Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Rinkimai baigėsi. O kas toliau?

DSC_0002/NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

    Kai prieš porą savaičių manęs LRT žurnalistai paprašė prognozių apie būsimus rinkimų rezultatus ir kas išeis į antrą turą, tuomet sakiau, kad antro turo nebus. Mes kartojame Druskininkų situaciją, kai meras renkamas kone vienbalsiai ir pirmame ture. Nuotraukos, leidiniai (beje, buvo žadėta, kad mėlyną knygą gaus kiekvienas gyventojas, mano šeima negavo. Kodėl?), įvairios dovanėlės, vardai ir apdovanojimai. Visa tai sudaro ištikimų rinkėjų ratą.

      Pažiūrėkime į rinkimų rezultatus iš kitos pusės.

   Labiausiai nustebino vienintelio rinkimų komiteto Širvintose rezultatai. Smalsu, ar buvo to tikėtasi, tačiau I.Baltušytė Četrauskienė surinko 2766 pirmumo balsus, o štai Ž.Pinskuvienė beveik 400 mažiau. Nejaučiate pavojaus? Ar jaunesnė neužgoš dabartinės?

Vienpartinė sistema

    Tai, kad mūsų rajone palengva įsivyrauja viepartinis valdymas, kalbama jau seniai. Televizijoms partijos lūkesčius komentuojantys LSDDP politikai išdavė Ž.Pinskuvienę. Jie ją įvardijo sava kandidate. Vadinasi, širvintiškiai buvo apgauti. Nes čia ji – judėjimo atstovė ir vadovė. Va ir vakarykščiame pasirodyme Lryto TV laidoje Širvintų merė kalbėjo, kad ji prieš pusmetį sustabdžiusi savo narystę LSDDP. Tai kaip čia gaunasi? LSDDP viršūnės nežino apie jos narystės sustabdymą, jei kalba apie ją, kaip apie savo kandidatę?

   O Širvintose jau seniai vieša paslaptis aptarinėjama pašnabždomis, neva merė turi net ne vieną ir ne dvi partijas, kurios visos jos pusėje. Įtartinai pasirodė ir Tvarkos ir teisingumo pozicija. Nė vieno kandidato neturinti partija itin aktyviai siuntė stebėtojus. O juk žinia, kad stebėtojams nėra mokamas atlyginimas. Tai gi, klausimas, už ką ėjo TT, lieka atviras, bet pagal nutylėjimą aiškus.

   Mokyklinis istorijos terminų žodynas rašo: „Vienpartinė sistema. Vienpartinis valstybės valdymas, kuris įgyvendinamas ne kaip demokratinių rinkimų padarinys, o kaip vienos partijos diktatūra. Visų kitų politinių partijų veikla yra arba valdančios partijos griežtai kontroliuojama, arba iš viso draudžiama ir persekiojama. Kadangi sistema negali būti sudaryta iš vieno elemento, tai ir terminas „vienpartinė sistema“ rašomas kabutėse.“

    Istorikams nebus sunku moksleiviams išaiškinti šį fenomeną. Tai vyksta XXI amžiuje. Širvintose. Žinoma, judėjimas, kurio pavadinime yra Ž.Pinskuvienės vardas, turintis net 15 mandatų (14 + meras),  gali bandyti neigti vienpartiškumą ir pasikviesti į koaliciją kažką iš tų – kurie šiuo metu yra kitoje kranto pusėje. Kad bus išsiųstas susitarimų laivas – niekas net neabejoja. Klausimas kitas – kuriam? Ir ar jis/ji pasirašys vardan geresnio savo gyvenimo.

    Tačiau kiekvienas, norintis geresnio gyvenimo, po jos didenybės sparneliu, turi gerų pavyzdžių, kas būna su tais perbėgusiais.

    D.Valkauskas, I.Vasiliauskienė, A.Astikas ir kiti paaukoti ant aukuro. Vieni netyčia nustumti, kiti, sąmoningai izoliuojami nuo rinkėjų. Ir visai nesvarbu, kad sąžiningai vykdė „zadanijas“: rašė skundus, puolė oponentus, teikė pasufleruotus klausimus.

