Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Pažymėti, iškirpti, ištrinti, įklijuoti

atsisiųsti – kopija/ VIRGINIJUS SARPAUSKAS /
     Paspaudžiam dešinį klavišą, ir turim kelis pasirinkimus. Iškirpti, kopijuoti, įdėti, pašalinti, atidaryti, išskleisti, perkelti gal dar nutildyti. Pasirinkimas platus. Dar svarbu, kas valdo pelytę, kokie tikslai ir siekiai.

Tarkim, jeigu rankose 2015 metų pelytė. Ta, kurios taip norėjai, patogi, kaip tik tavo rankai, maitinimo elementų turėtų užtekti keturiems metams. Gera pelytė, kitą kartą, geriau už gražiausias regalijas.
Iš pradžių gauni pelytę pabandymui, laikinai. Išbandai. Užvedi pelytę ant kalendoriaus, ieškai miesto šventės. Vasaros antra pusė- per toli. Nori greičiau. Paspaudi dešinį klavišą, iškerpi ir įklijuoji arčiau, kokia gegužė būtų pats tas. Ir tau ir kitiems patinka. Birželio pradžioje žinai, kad turi pelytę bent keturiems metams. Tau patinka, norėtum kelis kartus keturiems metams. Užvedi pelytę ant kultūros centro vadovo- PAŠALINTI. Pasukioji virš kitų- pasišalina patys. Pamąstai, kam gaišti po vieną, galima grupėmis. Paspaudi – “Pradėti kadrų restruktūrizaciją”. Opozicija prieštarauja. Paspaudi – NUTILDYTI. Vykdai “Kadrų Restruktūrizaciją”. Pasirinktieji nesutinka. Pasirenki- NEPAISYTI. Įkeli naujų kadrų, kelis senus perkeli. Užvedi pelytę ant atlikusių – PAŠALINTI. Šalinami ir opozicija nesutinka, pasirenki NEPAISYTI, NUTILDYTI.

Taip turi naują komandą. Ir ji yra tavo. Ir skyrių vedėjai tavo. Jeigu įkėlei, tai ir yra tavo. Pavedžioji pelyte virš savivaldybės įmonių vadovų. Dalis patys pasišalina. Kitiems yra pasirinkimai – iškirpti, pašalinti, įkelti. Trikdžių neturėtų būti.

Taryba. Pateiki KLAUSIMĄ.  Pasukinėji pelytę virš valdančiosios daugumos. Jokių nesklandumų- rankos tiesiasi link tavo pelytės. O ką opozicija? Taip, žiūrim. Neprognozuojami. Sunkiai valdomi. Atsikalbinėja. Prašo pasisakyti. Apie teisias sapalioja. Kai vis tiek drįsta kalbėti, visad turi galimybę- NUTILDYTI, STABDYTI, IŠ NAUJO. Bet kol kas nerandi išeities, negali opozicijos iškirpti. Bet tai tik laikinas nesklandumas.

Užvedi pelytę ant investicinių projektų. Paspaudi – PERVARDINTI. Dabar nėra senų pavadinimų. Naujas pavadinimas- tai naujas projektas. Skelbi konkursą darbams atlikti. Visada didžiausias siūlymas krenta į akį. Jį ir pasirenki.

Nepatinka rajono istorija. Užvedi pelytę – PERVARDINTI, IŠTRINTI, KOREGUOTI, ĮRAŠYTI, ĮKELTI. Nepatinka žmonių istorijos- priemonės tos pačios. Nepatinka NE TŲ žmonių aktyvumas, lyderystė – ne problema. Užvedi pelytę- PRISLOPINTI, PERKELTI Į ANTRĄ PLANĄ. Tuos, kurie tau patinka, nutari išbandyti – pasirenki LAIKINAI. Vertiems pasitikėjimo statusą pakeiti- ĮSKAITYTI LAIMĖJIMĄ.

