Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Pinskuvienės ryžtas kovoti su politine prostitucija baigėsi įsivėlimu į ją

 

      Širvintų rajonas turi naują rekordą. 5fc7f4f41367f618c571733c923825cdTurbūt pirmas atvejis Lietuvoje, kai per rajono Tarybos kadenciją pasikeičia net trys valdančiosios partijos. Tiksliau – žmonės lieka tie patys, bet jų priklausomybė partijai vis keičiasi. Rinkėjai balsavo už Darbo partiją, tie pavirto į judėjimą, o štai iš TV ekranų sužinome, kad tie – judėję – jau vėl kitoje partijoje. Ir susigaudyk tu, kad nori… Gal čia kalti metai? Judėjimas?

      Metai bėga tokiu greičiu, kad net nespėji, žmogau, susigaudyti. Ruduo – žiema, žiema- pavasaris. Vos spėji apsisukt – ir vėl metų nėra.

       Tik va – atmintis. Ji nespėja su metais ir kartais ją tenka atgaivinti.

      Šį savaitgalį žybtelėjo Lietuvos politikos padangėje dar viena žvaigždelė. Kiek ji žibės, ar greit sudegs – nespėliosime. Geriau pakalbėkime apie bėgiojimus iš vienos partijos į kitą. Niekada negali būti tikras, kad balsavęs už vieną partiją gali likti it musę kandęs. Išsirenki sau kandidatą, partiją, o jie šast – ir pabėga… ne, netoli – į kitą partiją. Kaip tuomet su rinkiminiais pažadais? Kas juos vykdys? Kita partija kitokią muzikėlę groja…

       Galbūt šis Seimas susizgribs ir imsis įvesti tvarką- išėjai iš partijos – užleisk ir mandatą. Juk žmonės balsavo už partiją ir jos programą.

       Beje, tokia iniciatyva jau yra buvusi. Ir ją organizavo ne kas kitas, o būtent šiuo metu išsibėgiojusi Darbo partija. Tuomet Ž.Pinskuvienė itin piktinosi išėjusiais partiečiais, kurie pamatė, kaip viskas vyksta ir neapsikentę ją paliko.

PRISIMINKIME:

       2012 m. Vyriausioji rinkimų komisija patenkino „darbiečių“ prašymą pradėti rinkti žmonių parašus, kad būtų pakeista šalies Konstitucija.

       Tuomet Kęstutis Daukšys spaudos atstovams teigė, neva „Rinkimuose žmonės balsuoja už partijas ir jų programas bei už pažadus, tad vėliau, jeigu kažkas išduoda šias vertybes ir nusprendžia pabėgti, ne tik yra ribojamos partijų galimybės įgyvendinti savo programą, bet ir rinkėjų teisės. Taip yra apgaudinėjami piliečiai ir išduodami bendražygiai. Pasak politiko, Seimo narių migracija iš vienos partijos į kitą yra ne kas kita, o politinio nebrandumo bei galimos korupcijos apraiškos, su kuriomis negalima taikstytis. “

       Jam pritarė ir Seimo vicepirmininkė Virginija Baltraitienė, teigdama, kad “partijos siūlomos įstatymo pataisos numato, kad perbėgęs iš jį delegavusios partijos Seimo narys netektų teisės dirbti Seimo nario darbo, o jo vietą užimtų kitas tos partijos kandidatas.“ Politikės teigimu, šis įstatymas būtų ir savotiška prevencinė priemonė prieš galimą korupciją, taip pat ilgainiui padėtų ir Seimo įvaizdžiui.Po šių pataisų priėmimo bus pažabota politinė „prostitucija“, Seimas apsivalys, į aukštesnį lygį pakils politinė kultūra“,- sakė V. Baltraitienė.

Prisiminkime, ką šiuo klausimu tuomet savo laikraštyje 2012 m birželio 19 d. teigė Živilė Pinskuvienė:

 • Palaikome ir esame pasirengę visomis jėgomis remti šią iniciatyvą – Širvintų rajone aktyviai rinksime gyventojų parašus, kad būtų pakeista šalies Konstitucija ir užkirstas kelias politinėms išdavystėms, – sako Ž. Pinskuvienė.
 • Vienąkart reikia baigti su tokiais politiniais „turistais“ ne tik Seimo, bet ir savivaldybių lygmeniu. Taikliau nei „politinėmis prostitutėmis“ tokių žmonių nepavadinsi.
 • Bet kurios partijos narys privalo jausti atsakomybę savo rinkėjams ir gerbti jų pasirinkimą, o ne ciniškai tyčiotis, pamindamas po kojomis žmonių pasitikėjimą ir lūkesčius.

        Ką šiandien galvoja merė? Kada ir kodėl jos nuomonė taip kardinaliai pasikeitė? O gal ji, kovodama su taip vadinama politine prostitucija, priešininkų buvo gudriai įsukta į jos tinklą? Ar atsiras drąsuolis, atjojęs ant balto žirgo, išdrįsiąs ją išgelbėti? Ar ji nori būti išgelbėta?

        O šiandien klausiame savo skaitytojų: Ar turėtų Tarybos ar Seimo narys, išeidamas į kitą partiją padėti ant stalo savo mandatą ir vietą užleisti kitam? Apklausa – dešiniajame Krašto naujienų stulpelyje. Laukiame Jūsų nuomonių.