    Tačiau išsvajotojo rojaus negavo. Tiksliau gavo, bet laikinai. O ir tas rojus jau nutolo… D.Valkauskas ir I.Vasiliauskienė liko už borto.

Vicemerė nusileido naujam veidui

    Ko gero geriausias rezultatas yra Tėvynės sąjungos. Skyrius sugriautas, potencialūs rinkėjai išduoti ir sutrikę, kai tuometinė partijos lyderė Irena Vasiliauskienė išdavė savo rinkėjus ir nuėjo tarnauti partijai, niekaip nesuderinamai su konservatorių pažiūromis, nemaniau, kad atsiras žmogus, kuris ryšis atgaivinti partiją.

    Įtariu, kad Virginijaus Sarpausko politinė nepatirtis, naivus tikėjimas ir kruopštumas narpliojant dokumentus lėmė tokį rezultatą. Įdomu tai, kad buvusi TS-LKD vadovė surinko vos 77 pirmumo balsus ir liko už borto, o naujas veidas – V.Sarpauskas net 155. Kam lengviau reklamuotis ir agituoti už save? Vicemerei ar neseniai politikos padangėje pasirodžiusiam ir dar nelabai žinomam žmogui? Todėl ir sakau – Tėvynės sąjunga turi didžiuotis gavę vieną mandatą, padėti skyriui stiprėti ir kitus rinkimus siekti dar geresnio rezultato.

Gerai pasirodė

    Rinkimuose gerai pasirodė ir „valstiečiai“. Besibaigiančioje kadencijoje jie turėjo du mandatus, du mandatus iškovojo ir naujoje kadencijoje. Tiesa, čia prisidėjo ir Širvintų miesto bendruomenės nariai, prisijungę prie jų veiklos ir sąrašo.

     Šį sąrašą rinkėjai gerokai pakoregavo. Rinkėjų meilė, o gal pasitikėjimas  „valstiečiais“ niekur nedingo. Tad Jūratę Šiukštienę iš 15 vietos išreitingavo į 5 vietą, o Remigijų Čirbą iš 13 į 6.

Antrasis dėl mero posto

    Pirmoji dėl mero posto tapo Živilė Pinskuvienė, surinkusi didžiąją daugumą balsų. Antrasis – Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) narys Vidmantas Mateika. Suprantama, kad siekiant kiekvieno posto, tikimasi pergalės, tačiau antra vieta yra puikus rezultatas, nors ir ne toks džiuginantis. Stebino atotrūkis tarp pirmųjų dviejų vietų kandidatų. Toks pats atotrūkis – Malinausko pasiekimas.

     Kiek liūdniau baigėsi LLS (liberalų) sąrašo likimas. Seime neturinti savo atstovų partija iškovojo tik vieną mandatą rajone. Tačiau, pasak V.Mateikos, neketinama sustoti.

Lenkai liko be atstovo taryboje

   Liūdnos nuotaikos Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos Širvintų skyriuje. Vienintelė tautinių mažumų bendruomenė liko be savo atstovo Taryboje. Belieka tikėtis, kad kiti Tarybos nariai neužmirš apie mūsų krašte gyvenančius ir dirbančius kitataučius.

     Nekukliai nukentėjo ir LSDP, turėję tris kandidatus, šiemet taryboje turės vieną.

   Rezultatai parodė, kad aktyviau tarybos posėdžiuose besireiškiantys tarybos nariai labiau vertinami – jie liko sekančiai kadencijai.

Opozicija

    Kas ir kaip formuos opoziciją – šiandien dar sudėtinga pasakyti. Tarp naujai išrinktųjų vyksta derybos, pasikalbėjimai, vieni kitų klausymaisi. Tačiau kitaip nei dauguma galvojantys rinkėjai gali būti ramūs – jų interesams bus kas atstovauja. Dabar labai svarbu, remti savo kandidatus, palaikyti žodžiu, pastebėjimu, patarimu. Visi kartu mes galime kur kas daugiau nei išsibarstę po vieną.

