Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Savivaldos parodija

Vytas Šimonėlis, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Vytas Šimonėlis,
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

/ VYTAS ŠIMONĖLIS, Tarybos narys /

   Komentaras po straipsniu internetiniame laikraštyje „Krašto naujienos“. „Savivaldybės tarybos posėdžiai vyksta tik todėl, kad reikia, kad jie vyktų. Bet juose nieko nesprendžiama. Ir toliau taip bus. Tokia rajono savivaldybėje per rinkimus įtvirtintos diktatūros pasekmė. Jeigu kas keisis – tai ne anksčiau 2023 metų“. Stepas, 2019 m. birželis.

   Iš tikrųjų, komentaras didžia dalimi atspindi šiandieninę situaciją Savivaldybės taryboje. Priežastis ne viena, tačiau dauguma jų glūdi mumyse, mūsų bendruomenėje. Būti Savivaldybės tarybos nariu ir deramai atstovauti bendruomenės interesus  – reiškia tuo gyventi, nuolat domėtis, aukoti laiką, pinigus ir tuo pačiu susitaikyti su tuo, kad pats, tavo šeimos nariai susilauks dėmesio. Dalis Tarybos narių pasirenka kitą veikimo būdą, naudingą ir patogų sau. Vieni ir kiti Savivaldybės taryboje yra laisva valia,. tik su labai skirtingais tikslais.

    Savivaldybės taryba, kaip atstovaujamoji valdžia, priima visus esminius sprendimus dėl biudžeto lėšų paskirstymo Savivaldybės biudžetinėms įstaigoms, dėl švietimo įstaigų, dėl Europos struktūrinių fondų projektų įgyvendinimo, dėl tikslinių lėšų panaudojimo, dėl Savivaldybių įmonių veiklos ir viešųjų paslaugų teikimo ir t.t., viskas yra išdėstyta Vietos savivaldos įstatyme. Klausimų, įvairių reikalų yra daug. Tam, kad Savivaldybės taryba galėtų priimti apgalvotą, racionalų sprendimą, klausimai turi būti aptarti ir išdiskutuoti Savivaldybės tarybos komitetuose. Šiandien labai daug informacijos internete, kitų savivaldybių tinklalapiuose, todėl kiekvienas Tarybos narys gali susirasti, susipažinti ir palyginti bei Tarybos komiteto posėdyje išdėstyti savo poziciją, kuri gali ir nesutapti su daugumos nuomone. Šiame procese svarbus vaidmuo tenka Komiteto pirmininkui. Manau, kad tai turėtų būti žmogus, kuris girdi ir vertina visų išsakytas nuomones bei pats gerai išnagrinėjęs ir supranta svarstomą reikalą. Ar Jums teko kur nors skaityti ar girdėti Širvintų savivaldybės tarybos komitetų pirmininkų nuomonę aktualiais Savivaldybės bendruomenei ar Taryboje svarstomais reikalais? Ar nors vienas iš dabartinių ar buvusių praeitoje kadencijoje komitetų pirmininkų turi (-ėjo) savo nuomonę ir ją gynė?

    Esu Finansų, investicijų ir ūkio reikalų komiteto narys. Per 4 metus nebuvo sušauktas, bent aš tokio neprisimenu, nė vienas atskiras Komiteto posėdis. Komitetų posėdžiai mūsų Savivaldybėje bendri, jie organizuojami prieš Tarybos posėdį tam, kad iššniukštinėtų kokie nesklandumai ar problemos gali kilti Tarybos posėdžio metu. Jiems vadovauja ir „tvarką“ prižiūri Savivaldybės merė. Darbotvarkės klausimus skaito vienas iš komitetų pirmininkų, dažniausiai lietuvių kalbos mokytojas, kuris taisyklingai ir sklandžiai moka perskaityti. Merė tuo metu nuobodžiauja, dažniausiai „minko“ telefoną. Klausimų pranešėjui geriau neužduoti, nes tuoj pat vadovavimą perima merė ir sušunka, pavyzdžiui: „Prašau užprotokoluoti, Mateika nori uždaryti mokyklą“, nors V. Mateika tik paklausė pranešėjos, ar nenukentės mokymo kokybė sujungus kelias skirtingas klases į vieną. Tai vyksta nuolat. Tarybos posėdžiuose situacija panaši. Posėdžio darbotvarkės klausimams baigiantis Savivaldybės darbuotoja, sulaukusi ženklo iš merės, skuba išjungti mikrofonus, nes opozicijos nariai nori paklausti. Tam, kad Tarybos nariai būtų paklusnesni, neklausinėtų – kartas nuo karto Pinskų šeimos laikraštyje „Širvintų kraštas“, pasirašant Juozo, „ŠK“ informacija ir kitais vardais, pasirodo straipsneliai, kurių tikslas menkinti ir užčiaupti Tarybos narius.