Neringa Tuškevičienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

20 Komentarai (-ų)

 1. dp sako:

  gi nebeliko, tai ir sukure nauja partija…normalu. Linksmiausia, kad su simoneliu bus db drauguciai :) )))

 2. Gudragalviui sako:

  Kogi nesuprasti savivaldybės mergaičių,lepų mergaičių,tarybos rankyčių kilnotojų,kada dosniai atlyginama,kada nesuki galvos,nededi euro prie euro,o tik plest ir džipuką apynaujį vairuoji!

 3. stepas sako:

  bet pinigus iš biudžeto už tuos 2015 metų savivaldybių rinkimus ir toliau gaus tikroji Darbo partija. Juk rinkėjai už Darbo partiją balsavo.

 4. P.S. sako:

  Pažiūrėkit vakar dienos Uspaskich interviu su Žeimyte Lrytas TV. Jis minėjo, kad dalis įstojo į naują partiją net nesupratę kas čia vyksta :) )))
  Geras pavyzdys visos tos nesąmonės, kai buvo paskirtas vienas iš pavaduotojų Elvinas Jankevičius net nepriklausantis tai partijai :)

 5. nesusipratėliui sako:

  nelabai supratau, kokios čia partijos susijungė? DP liko kaip likusi, LSDP – taip pat. Į LSDDP subėgo visi, ko neprileido prie lovio senose partijose

 6. VIRGIUI nepketkininkui sako:

  Apie savo patrone reiktu zinoti viska. Is DP ji isejo. Tada ikure judejima Sirvintose. Dar veliau “prilipo” prie naujos partijos

 7. Tokios sako:

  demagogės reikia paieškoti. Paklausai jos žodžių, kurie 100 procentų skiriasi nuo jos elgsenos, gyvenimo būdo ir darosi baisu.

 8. Virgis sako:

  Jus nelabai suprantat.Pinskuviene neisejo i kita partija o susijunge dvi partijos.Pletkininkai.

 9. ? sako:

  Citata iš Vikipedijos :”Prostitucija yra socialiai organizuotas sekso pardavimo verslas. Socialinė organizacija skiriasi nuo gana stichiškos, kurioje dalyvauja prostitutė ir suteneris, iki gana sudėtingos – viešnamio. Prostitucija daugelyje šalių reguliuojama arba draudžiama įstatymu.” Įdomu, kas pirmasis panaudojo tą terminą -”Politinė prostitucija” ? Ir kodėl jis taip plačiai dabar naudojamas?

 10. Gudragalviui sako:

  žmonės bijo prarasti darbus ar privilegijas, tai todėl taip elgiasi. Gaila, kad duonos kąsnis svarbiau už garbę. Labai gaila…

 11. Sveikinu sako:

  Labai geras straipsnis, vertas būti publikuojamas respublikinėje spaudoje. Atskleidžia “Didžiosios” politikos veidmainystes. Politikai tokiais veiksmais menkina pasitikėjimą partijomis, todėl visai nenuostabu, kad tiek daug nusivylusių žmonių. Stebisi, kodėl tiek mažai jaunimo ateina į politiką, ogi todėl, kad jauni žmonės dar “nesugadinti”, jie nenori bristi į tą “klampynę”.

 12. Gudragalviui sako:

  Gal i Spadviliski?

 13. Taip sako:

  Tikra bebrų partija – sugraužia lovį ir varo prie kito…

 14. Vox sako:

  O tai ką tokiems „politikams“ kaip Pinskuvienė daryt? Rajone neužilgo baigsis europiniai pinigai, teliks tik skolas mokėt, reik galvot apie šviesią ir sočią ateitį. Tada pasikrauni autobusus , kišenėn įsimeti pinigų partijos kūrimo susimetimui, už stropumą atsisėdi šalia naujai iškepto pirmininko ir pirmyn….Tik manau, kad Lietuva – tai jau ne Širvintos. Makaronus Lietuvai kabinti su senąja išmestųjų socdemų divizija bus sunkiau nei širvintiškiams.

 15. Paskutiniam sako:

  Tu čia apie kvietimą ar šaudymą?

 16. Gudragalviui sako:

  Pašauki mane, vai pašauki…

 17. Gudragalvis sako:

  Aš labai pasistengęs dar galėčiau suprasti Pinskuvienę, nes ji be valdžios gyventi negali, be politinių aferų gyventi negali, be jos vardo minėjimo medijose ji numirtų, bet kaip man suprasti savivaldybės mergaites, mokytojus, laikinuosius vadovus, tarybos narius, kurie lyg avelės eina paskui vedlę iš vienų partijų, partijėlių ir judėjimų į kitus, ir dar neaišku kur toliau juos ponia nuves. Ar jūs nepraradote savigarbos ir gebėjimo mąstyti?

 18. Vis pagalvoju sako:

  Jei valstiečiai nueis į koaliciją su tuo baisiu dariniu, kurio niekas į seimą nerinko, kaip jūs įsivaizduojat Šimonėlį su Pinskuviene. Tikiu, kad šis žmogus niekada su ja koalicijos nesudarys.

 19. Todėl sako:

  Todėl ir netikiu ja. Rėkia, draskosi, o paskui pati taip daro

 20. Monika sako:

  o kada pasielgė taip kaip pasakė?

Jūsų komentaras:


trys − du =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]