Visi darbai,vykstantys rajone tai tavo nuopelnas. O kieno nuopelnas, to ir nuotrauka šalia darbų. Ir aplamai. Viskas yra tik šalia. Esi tu, ir kas nors šalia tavęs. Atsitiktinių šalia tavęs nėra. Tik keli ar labiau kelios, kuriomis pasitiki. Jeigu ištinka sisteminė klaida, ir kas nors atsitiktinis atsiduria nuotraukoje šalia tavęs, ne bėda. Užvedi pelytę ant vienos neaiškios – trukdė būsimos komandos formavimui ir rašo NE TAIP. IŠKIRPTI, tik iškirpti. Toliau tikrini nuotrauką. Randi dar vieną, rašančią bjauriai NE TAIP. Rašo ne taip, kaip tau reikia, ir dar žmonėms tai patinka. Žmonės ją myli ir gerbia. Katastrofa. Tik IŠKIRPTI. Tikrini toliau. Dar vienas, nepateisinęs pasitikėjimo. Neįvykdė programinių ZADANIJŲ. Atrodė bus ligoninių profesionalas. Tik IŠKIRPTI. Nesvarbu, kad jį kerpant, išsikirps nekaltas žmogus, kiekvienas kirpimas reikalauja aukų. Tavo buvimas tūri būti nepriekaištingas. Buvimas taryboje taip  pat. Jeigu NE TAIP rašantys, ne tuos matantys ir per daug girdintys maišo – tik į gardą. Arba apynasrį. Tavo žinia reikšminga, svarbi. Kaip galėtum savo ŽINIĄ skelbti bet kur. Užvedi pelytę ant vienos žiniasklaidos programos, pasirenki- TAIKYTI VISADA. Dabar tik ji skleis tavo žinią. Užvedi pelytę ant kitų, taigi netikrų žiniasklaidos programų – NUTILDYTI.

Taigi “Gerasis žmogau”. Jeigu tylėsi kaip PELYTĖ po šluota, virš tavęs ims sukinėtis jos pelytė. Ir būsi vertinamas, bus svarstoma, ar tu reikalingas šiai sistemai. Ar nekeli grėsmės. Ar tu ir tavo giminės lojalūs? Galbūt rinksis, ar tau leisti turėti nuomonę ir balsą. O gal išlįstum iš po šluotos? Gal paimtum viską į savo rankas? Nes kitaip tave paims. Ir būsi paimtas įkaitu.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

13 Komentarai (-ų)

 1. Smalsutis sako:

  Dieve kaip man gaila jo žmonos, turbut geda moterai i darbą eit. Kelkitės virgi i Nowa Wilna, ten dsug tokių kaio jus

 2. Sierdiučka sako:

  Autorius įkvėpė straipsnio komentatorius kūrybai

 3. autoriui sako:

  ačiū, šmaikščiai ir taikliai

 4. Deja sako:

  Savais metodais ir pagal savo supratimą…

 5. Simbolis sako:

  O Raudonųjų širdžių princesė “rojų” garantuos…

 6. /// sako:

  šmaikščiai, į temą, patiko viskas, parašyta teisingai. su žp atėjimu į valdžią prasidėjo tikroji retušuota pafotošopinta krašto istorija. pasaulį naują pastatysim, kas buvo nieks tas bus viskuo. ura, tovariščiai. rojus širvintuose bus- rojaus obelytės to buvimo garantas.

 7. Dainelė sako:

  Pelytė, pelytė, po gryčią bėgiojo,
  Katinas, katinas ant pečiaus miegojo,
  Tai negeras katinėlis, pelės nepagauna,
  Tai negeras katinėlis, pelės nepagauna…

  Na o jeigu rimtai, tai geras straipsnis, daug ką pasako. Dėkui.

 8. Liuks sako:

  Skaniai pasiskaičiau apie Širvintų realijas

 9. > Agniui sako:

  Idomu Agnius iš kokios gydymo istaigos pabėgo?

 10. rasybos sako:

  klaidas istaisykit, bukit geri :)

 11. Agnius sako:

  Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva. Visiška pieva.

 12. ir vėl aš ... sako:

  Manau ,kad su temos autoriumi viskas gerai ,nereikia slopinti jo neseniai užsimezgusio meninės saviraiškos daigo…. :)

  Sudėjus kartu autoriaus mintį ir jūsų nusakytą diagnozę ,minty iškilo žinomos dainos posmas ….
  Pabraidžiok su manim po gaivią rasą,
  Kada žiogeliai labą rytą gros.
  Gal pievų karalijoj tu suprasi,
  Kodėl ilgiuosi buvusios valdžios ……. ;)

 13. Autoriui sako:

  Čia jau diagnozė.
  Visiška pieva

Jūsų komentaras:


− keturi = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]