Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Rinkimai. Šmeižtas liejasi per kraštus

Vyriausiosios rinkimų apygardos pirmininkas Zenonas Vaigauskas “Krašto naujienoms” patvirtino, kad jiems yra žinoma sudėtinga rinkimų situacija Širvintų rajone. Situacija suvaldyta, todėl pažadėta, kad prie šios temos bus sugrįžta po rinkimų ir bus siekiama išsiaiškinti, kas ir kodėl vyko.

DSC_0329

Skambios antraštės vertė žmones abejoti rinkimų komisija prieš pat rinkimus

Šeštadieniniame “Širvintų krašto” numeryje, kuriame gausu politinės reklamos, nors politinės reklamos kampanija jau draudžiama, pasirodė straipsnis “Užfiksavo Rinkimų komisijos pirmininkės ir jos pavaduotojos darbo galimus pažeidimus”. Straipsniu metamas šešėlis Širvintų apygardos komisijai, neva ji dirba aplaidžiai ir daro tokius pažeidimus, jog net VRK privalo įsikišti. Straipsnyje rašoma: “Trečiadienį, pirmąją išansktinio balsavimo dieną, Vyriausios rinkimų komisijos atstovas Jonas Udris į Širvintas atvyko dėl Širvintų rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkės I. Matukaitės ir jos pavaduotojos M. Saidienės darbo galimų pažeidimų. Jų kompetencijos klausimas buvo perduotas nagrinėti Vyriausiai rinkimų komisijai.”

Sutikime, kaltinimas labai rimtas. Todėl “Krašto naujienos” pakalbino pačią rinkimų komisijos pirmininkę Ingą Matukaitę, o vėliau ir VRK atstovą Joną Udrį.

Inga Matukaitė: “Taip, mūsų apygardoje išties viešėjo VRK atstovas J. Udris. Kartu susitikime dalyvavo ir kandidatė į savivaldą darbietė Ingrida Baltušytė – Četrauskienė, kuri atvyko netikėtai pasirodžius J. Udriui. Svečias domėjosi, kaip mums sekasi, kaip vyksta išankstinis balsavimas, aptarėme tam tikrus aktualius klausimus. Jokios kalbos apie gaimus pažeidimus iš J. Udrio nebuvo. Todėl labai nustebome pamatę straipsnį “Širvintų krašte”. Visa informacija “nušviesta” taip, kad sukompromituotų apygardos komisiją, kad žmonės ir politikai mumis nepasitikėtų. Apygardinė komisija jaučia nepagarbą ir nuolatinę konfrontaciją. Būtent dėl šios priežasties aštuoni komisijos nariai (tarp jų komisijos pirmininkė ir pavaduotoja) parašė prašymą atleisti iš pareigų. Tiesiog mes daugiau nenorime ir negalime taikstytis su Darbo partijos kandidatų įžūlumu, rinkimų trukdymu, šmeižtu ir rinkimų tvarkos dezorganizavimu.”

VRK Pirmininkas Zenonas Vaigauskas mūsų laikraščiui patvirtino, kad VRK gavo tokį komisijos atsistatydinimo prašymą, tačiau jis nebuvo patenkintas, o Širvintų rajono svaivaldybės komisijos pirmininkė jam asmeniškai pažadėjo, kad rinkimai bus vykdomi toliau.

Vyriausios rinkimų komisijos atstovas Jonas Udris (darbo partijos atstovas): “Trečiadienį aš išties darbo reikalais lankiausi Širvintose. Dirbu registrų centre, o Širvintose mūsų centras yra įsikūręs savivaldybės patalpose. Būtent į registrų centrą aš ir važiavau. Kadangi jau buvau savivaldybėje ir kuruoju Širvintas, užsukau aplankyti kolegų rinkiminėje apygardoje. Pasikalbėjome su komisjos nariais, aptarėme rūpimus klausimus, sužinojau, kad kelias nežymias iškilusias problemas komisija jau išsprendė pati, atsisveikinau ir išvažiavau. Atvirai pasakius, pats nustebau pamatęs tą straipsnį. Nepelnytas tas žurnalistų dėmesys. Mano vizitas nebuvo susijęs su skundais.”

Vietoj epilogo

Na taip, galima sutikti, kad tiesioginio kaltinimo straipsnyje nėra. Juk tradiciškai panaudotas stebuklingasis žodelis “galimai”. Tačiau juk puikiai žinome, kad kaimo žmogui šis žodelis nieko nereiškia, o kaltinimą toks žmogus priima tiesiogiai ir tiki tuo, kas rašoma laikraštyje. Kyla pagrįstas klausimas, kam naudinga jaukti visą rinkimų eigą ir kodėl tai daroma?

“Krašto naujienų” informacija

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

30 Komentarai (-ų)

 1. >>tai sako:

  ……ismoko propaganda is ruso kad tik LIETUVAI blogiau butu .Kokia partija tokia ir propaganda .

 2. >tai sako:

  o iš kur Jūs žinote kokius siūlymus teikė DP? :) ir iš kur žinote ar valdantiesiems tie siūlymai nebuvo motais?

 3. steponas sako:

  Po 2011 m rinkimų stipriausi geriausiai rinkimuose pasirodžiusių partijų nariai (Šimonėlis, Davidavičienė, Pakalnis) atsisakė tapti meru: silpniausias partiniu požiūriu koalicijos narys tapo meru. Koalicija iškart atsisakė atsakomybės:tai yra viena iš pagrindinių šiemetinio jai nepalankaus balsavimo pasekmė. Dabar kaip nors ištaisyti susidariusią situaciją yra nepaprastai sudėtinga: reikia didžiulio ryžto.

