Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Per Lietuvą nusidriekė 1000 vilties kilometrų (VIDEO)

DSC_0035* NERINGA TUŠKEVIČIENĖ *

* Foto ir video autorės *

        Sekmadienio rytą Širvintų gatvėmis riedėjo daugybė motociklų, kurių griausmingas gausmas ne vieną vertė atsisukti ir suklusti. Sutikite, dažnas pamatęs juodai apsirengusį motociklininką, išgirdęs griausmingą motociklo gaudesį, net nepagalvos, kad visa tai skirta geram tikslui.

     „1000 vilties kilometrų“ tai analogų neturintis renginys, kuriuo metu kilniam tikslui susivienija motociklininkai, dažnu atveju tikrai nekeliantys asociacijų su gėrio siekimu. Šio žygio dalyviai keliaudami drauge atkreipia visuomenės dėmesį į onkologinėmis ligomis sergančių žmonių problemas. Kartu yra skleidžiama žinia apie sėkmingai veikiantį ir onkologinėmis ligomis sergantiesiems, bei jų artimiesiems padedantį Šv. Pranciškaus onkologinį centrą.

      Kaip pasakoja patys keliautojai, pirmą kartą žygyje „1000 vilties kilometrų” dalyvavo vos šeši motociklai. Šiemet, tai aštuntasis žygis. Jame 69 motociklais važioja beveik šimtas žmonių. Tai paprasti darbuotojai, verslininkai, menininkai – vyrai ir moterys – visi, kas nėra abejingas onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms. DSC_0039

   Motociklininkai liepos 1-osios rytą susirinko prie Švento Pranciškaus onkologinio centro Klaipėdoje ir palaikomi bendraminčių išvyko į ilgą ir nelengvą kelionę, kurios metu pasakojo apie vėžiu sergančius žmones, jų problemas, jų šeimų skausmą. “Juk ši liga ateina nekviesta ir nesirenka – gali užpulti seną ir mažą…” – “Krašto naujienoms” kalbėjo viena iš kelionės dalyvių.

      Sustodami miestuose ir miesteliuose jie bendrauja su praeiviais, pasakoja apie centrą ir ligonius, prašo aukoti sergantiems. Kartu parduodami juvelyrų dirbiniai – akcijos simbolika. Viena iš dalyvių graudindamasi pasakojo, kad jos šeimą taip pat palietė ši skaudi ir negailestinga liga.

      Vilniuje su žygio dalyviais susitiko Jo Ekselencija Prezidentas Valdas Adamkus. Nors Prezidentui neseniai atlikta operacija, bet vardan kilnaus tikslo jis rado laiko ir jėgų, kad galėtų išreikšti savo palaikymą.

     Pirmąją dieną visą kelią nuo Klaipėdos iki Kauno motociklininkus prausė lietus. Moterys pasakojo, kad nulipusios nuo motociklų pirmiausia gręžė pirštines ir džiaugėsi, kad specialūs drabužiai nepralaidūs vandeniui. O kiek sušlapo, tai vėjas išdžiovino. Tačiau čia pat pasidžiaugta, kad kelionė vyksta be nesėkmių.

     Pabendravę su širvintiškiais, žygeiviai iškeliavo tolyn. Atsisveikinome neilgam, tik iki kitų metų. Visi norintys kitąmet prisijungti prie žygio, sekite “Krašto naujienas” arba susiraskite organizatorius facebook paskyroje „1000 vilties kilometrų“.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. Kažkaip sako:

    Širvintiškių nematau. Vos vienas kitas. Gal išsigandę išsilakstė?

  2. Pagarba sako:

    Šaunuoliai

Jūsų komentaras:


− keturi = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]