Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

R.Karbauskis kategoriškas: „valstiečiai“ Ž.Pinskuvienės savivaldos rinkimuose nerems

d2ee38ed4d2134f21a3bf67a5d7bbc4f/ Autorius: Modesta Gaučaitė /

/ Pirminis šaltinis www.15min.lt /

      Laikas iki savivaldos rinkimų po truputį tirpsta ir partijos jau pradeda spręsti, kokius kandidatus deleguos siekti merų postų. Nors valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudaryti kandidatų sąrašą ketina rudenį, jau dabar aišku, kad jie tikrai nerems „socialdarbietės“ Živilės Pinskuvienės, kuri dar kartą sieks tapti Širvintų mere.

    „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis portalui LRT.lt sakė, kad kol kas nėra aiškus galutinis kandidatų į merus sąrašas. Anot jo, tai turėtų paaiškėti rugsėjo pabaigoje arba spalį. Tačiau jau dabar aišku, kad valdantieji nerems Ž.Pinskuvienės ir greičiausiai Širvintose kels savo kandidatūrą.

       LVŽS yra sudariusi koaliciją su Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP), kurios pirmininko pavaduotoja yra dabartinė Širvintų merė Ž.Pinskuvienė. Visgi R.Karbauskis teigė, kad koalicija Seime savaime negarantuoja paramos LSDDP atstovei savivaldos rinkimuose.       

     „Galiu tvirtai pasakyti, kad neremsime koalicijos partnerių kandidatės, nes mūsų skyrius Širvintų rajone yra opozicijoje. Mes tikrai neisime prieš skyrių, o ar jie kels kandidatą – tikriausiai kels. Šioje situacijoje negalima daryti išvados, kad, jei mes Seime turime koaliciją, visur bus bendradarbiaujama ar keliami bendri kandidatai. Situacija Širvintose yra ypatinga, labai reta. Iš visų 60 savivaldybių tikriausiai vienintelė, kur iš karto galiu pasakyti, kad tikrai nepalaikysime“, – komentavo LVŽS pirmininkas R.Karbauskis.

Ž.Pinskuvienė: vadinasi, eisiu be palaikymo

       Pati Ž.Pinskuvienė apie tai, kad koalicijos Seime partneriai „valstiečiai“ nerems jos kandidatūros, atsiliepė teigiamai. Pasak Širvintų merės, kiekviena partija savarankiškai sprendžia, ar kelti savo kandidatą, ar palaikyti kurį nors kitą. „Kiekviena partija sprendžia, kokį kandidatą kelti. Jeigu „valstiečių“ lyderis R.Karbauskis pasakė, kad visose Lietuvos savivaldybėse gali susitarti dėl bendrų kandidatų, išskyrus Širvintose (skaičiau šitą pranešimą), tai, vadinasi, taip ir bus. Taigi eisiu be palaikymo ir eisiu tik su savo komanda. Nieko tokio, ne pirmą kartą“, – optimistiškai kalbėjo Ž.Pinskuvienė.
Tiesa, pati Širvintų merė sakė, kad dar neaišku ir tai, ar ji taps LSDDP kandidate, nes apie tai dar nebuvo diskutuota. „Mes dar nesame priėmę sprendimo. Niekam nėra paslaptis, kad mes su komanda esame sukūrę judėjimą („Drauge kurkime Širvintų krašto ateitį“ – aut.) ir ar su judėjimu, ar su partija eisime į rinkimus. Tai spręsime rugsėjo mėnesį“, – sakė Ž.Pinskuvienė.

     Paklausta, ar tikisi rinkėjų palaikymo, politikė sakė, kad žmonės įvertins jos ketverių metų darbą ir įgyvendintus pažadus. Ji sakė turinti planų ir ateičiai.

  „Savivaldybėse – keisčiausios koalicijos“

    LSDDP pirmininkas Gediminas Kirkilas nepanoro plačiai komentuoti Ž.Pinskuvienės situacijos. Paklaustas, kodėl, jo nuomone, „valstiečiai“ nerems jos, G.Kirkilas atsakė lakoniškai: „Nieko nemanau. Reikia jų klausti.“ Kiek vėliau jis pridūrė: „Savivaldybėse būna visko. Gal jie turi savo kandidatą? Aišku, palaikymo tikimės. Savivaldybės yra toks dalykas, kad ten yra pačios keisčiausios koalicijos. Viskas priklauso nuo politikų, kokie yra jų santykiai, ir pan.“ Savo kandidatų savivaldos rinkimuose sąrašą LSDDP taip pat ketina skelbti rudenį.

