Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Opozicija prieš pažeidimus Taryboje protestuoja nebalsuodami

DSC_0169/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

/ Foto ir garso įrašas autorės /

    Liaudies išmintis sako: trečias kartas nemeluoja, o ketvirtas – garantuoja. Deja, Širvintų rajono savivaldybės taryboje viskas kitaip. Net ketvirtą kartą siūlomi Etikos ir Antikorupcijos komisijų pirmininkai, kurių pozicijos priklauso opozicijai, nebuvo patvirti, nes taip balsavo valdančioji dauguma.

   Vystant slaptam balsavimui Vidmantas Mateika nėjo išreikšti savo valios. Jo pakviesti asmeniškai net buvo išėjęs balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas R.Zibalas.

  Čia pat Tarybos nario pasiteiravome, kodėl jis atsisakė balsuoti už Antikorupcijos komisijos pirmininką. Štai, ką jis atsakė:

- Manau, kad tai yra susidorojimas su opozicija. Ir pareikštas, manau, neteisėtas sprendimas. Opozicijai priklauso šių komisijų pirmininkų pareigos pagal reglamentą. Jie (valdantieji – red.past.) reglamento nesilaiko ir siūlo savo kandidatą iš valdančiosios daugumos. (Įrašas pridedamas)

   Tai ne vienintelis opozicijos Tarybos narių atsisakymas balsuoti. Opozicija, matydama, kad valdantieji, vadovaujami merės Ž.Pinskuvienės, daro ne vieną ir ne du pažeidimus, savo protestą rodo nebalsuodami. Tiksliau, jie atsisako baluoti klausimais, kurie jų manymu iš esmės pažeidžia teisės aktus.

   Taip buvo nebalsuota dėl eilinio laikinų mokyklų vadovų skyrimo. Merė nuolat primena, kad Tarybos narys privalo balsuoti, bet negirdi priminimų, kad pažeidžiamas net ne vienas teisės aktas.

   Kaip tokius pažeidimus vertina naujasis Vyriausybės atsovas Vilniaus apskrityje J.Arlauskas, mes jau žinome. Būtent jo iniciatyva buvo kreiptasi į Vyriausybę ir ji informuota apie susidariusią situaciją Širvintų rajono savivaldybės taryboje. O Vyriausybė savo ruožtu teikia klausimą Vidaus reikalų ministerijai. Ministerija dabar turi spręsti dėl laikino tiesioginio valdymo įvedimo.

   Prognozuojama, kad sprendimas bus švelnus, tačiau tai, kad yra atkreiptas dėmesys į pažeidimus rajone, leidžia tikėtis, jog ateityje valdantieji bus priversti laikytis teisės aktų.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

3 Komentarai (-ų)

 1. Manau sako:

  Manau, kad tiesioginio valdymo nereikės, nes mūsų tarybos darb as bus stebimas . ir valdyti rajoną teks laikantis demokratinių savivaldos principų, ir tai yra puiku.
  O mūsų opozicija elgiasi garbingai.

 2. Steponui sako:

  Nematote skirtumo? O jis yra, ir didelis. Labai svarbu nedalyvauti asmeniškai neskaidriuose reikaluose.

 3. steponas sako:

  Valdantieji gali paskirti Etikos ir Antikorupcijos komisijų pirmininkus ir be opozicijos balsų. Nematau problemos tame, kad opozicija nebalsuos.

Jūsų komentaras:


aštuoni × penki =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]