Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Pirmiausia vaiko paklauskite, ko jis nori

DSC_0017x

*NERINGA TUŠKEVIČIENĖ * Nuotraukos autorės *

           Širvintų rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos Vaiko teisių kontrolierė Edita Žiobienė. Kaip viešnia pati sakė, ji atvyko padiskutuoti apie įvairius vaikų teisių klausimus. Kartu atvyko ir Kontrolierės komanda: vyriausioji patarėja Eivilė Žemaitytė, kuruojanti visus socialinius klausimus, patarėja Renata Stankevičienė, atsakinga už socialinius ir globos klausimus, bei vyriausiasis patarėjas Egidijus Meilus, kuruojantis švietimo sistemą.

         Kontrolierė akcentavo bendradarbiavimą ir visų institucijų susiklausymą. Tik taip galima išspręsti daugumą kylančių problemų ir rasti tinkamiausią išeitį, padėsiančią pačiam vaikui.

             Labai įspūdingai kalbėjo E. Meilus apie mokytojų ir mokinių konfliktus bei akcentavo, kad visais atvejais, kai vaikas elgiasi netinkamai, derėtų suklusti. Dažnai vaikui pakanka, kad jis būtų išklausytas. Specialistas ragino suaugusiuosius tokiais atvejais paklausti paties vaiko, kodėl tu taip elgiesi, ko tu nori?

            Susitikime dalyvavo Širvintų rajono administracija, socialiniai darbuotojai, mokyklų vadovai, vaiko teisių specialistai, policijos pareigūnai.

       Žinoma, visi jie gyrėsi, kaip gražiai bendradarbiaujama ir dirbama vaiko gerovei. Liūdna, kad specialistai nekėlė viešumon  jokių jų darbe kylančių problemų. O jų, dirbant su vaikais, tikrai visada būna: ir paprastų, lengviau išsprendžiamų, ir kur kas sudėtingesnių. Mūsų rajono specialistams, atsakingiems už rajono vaikų gerovę, nekilo jokių klausimų Kontrolierei ir komandai. Klausantis rajono specialistų susidarė vaizdas, jog mūsų rajone visi vaikai klusnūs ir geri, jie nesipyksta, nesimuša, jais tinkamai rūpinamasi.

           Viešai problemas kelti išdrįso tik žiniasklaidos atstovės. Jos kalbėjo apie tai, kad kartais dėmesio reikia ne tik tiems vaikams, kurių tėvai geria ir nesirūpina jais. Kad ypatingai dėmesio reikia, bet jo nesulaukia vaikai, kurių tėvai pagal pajamas nėra socialiai remtini, tačiau dirba už itin mažus atlyginimus. Juk tokioje šeimoje taip pat būna krizių, kyla problemų, nekviesta ateina liga ir kartais taip reikia, kad kažkas tiesiog pastebėtų liūdintį vaiką ir jį išklausytų. Žiniasklaidos atstovės kėlė ir vaikų globėjų klausimą. Naujoji valdžia globėjais nesirūpina, nepadeda,vengia bendradarbiauti, nuėmė globėjams skirtus pinigus.

            Po susitikimo Vaiko teisių kontrolierė sutiko pabendrauti su žiniasklaida ir atsakyti į klausimus. Mus domino išvados apie Zibalų atvejį, apie neteisėtą vaikų globėjų tikrinimą, apie suaugusiojo muštą paauglį, apie situaciją rajone. Kontrolierė pasakojo, kad minimais atvejais dar vyksta tyrimai ir jiems pasibaigus bus atsakyta į klausimus. Maloniai nustebino Kontrolierės orientavimasis mūsų rajono situacijoje ir galėjimas papildomai nesiruošus kalbėti skirtingais klausimais.

            Belieka tik apgailestauti, kad apie šį susitikimą nebuvo informuota visuomenė. Tikrai būtų buvę norinčių pasiklausyti ir pasiteirauti.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

7 Komentarai (-ų)

 1. vaikų teisės sako:

  Pas mus jau ir vaikam teises atėmė. Visi vaimai dabar matuojami per partiškumo prizmę. Baisu. Šitaip parsiduoti mažų mažiausiai gėda.