    Ir neužmirškime, balsavome tam, kad jie tarnautų mums. To ir reikalaukime tiek iš valdančiųjų, tiek iš opozicijos.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

28 Komentarai (-ų)

 1. pilypas sako:

  duosiu priš..t kepurėn- ponas, garsiai rėkavęs apie ponios darbelius, tuoj pakeis toną ir bus labai didelis jos draugas. opozicija turės tokį nei šiokį nei anokį narį, kuriuo pasitikėt kažin ar bus galima

 2. Keista sako:

  Fb pilnas valdančiųjų padėkų už pasitikėjimą ir gerų darbų įvertinimą. Bet va, jų komandos dalis – vicemerė liko neįvertinta. O juk taip nuolankiai tarnavo. Kodėl?

 3. knygos ir man nedavė sako:

  ir balso neprašė. patys leidom, kad taip atsitiktų. nuo pat pirmų dienų pasiruošė sekantiem rinkimam, nes absoliučiai visur susodino savus žmones- pradedant mokyklom, bendruomenėm, VVG ir baigiant eilinėm valytojom eiliniam bažnytkaimy.Savo tylėjimu, nuolankumu gavom tai ką gavom. Diktatūra taip ir prasideda- nuo nuolankumo, abejingumo, nusišalinimo.čia ne tas variantas- “po manęs nors ir tvanas”. Visi tam tvane skęstam jau dabar. Kas laukia išgelbėtojų ty FNTT ir STT, teks ilgai ir nuobodžiai laukt. Per menka žuvelė gal jiems, kad vis iš tinklų išslysta

 4. istorikas sako:

  vicemerė su Valkausku taryboje tik rankas kilnojo ir reikiamus užsakymus vykdė. Politiškai abu su savo 2015 m pasirinkimu pralošė. Konservatoriai ir be vicės minimaliai į tarybą pateko, nors pagal planą jų ten neturėjo būti. Lenkai per politinį pasyvumą pralošė: anksčiau minėjau, kad jų rinkėjas jau nuo 2015 m rinkimų už merę balsuoja. Darbo partijos nepavyko sunaikinti.

 5. Vaje sako:

  Iki tikru reikaliuku ju niekas net per 100 zingsniu nedaleido. Jie siaip, statistai, ranku kilnotojai be savo nuomones. Sachmatu lentoje ju verte nuline

 6. Džiugas sako:

  Gimusiems valdyti bet nenorintiems dirbti rinkimų autsaideriams supermerė atlygins už sudergtas partijas – čia aš apie vicemerę ir Valkauską. Juk jie žino visus rūmų reikaliukus, tad už tylėjimą bus atlygis, neabejokime.

 7. As sako:

  Užteks! Vasiliauskienė vietą tuščia, kolkas seniūnų trijų reik. O kur dar visokiausių

 8. Taip sako:

  O kas toliau!? Pavasario Sirvintose nebus, nes Sirvintu Mo(ie)rės neisvarem, liko ta pati. Cia vis del tu riebiu blynu visiems pazadetu. Tik ar visiems ju uzteks?

 9. Vasilisa sako:

  Gerai kad dega, gražu

 10. O toliau... sako:

  ..bėgsit verkti, nepraleisit nepalankių komentarų ir pilsit pamazgas. Nieko naujo tikrai neįvyks.

 11. patys sako:

  issiarde socdemai…bartuli ismete is skyriaus pirmininku…matosi, kas zmones mobilizuodavo

 12. Medžiukai sako:

  labai gaila, kad tiek daug žmonių be savo nuomonės. Balsavo vien dėl to, kad Medžiukuose ir Šiauliuose girliandas uždegė, tarp kitko dar vis dega.