    Šurmulys spaudoje dėl Etikos komisijos pirmininko skyrimo yra tik menkniekis žinant tikrąją situaciją mūsų Savivaldybėje. Gaus ar ne opozicija Etikos komisijos pirmininko vietą, kuri jai priklauso pagal Vietos savivaldos įstatymą, yra daugiau požiūrio į savivaldą, į įstatymus, teisingumo atkūrimo reikalas. Daugumą šioje komisijoje, kaip ir kituose komitetuose ar komisijose, sudaro merės parinkti atstovai. Manau, kad ši istorija yra inicijuota merės, skirta atkreipti į save dėmesį. Vieni rinkimai baigėsi, artėja kiti – į Seimą, svarbu apie save priminti, gal prireiks. Merė sako, kad pasiūlyti kandidatai, jų reputacija ir kompetencija, kelia tam tikrų abejonių. Mere, jeigu ieškote priekabių, tai gal pirmiausia pažvelkite į save, į valdančiosios daugumos Tarybos narius, į savo ir jų praeitį ir šiandieninį „triūsą“ savivaldoje. Ir abejonių neliks.

   Šiuo metu 3 Savivaldybės seniūnijos yra be seniūnų ir visos seniūnijos be pinigų ir menkiausio dėmesio, bet užtat išrinkome seniūnaičius (tą numato Įstatymas), kuriems merė įteikė pažymėjimus, kuriuos galės vaikams ar anūkams parodyti, nes Širvintų savivaldybėje net seniūnai yra visiškų pastumdėlių vietoje. Tai savivaldos parodija. Žiūri į kitų savivaldybių tinklalapius ir matai, kokius reikalus sprendžia seniūnai kartu su seniūnaičiais, kaip skirsto lėšas kelių priežiūrai ir bendruomenių poreikiams. Pas mus valdžios/šeimos laikraštyje „ŠK“, socialiniuose tinkluose nuolat skamba: „aš pramušiau“, „aš padariau“, nors iš tikrųjų Savivaldybės valdžia didžiąja dalimi tik išleido, išvaistė arba neracionaliai panaudojo Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Savivaldybės biudžeto arba tikslines lėšas, skirtas Savivaldybei.

    Šiandien Lietuva, tuo pačiu ir savivaldybės gyvena geriausius, perteklinio biudžeto, ES struktūrinės paramos laikus per atkurtos nepriklausomybės 29 metų laikotarpį, bet Savivaldybėje neliko pinigų net savarankiškoms funkcijoms vykdyti. Per paskutinius kelis metus Savivaldybė viešojo administravimo, skaidrumo, bendruomenės dalyvavimo, procesų reglamentavimo prasme padarė didelį žingsnį atgal. Savivaldybės tarybos nariai, seniūnai, seniūnaičiai ir kiti neabejingi mūsu bendruomenės nariai, nepriklausantys daugumai, yra tik balastas, trukdantis valdžioms moterims veikti. Savivaldybės taryba, daugumos sprendimu, visas savo pareigas, galias ir teises, o tuo pačiu Savivaldybės tarybos, kaip institucijos savigarbą, perdavė į vienas rankas. Savivaldybė yra valdoma vieno žmogaus kaip privatus UAB. Taip valdoma privati įmonė ilgai neišgyvena ir bankrutuoja, o tokie veikėjai atsiduria savivaldybėse. Verslas Valstybės tarnyboje  pelningas, o svarbiausia – niekada nebankrutuojantis.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

12 Komentarai (-ų)

 1. Sirvintiskis sako:

  Bet kas geriau kad tik ne konservatnikai

 2. Širvintose sako:

  Baisūs laikai atėjo – kaip brolis eina prieš broli , kaimynas prieš kaimyną …

 3. Mįslė sako:

  Man pastarųjų metų Širvintų situacija primena tokį baisų istorinį laikotarpį. Žiūrėdama filmus ar skaitydama knygas niekada nesupratau, kodėl minia mirti varomų žydų, saugomų vos kelių sargybinių, nepuola jų, nenuginkluoja ir neišsilaksto. Kad ir beginkliai, betgi jų daug, kas čia per masinė hipnozė? Dabar tokia hipnozė veikia pas mus: tyliai daug kas paburba, pasipiktina, bet vos atsiduria rūmų ponių aplinkoje – iškart nuolankios šypsenos, pagyros, kaip gražėja Širvintos ir kaip tos ponios nuostabiai dirba. Čia toks savisaugos instinktas, kad nebūtų blogiau, ar kaip? Į kai kuriuos prisitaikėlius ir prisiplakėlius tiesiog koktu žiūrėti. O juk mūsų irgi daug!Va ir nesuprantu, kodėl taip.

