės ugdymo dienos dalyviai turėjo pademonstruoti arba papasakoti, ko mokė arba ko išmoko per kelias pamokas. O pasižiūrėti tikrai buvo ko! P. Šimanskas ir S. Storring dalinosi paskaitų metu patirtais įspūdžiais, muzikos studijoje dirbę aštuntokai kartu su mokytoju G. Pauliukoniu grojo armonikomis, kūrybinės dirbtuvės ,,Medžio darbai“ dalyviai pristatė savo dirbinį – iš kiečiausio medžio – ąžuolo – išdrožtą senovinę lyginimo prietaiso dalį, režisierė V. Vadoklytė su II ir III klasės mokiniais rodė spektaklį, o kūrybinės dirbtuvės ,,Kepyklėlė“ dalyviai visus vaišino gardėsiais – įvairiaspalviais pačių keptais sausainiais. Gimnazijos direktorė negailėjo šiltų žodžių tos dienos mokytojams už įdomias pamokas ir prisiminimui kaip padėkos ženklą dovanojo mokinių gamintas gėlytes.

     2. Meninės kompozicijos skaitovės Monika Grygelevičiūtė ir Evelina DindaitėPo apibendrinamosios pamokos visų laukė S. Storring dovana – dainininkės, filologijos mokslų daktarės Marija Krupoves-Berg koncertas. Atlikėja, savo muzikinius ir mokslinius ieškojimus pradėjusi nuo Fiodoro Dostojevskio kūrybos ir rusiškų romansų, yra nuėjusi labai toli – dabar jos repertuare ir akiratyje Lietuvos tautinių mažumų kultūra, sefardų, ispanų renesanso dainos. Visa tai sugulę į septynias autorines kompaktines plokšteles, mokslines publikacijas ir knygas lietuvių, lenkų, rusų, jidiš kalbomis. Lietuvos tautinių mažumų folklorą atlikėja dėstė Vilniaus universitete, jos atliekamos dainos skamba Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, JAV, Kanadoje, Izraelyje ir kitur. Džiugu, kad dainininkė nepasididžiavo ir atvyko muzikinių kūrinių atlikti į mūsų, palyginti su kraštais, kuriuos ji aplankė, mažą miestelį – Gelvonus.

       Mokykla – antrieji mūsų namai. Joje ne tik mokomės matematikos formulių, rašybos taisyklių ar fizikos dėsnių. Čia mes augame, tobulėjame, jaučiamės saugūs kaip paukščiai lizdelyje. Čia visada norisi grįžti ir parodyti, kaip pasikeitėme, ,,pasimatuoti“, ar daug paaugome.

Širvintų r. Gelvonų gimnazijos

lietuvių kalbos vyr. mokytoja

Jurgita Kancerevičienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


du × = dvylika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]