Nepalaikymas – dėl dviejų priežasčių

     Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) profesorius Tomas Janeliūnas, paklaustas apie tokį kategorišką valdančiųjų lyderio R.Karbauskio požiūrį Ž.Pinskuvienės atžvilgiu, kalbėjo, kad tai galėjo lemti dvi priežastys.

    Pirma jų – Ž.Pinskuvienės reputacija, kuri, pasak T.Janeliūno, yra gana kontroversiška. Anot politologo, prie to itin prisidėjo po praėjusių Seimo į rinkimų viešumą pasiekę pranešimai, tyrimai ir publikacijos apie tai, kad su Ž.Pinskuviene susiję rinkimų organizavimo pažeidimai buvo gana reikšmingi. Pasak T.Janeliūno, dar ir dabar, pažvelgus nacionaliniu lygmeniu, šios politikės reputacijos ir reitingų fonas yra „ryškiai neigiamas“. Kita priežastis, pasak politologo, gali būti valdančiųjų siekiai užmegzti draugiškus ryšius su Darbo partija, prie kurios vairo neseniai grįžo jos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas.

Daugiau skaityite čia: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/r-karbauskis-kategoriskas-valstieciai-z-pinskuvienes-savivaldos-rinkimuose-nerems-56-1014842

atsisiųsti


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

27 Komentarai (-ų)

 1. tai kad sako:

  planui D ŽP jau kaip ir senoka :)

 2. kad sako:

  kad tų panelyčių vyrai turbūt visai saviškių nemyli, kad leidžia būt visiškom blondinėm-pastumdelėm kai kieno rankose. S

 3. Planas D sako:

  Rinkimus laimės rimti žmonės, tarp jų rimti vyrai tvirtais stuburais ir blauzdom. Meras taip pat bus tvirtas vyras. Tai visos panelytės galės pastoti iš šventosios dvasios, ar vien nuo žvilgsnio, ar nuo virpsnio į tvirtus vyrus pasižiūrėjus…ar atsirėmus…

 4. geras sako:

  man patiko planas “D” :) optimaliausias :) be nuostolių :) su apskaičiavimais :) ir toli į ateitį numatantis :) Jau turėtų intensyviai ties tuo dirbti :)

 5. Kandidatai sako:

  Kaip bebūtų, tiek Zuoko liberalų galimas kandidatas į merus Vidmantas Mateika, tiek “mūsų gerųjų valstiečių” geidžiamas kandidatas į merus Vytas Šimonėlis dirbo žmonių labui visą kadenciją. Nebent galvotumėt kitaip. Kuo turėtų užsiimti esami, ar busimi kandidatai į merus ar tarybos narius? Gal jie turėtų būti Narcizai ir Barbės? Nešvaistyti jėgų visokioms nesąmonėms (dirbti žmonių labui). Kam to reikia. Geriau pramogauti, gyventi savo malonumui, gausiai selfintis (darytis asmenukes), selfius dešimtimis krauti į Facebook’ą. PVZ, aš, mano žmona, mano vyras, mano šuo, mergina, ir tačkė( auto ant trijų raidžių), mano vaikai, mano namas, mano taip visiems svarbios kelionės “viskas įskaičiuota”, mano vakarėliai, mano stalas, mano krevetės, mano kušetės… Juk rinkėjams to reikia? Taip? Tarkim, reikia spręsti žmonėms svarbų klausimą, jie kreipiasi į tarybos narį. Tarybos narys nekelia telefono. Parašo SMS- “Atsiprašau, užsiėmęs, selfinuosi”. Žmonės pasižiūri selfius dešimtimis, ir visos problemos kaip ranka nuimtos.
  Kol kas socialdemokratai vieninteliai paskelbė, kad iškėlė kandidatę į meres. Anna Kuznecovienė.
  O ką galvojate apie kitų partijų skyrius? O kokius skyrius dar žinot, ar girdėti teko? O kokius jų galimus lyderius žinote, ar siūlytumėte? Ką jie šiuo metu veikia, ar nuveikė?
  Juk ką išrinksite, tą ir turėsite.

 6. Kaimietis sako:

  Neužtenka balsuoti prieš dabartinę valdžią. Balsavimo prieš nėra, balsuosime už kažką. Pasakykite bent vieną nūdienos rajono politiką už kurį galėtų žmonės balsuoti. Skyriai ko gero jau patvirtino savo kandidatus į merus. Ir tik Zuoko liberalai paskelbė spaudoje savo kandidatą – Mateiką, bet ar tai ta asmenybė už kurią žmonės balsuos. Įdomu, kokį kandidatą kels valstiečiai? Jų tinkamas pasirinkimas su centrinės partijos palaikymu, turės dideles galimybes.