 4. tai sako:

  pasižiūrėkit siūlymus, ar tokių buvo

 5. ewoyiH sako:

  tIK koalicijos arogancija ir pasiputimas paliko juos ant ledo. Zmones visa tai mate ir db ivertino. Kam cia dar kazka kaltinti.

 6. mastyk sako:

  kad ant opozicijos koalicijai nusišvilpt buvo, ką dar kalbėt apie siūlymus kažkokius….

 7. tai sako:

  jau tikrai :) tik valdantieji kalti? O ar teikė jūsų DP siūlymus Tarybai, kuriuos prisižadėjo įgyvendinti per anuos rinkimus. Deja, ne. Pažadėjo, makaronus pakabino, jūsų balsus gavo ir užmiršo. Balsavot juk už jų pažadus

 8. jonas sako:

  silpna Širvintose DP, bet per keturis metus nusivažiavo ir valdančioji koalicija. Klaidingai buvo pasirinkti meras ir vicemeras: kiti nenorėjo mesti savo darbų arba nusprendė rajoną valdyti iš direktoriaus posto.

 9. >tai sako:

  tai cia kaltink dabartinius valdanciuosius, kad nieko nera, o ne DP. Ne jie valdantieji buvo. Bet..kam rupi, tiesa? Svarbu apsikt DP, nesvarbu kas ka valde ir ka padare

 10. tai sako:

  juk galima pasiimti dar ir seną rinkimų programą. Kur žadėtos automobilių aikštelės kiemuose, kur vaikų žaidimų aikštelės kiekviename Širvintų mikrorajone?

 11. šokas sako:

  na, su kaimais viskas aišku, ten dauguma balsuotojų mėlynom nosim, bet kad miestas taip kristų veidu į purvą, gėda kam ir sakyti. Pasirodėm visu “gražumu”. Ką gi, rinkėjai, pasidėkit arčiau DP pažadų sąrašą, kad turėtumėt kur dėlioti pliusiukus-minusiukus. Gal pravers prieš kitus rinkimus.

 12. CIT sako:

  Didžiuokitės, būrai, ne kožnam rajoniūkščiui viceministrės vadovauja. Viskas bus gerai, sako liberalai, kurie vėl apsireiškė pas mus…Gal ir prieš gera?

 13. too O sako:

  O ką aš sakiau? Visiška skylė. Iki Lietuvos pasirinkimo- kaip iki mėnulio. Mąstančių – mažuma. Bet pro tai reik perbrįsti, suprasime.

 14. O sako:

  Pasirodo, kad baisiame rajone gyvename. Lieka tik emigruoti.

 15. >Anonimas sako:

  …Prašom labai nesinervinti-tai kenkia sveikatai, o nuo to ,žinot PONAS, prasideda visos bėdos.

 16. Anonimas sako:

  Pagaliau antradienį kompetentingoji komisija suskaičiavo balsus. Dar taip nebuvo. Nesuprantu, ar del to reikia pykti, jeigu priekaistaujama del laiku nepadaryto darbo.

 17. Braškė sako:

  Kodel nera atzalyno balsu??????

 18. :-X klausimėliui sako:

  matyt, visą kitą gerai gali, kad paėmė :) , taip jau be reikalo jokio gi neims …

 19. laikas sako:

  dziugu. sveikinu

 20. Фанфары sako:

  Ура, товарищи, ура!..

 21. Agurkui sako:

  Jau geriau skinsiu agurkus siltnamy, nei grybus grybyne

 22. antigonė sako:

  Ir aš šiandien džiaugiuosi!

 23. Klausimelis sako:

  niekaip nesuprantu, kaip tokia geniali politike i vyrus paeme toki niekam tikusi Jona, kurs Vilniuje patyre visiska pravala , Nekomplektas gavosi kazkoks.

 24. :) sako:

  Ar įmanoma rasti bendrą kalbą su tuo žmogumi, kuris labai džiaugiasi širdyje, kad šią naktį buvo daug liūdnų ir nelaimingų… Gal net neverta su tokiu bendrauti?

 25. Agurkas sako:

  Valioooooo- SIRVINTOS BUS INVESTICIJU RAJONAS.I ka INVESTUOSIM? I naujus siltnamius, nes koznam rinkejui reikes auginti daug agurku. SUKLESTESIM.

  O siaip tai padariau isvada po rinkimu, kai mano rajonas tapo melynu, kaip pijoko nosis: teisi buvo darbo partija sakydama, kad Sirvintos- tai skyle, bala ir t.t. Sutinku, tikrai taip.

  Bet dziaugiuos Lietuva, kuri dp NELABAI PAGERBE, labai nelabai…

 26. O sako:

  Paziuresim kiek tamstos dziaugsmas tesis.

 27. :) sako:

  Šia nakti labai daug zmoniu liko liudnu, nelaimingu :( o as sirdy taip dziaugiuosi! Valio!!!

 28. Rasyte sako:

  Žmonės kurie dirbo rinkimuose žiauriai nežino savo pareigų,ar gali dirbti pirmininkais,stebėtojais tokie neišprusę piliečiai.Mažų mažiausiai turėtų būt pabaigę kolegijas, o ne atsitiktinės virėjos, ar valytojos?

 29. OPA sako:

  MES LAIMEJOM

 30. Pavydit???? sako:

  Pavydit????

Jūsų komentaras:


aštuoni − = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]