Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Scenarijus kartojasi arba kai mesti šešėlį yra svarbiau nei rasti sprendimą

Ir visų įvykių vainikavimas – gardas, kuris iki šiol stovi ir juokina visą žurnalistų bendruomenę.

Ir visų įvykių vainikavimas – gardas, kuris iki šiol stovi ir juokina visą žurnalistų bendruomenę.

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

    Gero, ne vieną kartą naudos atnešusio, scenarijus geriau niekada nekeisti. Surandi silpną vietą, pajungi visus įmanomus specialistus,  iš savivaldybės biudžeto imi pinigus teisininkams ir puoli tą, kuris galvoja, kalba, rašo kitaip, nei tau reikia. Užčiaupti bet kokia kaina. Užčiaupti ne tik kalbantįjį, bet ir visus kitus, kurie galbūt svarsto galimybę prabilti.

   Praėjusios kadencijos pradžioje taip sudoroti atleistieji. Žmonės, netikėtai atleisti iš darbų, buvo priversti ieškotis lėšų ir samdytis advokatus, o tuo tarpu antroji pusė nesidrovėdama sėmė lėšas advokatams iš savivaldybės biudžeto ir teisinosi ginanti savivaldybės interesus. Čia reikėtų pastebėti, kad advokatės Gitanos Gudaitės paslaugos kainavo gerokai pigiau už savivaldybės samdomų advokatų teikiamas paslaugas (tas buvo matoma teismams pateiktuose dokumentuose). Tuomet atleistieji buvo kaltinami kavos gėrimu darbe, nemokėjimu dirbti kompiuteriu, kompetencijos stoka. Prabėgo laikas. Bylas atleistieji laimėjo. Vieni grįžo į savo darbus ir, kaip aiškėja, moka jie tais kompiuteriais dirbti. Kiti gi tapo patrauklūs Jonavos, Vilniaus miesto savivaldybių administracijoms ir kitoms įstaigoms. Ten jų kompetencija buvo įvertinta kaip tinkama.

    Atleistieji išėjo laimėtojais. Tiesa, nemenka dalis jų sveikatos ir nervų, liko bylinėjimosi laikotarpyje. Tai jau negrąžinsi. Deja. Tai kas pralaimėjo? O gi mes – mokesčių mokėtojai. Mūsų į biudžetą sunešti pinigai panaudoti bylinėjantis su mūsų bičiuliais, kaimynais, giminaičiais, bendraminčiais.

    Panašiai buvo bandoma susidoroti su neklusnia žurnaliste, kuri rašo ne tai, kas norima. Ne kartą kalbėjau apie viešųjų ryšių krizę Širvintų rajone. Nepageidaujamai spaudai gražių ir/ar gerų naujienų neteikiama, tačiau norima, kad nebūtų rašoma nepalankiai. Bet šį kartą ne apie tai. Neva užgrobtas butas (nors savivaldybė turėjo visus buto nuomos dokumentus), informacijos neteikimas iki Seimo kontrolieriaus įsikišimo, skundai Informavimo etikos komisijai ir Žurnalistų etikos inspektoriui, galų gale ieškinys teismui dėl realaus žmogaus pasirašytos skaitytojo nuomonės. Ir visų įvykių vainikavimas – gardas, kuris iki šiol stovi ir juokina visą žurnalistų bendruomenę. Nuolatinis puolimas savojoje spaudoje.

„Nekalti“ straipsniai

    Šiomis dienomis eilinis,  dar vienas straipsnis parašytas, šešėlis mestas. Tiesa, pavardės nėra. Bet tai Širvintos – mažas miestelis. Tad vieni apie kitus viską žino. Žino net ir tai, ko tu pats apie save nežinai. Tokio straipsnio negali apkaltinti – nėra pavardės. Bet darbas atliktas. Komentarų pagalba pasipila kaltinimai būtais ir nebūtais dalykais. Tuomet atsiranda „pilietiškų“ pasekėjų, kurie skelbia savo postus ir jau net įvardija tave.

