Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Parodos atidarymas ir koncertas „Veržli, ambicinga ir pozityvi 100-mečio Lietuva!“

35679949270_e6fd5ce996_k-2-2-640x433   Tūkstančiams lietuvių pasklidus po pasaulį, drauge su jais keliauja ir jų idėjos, meniniai žvilgsniai, su gimtine susiję jausmai. Lietuvai minint Valstybės atkūrimo 100-metį, kai 1918-aisiais Vasario 16-ąją Vilniuje buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės aktas ir atkurta Lietuvos valstybė, rengiama fotografijų paroda „Veržli, ambicinga ir pozityvi 100-mečio Lietuva!“. Jos atidarymas kartu su lietuviškos muzikos koncertu įvyks jau rugsėjo 9 d. 16 val. Norrmalmstorg aištėje, Stokholmo centre.

    Parodos organizatoriai Lietuvių jaunimo bendruomenė Švedijoje kartu su Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga, lietuvių jaunimo organizacijomis Danijoje, Norvegijoje bei Suomijoje, surinko visame pasaulyje gyvenančių lietuvių nuotraukas, iš kurių geriausios bus pristatomos keliaujančioje parodoje keturių Šiaurės šalių ir Lietuvos  sostinėse.

      Parodai nuotraukas atsiuntė 11–59-erių metų amžiaus lietuviai, gyvenantys Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, Danijoje, Belgijoje, Lenkijoje, JAV ir įvairiuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose. Parodai atrinkta 18 geriausių nuotraukų, kadangi skaičius 18 simbolizuoja Lietuvos istorijai svarbius 1918-uosius metus. Šios fotografijos nuo rugsėjo keliauja maršrutu Stokholmas – Kopenhaga – Oslas – Helsinkis – Vilnius. Jose – veržli, ambicinga ir pozityvi 100-mečio Lietuva lietuvių akimis.

      Fotografijas atrinko komisija: fotomenininkė, dizainerė, Lietuvos Fotomenininkų sąjungos Valdybos narė Vėtrė Antanavičiūtė, fotomeninkė Alma Luka (Fotoplunksna), dailininkė, akvarelistė Eglė Lipeikaitė (Akvarelės mokykla), Vilniaus Universiteto skandinavistikos dėstytoja, vertėja, rašytoja ir dainininkė  Ieva Toleikytė  bei menininkas, dailės pedagogas Arūnas Vaitkus.

     Paroda surengta įgyvendinant projektą Keliaujanti šimtmečio Lietuva – ambasadorė Šiaurės šalyse”, kurį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie parodos įgyvendinimo!

       Preliminarios parodos datos kituose miestuose:

  • Kopenhaga: 09 25 – 10 06
  • Oslas: 10 09 – 10 20
  • Helsinkis: 10 23 – 11 03
  • Vilnius: 11 06 – 11 20.

Prisijunkite prie renginio Facebook! https://goo.gl/w2Hkcn

REDAKCIJOS PASTABA. Krašto naujienos” yra šio gražaus sumanymo partneris – informacinis rėmėjas.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ trys = dvylika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]