 13. Kleopatra 5 sako:

  Vaje koks pyktis kokia neapykanta tik neapsikakok

 14. Kleopatrai sako:

  Vemk į sveikatą. Durnaropės baigsis ir atsipaipaliosit. Žinau, bus baisu. Bet teks ištverti

 15. Kleopatra 5 sako:

  Juokas pro ašaras vargšai liko už borto dabar ir vėl prasidės pamazgu pylimas ir eiliniai simonelio skundai nuo kurių jau vemt vercia

 16. Tomas sako:

  Ingrida daug gražesnė už Živilę.

 17. Laimonas sako:

  Na nesutiksiu gerb. Neringa, jog rezultatai parodė , kad labiau besireiškiantys liko kitai kadencijai. Liko po vieną. Be abejo reikia pripažinti savo klaidas ir atsiraitojus rankoves kibti į darbus. Mano kaip socialdemokrato pozicija -dirbti žmonių labui, o ne vien kritikuoti. Bet ačiū už kritika, ji išgirsta.

 18. ADMIN sako:

  Apie Krašto naujienų ketinimus skaitykite jau rytoj

 19. Anonimas sako:

  gaila, kad karsto naujienos savo zadanijos neivykde :(

 20. Sėkminga verslininkė sako:

  Jau du mėnesiai matosi, kad pagrindinis daugumiečių taikinys dabar- Virginijus ir Krašto Naujienos. Paskaitykit komentarus ir pasivaikščiokit gatvėmis. Jie kliūtis ir daugumai ir Širviui. Kaip merė sakė: “Konservatoriai turi savo laikraštį”. Bet matosi, kad Virginijus su KN. Prisiminkim, ką kalba Vileikiškyje gyvenanti: “Bet kas, tik ne Pakalnis”. Pakalnio neliko. Liko du paskutiniai.
  Reikia dažniau pas pinskiečius sukinėtis, daugiau žinosite…

 21. Rimtas klausimas sako:

  O kaip bus su Krašto naujienomis? Pakalniui jau nereikalingos

 22. Pritariu sako:

  Tie, kurie tik bandė savo užpakalius šiltai palaikyti, gavo per nosį. Nebuvo išrinkti.

 23. Komentauskas sako:

  Rinkėjas
  2015-03-04 11:28

  “pagarba” DP , jie tikri politikai, įvaldę daug galimai galimų ir galimai neteisėtų būdų ir metodų. Vienas iš jų tai “Skaldyk ir valdyk”. Šis metodas įvaldytas nepriekaištingai. Suskaldyta konservatorių partija, jau išnyko Širvintose Tvarkiečiai, dabar galimai dirbama Socdemų naikinimo kryptimi, po to…. vėl bus dirbama. Bet svarbiausia, kad dirbama, ir už tai juos galime pagirti. Jeigu toliau savo kelyje jie sutiks bestuburių daugumą, tai prieisime vienpartinį valdymą ir jau tada tikrai bus “tvarka”, Geras DP šūkis ” Dideli darbai prasideda nuo mažų”. Juk iš ties, jeigu kryptingai dirbi, kasdieną, tai ir pasieki rezultatų…..

  Rinkėjas
  2015-03-04 11:28

 24. Auksiniai žodžiai sako:

  Dabar labai svarbu, remti savo kandidatus, palaikyti žodžiu, pastebėjimu, patarimu. Visi kartu mes galime kur kas daugiau nei išsibarstę po vieną.

 25. Auksiniai žodžiai sako:

  Ir neužmirškime, balsavome tam, kad jie tarnautų mums. To ir reikalaukime tiek iš valdančiųjų, tiek iš opozicijos

 26. birutes sako:

  rasytoja,nueik i kooperatyvo konditerijos parduotuve ir pasiimk ta melyna knyga,nereiks verkt ir aimanuot,kad poniai i namus nieks neatnese

 27. Lapai sako:

  O tai kaip čia su tais lapais be merės žinios nekrentančiais?

 28. Nu jūs duodat sako:

  Ingrida daugiau balsų už Živiliuką surinko? Negaliu patikėt.

Jūsų komentaras:


šeši + vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]