Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Pajamas deklaravo 5,5 tūkst. Širvintų rajono gyventojų

pateikiamosisankstinespajamuirturtodeklaracijosVilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad remiantis preliminariais duomenimis, šiais metais Širvintų rajono gyventojai jau pateikė 5,5 tūkst. gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) deklaracijų, beveik 500 turto deklaracijų bei daugiau nei 1,3 tūkst. prašymų skirti paramą organizacijoms ir partijoms. Dauguma Širvintų rajono gyventojų deklaracijas teikė elektroniniu būdu, naudodamiesi Elektroninio deklaravimo sistema (EDS), kuri šiais metais mini dešimtąjį gimtadienį.

„Dalis gyventojų privalėjusių pateikti pajamų ir turto deklaracijas, deja, laiku tai padaryti pamiršo“, – teigia Vilniaus AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Glumbakienė, pažymėdama, jog nepateikusiems deklaracijų VMI išsiuntė priminimus apie jų mokestines prievoles. Vis dėlto privalėję, bet laiku nepateikę deklaracijų, turėtų nelaukti VMI pranešimų ir jas pateikti kuo skubiau, kadangi nuo deklaravimo ir sumokėjimo termino pabaigos, t.y. gegužės 2 d., už kiekvieną pradelstą dieną jiems yra skaičiuojami delspinigiai – 0,03 proc. Be to, už pajamų deklaracijų nepateikimą ar pavėluotą teikimą mokesčių administratorius gali skirti baudą nuo 200 iki 500 Lt.

Mokesčių inspekcija primena, kad deklaracijas privalo pateikti valstybės ar savivaldybių įstaigų vadovai, jų pavaduotojai, padalinių vadovai ir jų pavaduotojai bei išvardintas pareigas einančių asmenų šeimų nariai. Kaip ir kasmet pajamas ir turtą privalo deklaruoti politikai, tarnautojai, valstybės įstaigų ir įmonių vadovai bei kiti asmenys, išvardyti Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatyme. Nesvarbu, ar iš vykdytos veiklos gyventojas gavo pajamų, ar ne, ar veiklą vykdė visus metus, ar vos kelias dienas, jis privalo pateikti 2013 metų pajamų deklaraciją. Atkreipiame dėmesį, kad šiais metais pajamas deklaruoti taip pat privalo žemės ūkio veiklą vykdę gyventojai: ir pridėtinės vertės mokesčio mokėtojai, ir tie, kurie nebūdami mokėtojai  2013 metais iš žemės ūkio veiklos gavo daugiau kaip 10 tūkst. litų pajamų. Deklaruoti turi ir pajamų iš žemės nuomos gavę gyventojai.

Vilniaus AVMI primena, kad su deklaravimu susijusią informaciją gyventojai gali gauti ir paskambinę telefonu 1882, apsilankę mokesčių administratoriaus svetainėje internete www.vmi.lt arba užsukę į artimiausią Vilniaus AVMI poskyrį (Vilniaus g. 61, Širvintos). Bendro pobūdžio konsultacijas VMI specialistai gyventojams teikia ir socialiniame tinklapyje „Facebook“ esančiame VMI sistemos profilyje, adresu https://www.facebook.com/valstybinemokesciuinspekcija.

PRIMINIMAS: Iki birželio 2 d. reikia pateikti metines pelno mokesčio deklaracijas

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, siekdama Širvintų rajono mokesčių mokėtojams padėti tinkamai ir laiku įvykdyti mokestines prievoles, primena, kad iki birželio 2 d. Lietuvos juridiniai asmenys Valstybinei mokesčių inspekcijai turi pateikti metines pelno mokesčio deklaracijas už 2013 m., ir pelno mokestį sumokėti tai pat iki birželio 2 d. Juridiniai asmenys, kuriems privalu pateikti pelno mokesčio deklaracijas, tai gali padaryti per VMI elektroninio deklaravimo sistemą.

Parengta pagal VMI pranešimą


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


du × = keturiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]