 7. na sako:

  aš taip pat pagalvojau, kad nelaimėjus rinkimų bus planas D(vadovės eis į dekretines). Dabar Širvintose niūrios dienos.Tikėkimės, įsiklausys gyventojai ir pasielgs tinkamai, pagal sąžinę.Tad galvokite ne tik apie savo gerovę, o apie mūsų miestą, rajoną, vaikus ir visų mūsų gyvenimus, kaip tai paveiks, vienos ar kito politiko atėjimas. Būkime vieningi.

 8. Pilietis sako:

  Visuomet dalyvavau rinkimuose ir niekada nebalsavau už “K” iš “BR”, bet po tokių sunkių 4 metų tikiuosi, kad daug žmonių susivoks ir ateis balsuoti.
  Balsuoti būtina vien dėl to, kad labai trokštantys valdžios už bambalius, nieko nepeštų ir apturėtų kaip galima daugiau nuostolio (už kažką bambalius pirkti reikės).
  Balsuoti būtina, nes tai yra mūsų atsakomybė. Tai mes jai leidom sugadinti viską, nes pasielgėme labai neatsakingai neidami ir neišreikšdami savo nuomonės.
  Balsuoti būtina, kad ateityje galėtum pagrįstai piktintis viskuo, kas tau nepatinka. Negerbiu tų žmonių, kurie reiškia savo nuomonę (loja), bet paklausus ar buvai balsuoti atsako NE.

  Žmones kviečiu susimastyti kas laukia kitus 4 metus. Kviečiu ateiti ir balsuoti. Neagituosiu už ką ar prieš ką. Visi turintis teisę balsuoti yra protingi ir mąstantys žmonės taigi balsuokite už savo ateitį.

  Na o tie kurie vis tiek sugalvosit parduoti savo balsą (griežtai nepalaikau to), tai bent jau sugadinkit biletenį. Schema juk aiški, gaunat teisingai pažymėtą biletenį, kurį reikia įmesti į dėžę, o jūs privalote gražinti tuščią, kad sekančiam norinčiam už pinigus prabalsuoti vėl būtų atžimėtas teisingas kandidatas. Taigi tą gautą teisingai atžymetą biletėni sugadinkit ir atžymėkit dar vieną kandidatą. Tokiu būdu gausis ir vilkas sotus ir avys sveikos.

  Abraviatūrų paaiškinimai (jei kas nesusiprato):
  “K” – Karalienė, Krištolinė ir t.t. (daug yra sinonimų)
  “BR” – Baltieji Rūmai. Vieni labai gražūs yra Spadviliškio kaime (na buvo labai gražus prieš kokių 20 metų).

 9. As sako:

  Pradeda matyti jau žmonės.. ir vis mažėja Sibilės gretos. Tuoj bus duota komanda apsiniestint ir eit į dekretą. Pirmoji turbūt Janina o paskui ją ir Ryte, Dovilė, Lina, Ingrida , ir taip toliau.

 10. Irenai sako:

  Pasvajok ir praeis.Daug kas nebalsuos už carienę.

 11. Irenai sako:

  aš tikrai nebalsuosiu,tad jūsų teiginys apie visus yra melas,tik smalsu kas išmokė meluoti.

 12. Irenai, sako:

  Kiek Lietuvoje sąžiningų, rūpestingų ir išsilavinusių vadovų. Ir dirba jie ramiai savo darbą, o čia Širvintose atsirado “žvaigždė”, ir televizijoj ir spaudoj ir partijoj ir konkursuose ir balsų pirkime ir t. t. Tik apgauti arba nupirkti, kaip jūs, eis ir balsuos už Pinskuvienę.

 13. taigi sako:

  Nu, pafantazuokim, į jokius merus “krištolinė” neis, kadangi sekantiems 4 metams savivaldybių centrams nebus skiriama tie lėšų kiek buvo skirta šioje kadencijoje. Tai va, ar aišku kodėl neis. Aha, juk reiks pabaigti suchlturintus darbus, o pinigėlių tai piššššš.

 14. Liepos sako:

  Jau tikriausiai visi pamiršo vieną iš pirmųjų Živilės darbų.. Ar pastebėjot kiek liko liepų Plento g. , kurias taip skubėjo ir berods vasarą sodino. Vos keturi varganai atrodantys medeliai… Didelė tikimybė, kad panaši ateitis ir kitų negalvojant apie rezultatą pradėtų darbų…išknistos gatvės, aikstės, pakrantės. Pasėtas nepasitikėjimas, supriešinti kaimynai… Kiek dar liko tokių, kuriems atrodo, kad Širvintos tiek ir tenusipelnė… Jeigu kas dar neapsisprendė, važiuodami Plento g. pažiūrėkit į liepas ir paaiškės kokia ateitis.

