Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Ši kartą – Žemaitija

       IMG_20190906_113306Rugsėjo – 5-6 dienomis bočeliai pasuko Žemaitijos link. Nenusivylėm: geras oras ir nuotaika lydėjo visą kelionę.
     Kelmė – tai keleto šimtmečių Gruževskių šeimos barokinio stiliaus Kelmės rūmai, pastatyti prie užtvenkto Vilbėno. Dabar šio dvaro pastatuose veikia valstybės išlaikomas Kelmės krašto istorinis muziejus.
     Rietavas – iki XX a. pabaigos buvo garsios didikų giminės – kunigaikščių Oginskių valdos, kur nuo XVIII a. pabaigos iki XX a. pradžios susiformavo unikalus kultūros židinys, davęs pradžią daugeliui kultūros ir technikos naujovių Lietuvoje. Aplankyta Oginskių muziejaus ekspozicijos. Laisvės aikštėje 1928 m. atidengtas Nepriklausomybės šimtmečiui skirtas paminklas, atkurtas 1992 m. Tai – merginos skulptūra ant apskrito keturių aukštų postamento. Aplankėm marmuru puoštą itališko stiliaus Oginskių pastatytą neoromantinę šv. Mykolo Arkangelo bažnyčią, dabar šv. Velykų rytmetį sietynas nušvinta 100 lempučių šviesa. 2015 m. švenčiant M.K. Oginskio 250 -ąsias metines pastatytas paminklas primena Oginskių nuopelnus Rietavui ir Lietuvai.
     IMG_20190905_134321Plungės dvare – kunigaikščio M.K. Oginskio neoremansinio ir neogotikos stiliaus dvaro ansamblio pastatai, kur 1875 m. kunigaikštis įkūrė vieną pirmųjų muzikos mokyklų Lietuvoje, kurioje mokėsi ir M.K.Čiurlionis.
     Aplankėme J.Žemaitės memorialinį muziejų buvusiame grafų Pliaterių polivarke Bukantėje. Čia gimė ir augo Lietuvių literatūros klasikė. Jos gimtajame name atidaryta memorialinė ekspozicija, pasakojanti apie jos gyvenimą ir kūrybą. Čia susipažinome su Žemaičių  kulinariniu paveldu: kaip ir kokiomis progomis gaminami žemaičių valgiai. Valgėme kastinį su karštomis bulvėmis, sūrį, gėrėme girą.
      Nakvynė Plateliuose. Graži aplinka, galėjome vaikščioti Šeirių /4,1 km/ ir Paplatelės /2,3 km./ pažintiniais pėsčiųjų takais. Platelių dvaro sodyboje aplankėme ekspoziciją buvusiose arklidėse. Grožėjomės tik iš “Žemaitijos” respublikos eksponuojamomis užgavėnių kaukėmis.
    IMG_20190905_163334Telšiai – Žemaitijos sostinė, įsikūrusi ant septynių kalvų. Ant aukščiausios – Insulos kalvos  – 1624 m. įsikūrė pranciškonų bernardinų vienuolynas ir bažnyčia, kuri vėliau tapo Katedra, kunigų seminarijai, Vyskupų rūmams, senajai mokyklai ir kt. sudėtinėms dalims, būtinomis sakralinio komplekso veiklai.
     Grožėjomės Telšių senamiesčiu, įvairiomis miesto puošmenomis: jų yra virš 20 /visų nespėjome aplankyti/ gražiai įrengta ežero pakrantė, kur nusileisti ir pakilti galima liftu.
      Vykstant į Varnius užsukome į Rainių kankinių žudynių vietą, kur 1943 m. birželio 24 d. buvo žiauriai nužudyti ir užkasti 74 žmonės. Apsilankėme kankinių koplyčioje.
      Varniuose aplankėme namą, kuriame gyveno vyskupas M.Valančius, šv. apaštalų Petro ir Povilo  seniausią bažnyčią Žemaitijoje. Žemaičių vyskupijos muziejų buvusiose kunigų seminarijos rūmuose.
      Dvaruose ir muziejuose džiaugėmės gidais, kurie pasakojo žemaičių tarme. Visko neaprašysi, visko neatsiminsi, nepapasakosi, tačiau verta tose vietose pabuvoti, prisiminti istoriją, garsinusią Lietuvą.
Tekstas Alvydos Vadeikienės
Nuotraukos Elenos Šimonytės


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


šeši × aštuoni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]