 4. Virginijus sako:

  Kaip kandidatas į Estetikos komisijos pirmininkus, turiu elegantišką pasiūlymą savivaldybės damoms. Kai opozicija, ypač jos vyrai, yra paskelbti skundikais, kenkėjais, pavyduoliais, tai jokia rimta moteris negali sau leisti, arba jai Neleista sveikintis. Tik nejauku, nėra kur žvilgsnio ir akių nukreipti. Skrybėlė su tinkleliu būtų labai stilinga išeitis.
  Kita išeitis, rašyti tik tiek, kiek galima.

 5. nuomonė sako:

  Neverkšlenkit. Širvintose dar tik penkti diktatūros metai. Štai Druskininkuose vienos asmens diktatūra prasidėjo 2000 metais ir dar vis tebesitęsia.

 6. visur tas pats sako:

  žmonės išėjo iš proto. visur tas pats. po manęs nors ir tvanas. o ką paliksim anūkam? o kas išdrįs viską tvarkyt? koks savižudis eis po Ponios merauti?

 7. taip sako:

  štai, mes, ką turim kai išrenkam bemokslius, savigarbas,įžūlius antžmogius.

 8. Kleopatrai sako:

  Jus turbūt mieste gyvenat! Ar kada nors buvo kad seniunijos neturėtu seniūnu? Ar kada nors buvo tokių nesamoniu kaip dabar? Nebera harmonijos, gyventojai dairosi per petį ir bijo kazka ne ta pasakyti.

 9. stepas sako:

  Perskaičiau: situacija savivaldybės struktūrose dar blogesnė, nei maniau.

 10. Kleopatra 5 sako:

  Juk jūs specialiai viską taip darote kad būtų kuo blogiau juk tai labai gerai matosi gėda darote prieš visą Lietuvą juk tik ir girdime Živilė ta tai ana dirbkit kaip Živilė ir viskas bus gerai ne prisigalvoti nebūtų istorijų sarmata įgriso tos paskalos iki gyvo kaulo

 11. Vox sako:

  Tikra parodija tokia savivalda, sutinku su tarybos nariu gerb.V.Šimonėliu. Tą patyrėme, tą ir dabar matome.
  Sakykite, kodėl taip nekenčiami opozicija ir gyventojai, kurie ją rinko, jeigu dirbama skaidriai??

 12. Virginijus sako:

  Sutinka žmonės mieste, klausia: klausyk, kaip bus su tuo ar anuo klausimu? Vis tiek jūs ten susirenkate, svarstote, daugiau žinote.
  Kebliausia žmogui pasakyti, kad viskas yra visiškai atvirkščiai. Sukviečia į bendrą komitetų posėdį. Susėdam taip, kaip Aukščiausiosios jėgos mums parinko vietas- tiesiai prieš labai gerbiamos merės akis. Iš kairės ir dešinės sėdi dauguma. Taigi, per komitetų posėdžius, dažniausiai dešinėje pusėje, tarp Annos Kuznecovienės ir daugumos paliekama viena laisva kėdė. Paskelbus klausimą, paeiliui ateina ir atsisėda vis kita pranešėja, dažniausiai kokio nors skyriaus vedėja. Skaitydama klausimą vis žiūri į mus. Jai baigus skaityti, bendro komitetų posėdžio pirmininkas, dažniausiai lietuvių kalbos mokytojas, Levitano balsu paklausia: “KLAUSIMŲ BUS?” Aišku, rusiškai skambėtų dar geriau: “Вопросы есть?”. Patinka man tos skyrių vedėjos, net gaila, kai baikščiai atsakinėja į klausimus, bijo, kad nei vieno žodžio, “kurio nereikia” nepasakytų. O dauguma viską žino, juk aišku, kad “TAIP”
  Linksmiausia, kai iš anksto jaučiam, ties kuriuo klausimu bus pademonstruoti aktorystės sugebėjimai. Viskas vyksta taip: dažniausiai kuri nors viena tarybos narė užduoda lengvai nuspėjamą klausimą posėdžio pirmininkui. Dažniausiai atsakoma tai, ką mes mintinai žinome. Cirkas.
  Tiek komitetų, tiek tarybos posėdžiams pasibaigus, jau išėjus į lauką, jaučiasi žvilgsniai į nugarą: skaičiuoja, ar visi, kurie atėjo ir išėjo. Baisu, kad gali kuris nors išdrįsti ir užeiti į kokį nors kabinetą ir ko nors paklausti. O klausti galima tik “Per vieną langelį”

Jūsų komentaras:


− šeši = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]