    Nepasitikėjimas, įtarimai pasėti ir intensyviai griauna tavo reputaciją, kurios niekas niekada neatstatys. Šioje kovoje belieka vienintelis pasirinkimas: rasti pinigų bylinėjimuisi arba…  tikėti savimi ir tuo, ką darai. Dauguma pasirenka pastarąjį variantą.

    Taip, už teisybę kiekvienas nori kovoti ir savo tiesą įrodyti. Bet kai paskaičiuoji, kiek tai kainuoja pinigų, laiko, nervų, kokią dozę mėšlo teks apie save perskaityti… Todėl dauguma pasirenka kitą kelią – patylėti ir atsiriboti. Taip darė atleistieji, nepanorę viešinti savo išgyvenimų, taip dariau aš, siekdama apsaugoti savo vaikus nuo skandalų, taip elgėsi V.Šimonėlis, K.Pakalnis, V.Mateika, E.Davidavičienė ir kiti.

    Kokį kelią pasirinks naujieji Tarybos nariai, kurie jau yra puolami? Teisybės ieškotoja Alytė Skeberienė, turinti teisinį išsilavinimą, kalba apie bylinėjimąsi ir ketinimą reikalauti paneigti melagingą informaciją.

Naujausia istorija

    Štai dabar neoficialiu savivaldybės laikraščiu tapusiame leidinyje pasirodė naujas straipsnis su begale mestų kaltinimų. Neva tūlas pilietis, gyvenantis  savo giminaitės bute, pasidaręs grindinį šildymą, už kurį moka viso namo gyventojai. Tik neparašė, kad grindinis šildymas nuo elektros. O elektrą apmokame kiekvienas savo.

    Rašoma, kad asmuo neįleido komisijos į butą, bet neužsimenama, kad taip vadinama „komisija“ atvyko neturėdama darbo pažymėjimų, neturėjo direktoriaus įsakymo dėl  komisijos sudarymo. Būsto savininko atstovui nebuvo pateiktas dokumentas, liudijantis apie komisijos kompetenciją atlikti patikrą. Beje, „Krašto naujienos“ matė vaizdo įrašą. Ar leistumėte svetimus, nepažįstamus žmones į savo butą? Net policija rekomenduoja nepažįstamų neįsileisti.

    Netikslumų yra daug, bet apie pačią situaciją ir nustatytus menamo skundo (kurio nematė net būsto šeimininkai) tyrimo rezultatus rašysime po tyrimo. Juo labiau, kad būsto šeimininkė pasisamdė advokatus ir apie tai yra informuoti komisijos nariai bei komisijos sudarytojai. Kai su advokatais sudaroma atstovavimo sutartis, tik jie gali komunikuoti ir komentuoti sutarties objektą liečiančias aplinkybes. Todėl, tiek buto šeimininkė, tiek jos giminaičiai patys negali komentuoti situacijos. Taip pat, tik su advokatais, tiek raštu, tiek žodžiu ar telefono skambučiu  galima komunikuoti sutarties objektą liečiančias klausimais.

Atsakomybė

    Visi nukentėję vienbalsiai tvirtina: viso to nebūtų, jei patyčias ir šmeižtą inicijavęs asmuo atsakytų asmeniškai. Todėl su dideliu susidomėjimu laukiama, ką nuspręs Vyriausiasis administracinis teismas byloje dėl VšĮ Širvintų PSPC patirtos žalos išieškojimo iš Ž. Pinskuvienės apeliacine tvarka. Ši byla parodys, ar yra vilties rasti asmeninę valdininkų atsakomybę.

   Kaip „Krašto naujienas“ informavo Generalinė prokuratūra, jų žiniomis, bylos svarstymas dar nepaskirtas.