 15. Gėda sako:

  Gėda net ne dėl Pinskuvienės. Tokių asmenybių dabar nors vežimu vežk – pinigai, pinigų. pinigams , pinigus, pinigais, piniguose….O prie to dar labai tinka ir nenumaldomas troškimas būti garbinamais.
  Gėda prisipažinti , jei būni ir kitame Lietuvos krašte, kad esi iš Širvintų, nors tokių asabų niekada nerinkai, nerenki ir nerinksi. Gėda, kad vis tik išrenkame…..Slogu, kad tenka gyventi tokioje netikrų vertybių aplinkoje.

 16. Gėda sako:

  Gėda ne dėl Pinskuvienės – tokių moteraičių dabar Lietuvoje nors vežimu vežk- pinigai. pinigai ir dar kartą pinigai ir begalinis noras būti garbinamai.
  Gėda, kad Širvintos dar tebėra ir ilgai bus gili provincija savo mąstymu, gėda, kad rajono taryboje sėdi žmonės, kurie su tikra savivalda turi bendro tiek, kiek kiaulė su balnu.
  Gal todėl labai nesmagu kur nors kitame Lietuvos pakrašty prisipažinti, kad esi iš Širvintų. nors tu nerinkai, nerenki ir niekada nerinksi tokios valdžios, valdžios, kurios nevalia prileisti prie mūsų visų pinigų….

 17. AHA sako:

  ir soc.būste žmonės “gyvena” nuo liepos mėnesio.

 18. Regina sako:

  ,,Iškniso” visas Širvintas, tegul ir baigia tvarkyti, Nors tuos pačius darbus atlieka po kelis kartus. Miesto šventę šventėme ,,naujoje” sutvarkytoje aikštėje, o nuo liepos mėn. jau vaikštome ,,pėsčiųjų tiltu” ir t.t.

 19. Irena sako:

  JAI PIRKTI NEREIKES. UZ JA BALSUOS VISI IR TAP.

 20. dėjo sako:

  dėjo ta asaba ant neremiančių. nerėmimas jai kaip tik į naudą- tokia gera, visi mano darbus mato, neleidžia dirbti skundikai, stabdo draudikai kažkokie Ramūniukai. nuskriaudė konservai, skriaudžia žalieji valstiečiai, Viktariukas atsifutbolino. ot kvaili- šitokį lobį prarado.O mes laikysimės dantim, nagais ir nikeliuotais ragais įsirėmę. Tegyvuoja saulė Širvintose. atsiprašau saulės- šioje kadensijoje ji tikrai nesvarbi

 21. TAIP sako:

  Pinskuvienė pirks balsus kaip ir praeituose rinkimuose, o kaip matom iš projektų prisikaupusi, nes visa VRK, STT, FNTT, ir t. t. miega. Tačiau jos “lokajai” tirai balsų nesurinks.

 22. Pastabos sako:

  Živilė nesuka galvos dėl valstiečių paramos. Ji jau turi rinkiminį sąrašą tai šimtmečio širvintiškių sąrašas, ten beveik visi jos simpatikai. Jį truputį pakoreguos, save įrašys pirmąja ir rinkimai savivaldos laimėti.

 23. aaa sako:

  Tikiuosi ir širvintiškiai pagaliau supras koks tas paukštis tą ju “carienie”

 24. Tiesa sako:

  Žmonės,nepasiduokite provokacijoms.Tik viena Živilka mus gali atvesti prie šviesesnio rytojaus. Pažiūrėkite kaip grażiai gyvename mūsų miestelyje, du ir daugiau metų nesibaiginčių statybų,plakatas širvintos gražinasi ir ir kolchozniko straipsniai šn ant asmenų,kurie priešinasi ir nepataikauja skaidriausiajai.

 25. pritariu sako:

  dėl blaivybės (gerosios patirties:)) tik Širvintose ar tai veiksminga. Na, svarbiausia laikytis duoto žodžio g. R. Karbauski.

 26. Nemgstu sako:

  Karbauskio, nū bet šiuo atveju, pagarba

 27. Akylas sako:

  Vis gi geras dalykas blaivybė. Va ir protas išblaivėjo

Jūsų komentaras:


+ keturi = devyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]