 2. Stanislavai sako:

  Spaudžiu dešinę už taiklų komentarą!

 3. Stanislava sako:

  Gaila, kad nebuvo skelbta apie susitikimą. Būtų įdomu išgirsti kontrolierės nuomonę apie tai, kad tėveliai, atėję pasiimti vaikučių į darželį, drabužių spintelėse randa nepailstančios merės veiklos ataskaitą. Nuo kada vaikų ugdymo įstaigose politikuojama? Tuoj bus kaip tam senam anekdote. Į darželį atvykusi komisija klausia vaikų, kas su ilgomis ausimis miške bėgioja ir kopūstus graužia? O vaikai darniai atsako, kad Leninas. Mūsiškiai sakys, kad merė Živilė.

 4. pritariu sako:

  Pritariu “bukagalviui”. Kas apgins vaikus nuo savivaliaujančio rajono politiko karaliuko, ar savivaliaujančios politikės pedagogės, kurie gavę valdžią pasijuto esą visagaliai. Kas jiems parodys, kad įstatymas aukščiau jų karūnos, kad ne jų norams turi paklusti vaiko teisėse likusios dirbti vištos, kurios net nebendrauja tiesiogiai su tėvais, skuodžia į vištos su karūna kabinetą ir kviečasi pagalbos, kai ją užkalbina koks daugiau išmanantis teisę vargšo nuskriausto tėvo atstovas. Gaila, kad nė vienai aukštesnei instansijai tai nerūpi. Kai Širvintos apsibrėš savo autonominę sieną ir pasiskelbs atonomine Pinskų respublika, gal tuomet kas ir atkreips dėmesį ne tik į vaiko teises, bet ir piliečių teises.

 5. Bukagalvis sako:

  “Bukagalviškai” domiuosi viskuo ir tikrai būčiau sudalyvavęs šitam susitikime. Kai Širvintų rajone nebeliko normalios, profesionalios Vaiko teisių apsaugos tarnybos, padėtis tampa labai liūdna. Viso to “derlių” imsime vėliau, nes tai yra super jautri darbo sritis, neišmatuojama jokiais skaičiais ir rodikliais. Tai kas buvo padaryta anksčiau- niekada nepasimatys akivaizdžiai. Nes darbas buvo daromas subtiliai ir profesionaliai, netgi patiems globojamiems ir prižiūrimiems nesuvokiant ( o tai svarbiausia), jog juos prižiūri institucijos. Vyko begalė įvairių akcijų ir apsilankymų socialinės rizikos šeimose, neafišuojant ir nesireklamuojant buvo teikiama pagalba ir konsultacijos. O galima buvo dirbti “bukagalviškai”- reklamuotis ir rodytis kur ir kada priglaudei vaiko galvelę ir išgirdai nuoširdų pasipasakojimą, arba nusifotografuoti su šeima, kuriai tu atnešei labdaros arba patarei, kaip išeiti iš alkoholizmo abstinencijos….Pabaigai – rėžiu bukagalviškai- negali Vaiko teisių apsaugos tarnyba priklausyti nuo savivaldybės, ji turi būti nepriklausoma institucija, pavaldi tik aukščiausios šalies institucijoms. Tik tada mes turėsime tikrą vaiko teisių apsaugą, nes kartais vaikus reikia ginti ir nuo savivaldos savivalės. Mąstykime plačiau ir objektyviau…

 6. Zibalai sako:

  O tai dar neužglaistė Zibalų? Sniegas juk nutirpo

 7. nu jo sako:

  Kaip jūs nesuprantat, kad negalima žmonių informuot. Nu neduok Die ateis ir pasakys, kaip jiems nepadeda, kaip žemina ir grasina.

Jūsų komentaras:


+ trys = dvylika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]