   Vyriausiojo administracinio teismo atstovė „Krašto naujienoms teigė: „Atsižvelgus į šiuo metu Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme ženkliai išaugusį administracinių bylų skaičių, vidutiniškai administracinės bylos pagal apeliacinius skundus yra nagrinėjamos 19 mėnesių, skaičiuojant nuo administracinės bylos gavimo teisme dienos. Jūsų nurodyta administracinė byla teisme buvo gauta 2018 m. rugpjūčio 2 d., todėl teismo posėdis šioje byloje preliminariai galėtų būti paskirtas 2020 m. vasario-kovo mėnesiais.“

    Skaitytojams primename, kad būtent Ligonių kasos kreipėsi į prokurorus dėl šios patirtos žalos atlyginimo, o jie savo ruožtu kreipėsi į teismą ir gynė viešąjį interesą. Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė sprendimą, kuriuo Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė įpareigota Širvintų PSPC (poliklinikai) kompensuoti daugiau nei  22 tūkst. eurų žalą, patirtą bylinėjantis su buvusia vadove Nijole Dimšiene dėl neteisėto jos atleidimo. https://www.krastonaujienos.lt/2018/06/z-pinskuvienei-priteista-atlyginti-pspc-nuostoli-bylinejantis-su-neteisetai-atleista-vadove/ Šį teismo sprendimą Ž.Pinskuvienė apskundė aukštesnei instancijai – Vyriausiajam administraciniam teismui, kurios nagrinėjimo ir sprendimo vis dar laukiame. Apie sprendimą informuosime skaitytojus.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

12 Komentarai (-ų)

 1. Švelnus komentatorius sako:

  Mes kaime kiaules ir laikom aptvaruose.

 2. Pritariu sako:

  Dalinuosi komentaru “Už Nuopelnus”
  Mūsų savivaldybės vis dar merė, ankstesnėse tv. laidose nuogąstavo, kad prokuratūra ėmėsi veiksmų prieš ją neva tas būtų be jokios priežasties, politinio susidorojimo pagrindu… O man atrodo, kad institucijos kaip tik tuo metu, pagaliau pradėjo dirbti savo darbą. Tad ir kyla pagrįstas klausimas, kada gi pagaliau bus naikinama merės Ž. Pinskuvienės teisinė neliečiamybė.

 3. Kodėl??? sako:

  Stebint kitų rajonų savivaldybių valdymą ir lyginant su mūsų r. sav., tai kitų rajonų merai, atsakingi savivaldybių darbuotojai atsako už visus, nors ir smulkius pažeidimus, pagal LR įstatymus. Na o mūsų Širvintų r. sav. merė – nepajudinama, kaip uola.

 4. Ilgas kelias į tiesą sako:

  Labai ilgai reikia laukti bylų nagrinėjimo, toks delsimas palankus tik merei. Gaunasi, kas nukentėjote, tai būkit pažeminti ir laukit, laukit…

 5. Ilgai sako:

  Nu bet kaip ilgai byla nagrinėjama.

 6. Taškui sako:

  Kadangi tas ŠK man šlykštus, tai jo neskaitau ir ten nekomentuoju. Jei čia komentuoji, tai ir skaitai. Puiku.

 7. . sako:

  O man labiau patinka Širvintų krastas. Jis nuosirdesnis, atviresnis, be purvinimo ir uzgauliojimų.

 8. Tadui sako:

  Dar ne tik PSPC patvarkys, bet ir komunalini, viska kas priklauso savivaldybei demontuos! Taip paprasciau.

 9. Tadas sako:

  Tai kad iki 2020 metų jau gali nelikt kam pinigus iš Pinskuvienės grąžinti, kad jau PSPC beveik neliko, dirba vienas kitas gydytojas, tik sesučių dar matos. Gerai patvarkė polikliniką Pinskuvienė

 10. pagarba sako:

  didžiausia pagarba Neringai už išlaikomą mandagų stilių be tyčiojimosi, užgauliojimų, purvinimo, žeminimo. Jūs neįsivaizduojat, kaip siunta tos, kurios taip nesugeba, kurioms neduota vidinė kultūra

 11. Sveika sugrįžus sako:

  Patinka man tokie išjausti ir atviri pamąstymai

 12. linkiu sako:

  Jums Neringa begalynės kantrybės, sveikatos ir atlaikyti visas šitas beprotybes. Ačiū, kad esat, viešinat ir niekas Jūsų sustabdyti nesugeba

Jūsų komentaras:


+ penki = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]