Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintose ugdymo inovatoriai buriasi į komandą

Isgyvenimo mokyklos teorija    Lapkričio 20-osios popietę I.Šeiniaus bibliotekoje (Širvintos) rinkosi aktyviausi Širvintų ugdymo inovatoriai. Patyriminio muziejaus „Vikingų kaimas“ edukatoriai sukvietė prie arbatos susitikti ir susipažinti mokytojus, jaunimo darbuotojus, savanorius ir kitus, iš visų formaliojo ir neformaliojo ugdymo, socialinių paslaugų įstaigų Širvintose.

     Susirinkę ugdytojai diskutavo, kad mokymąsis pirmiausia prasideda nuo savęs, o didžiausia motyvacija augti, tobulėti yra kolegų tarpusavio pagalba ir parama. Vieningai buvo pritarta, kad ugdymo inovatorių susitikimai būtų reguliarūs, kuriuose tarpusavyje galima būtų dalintis patirtimi, skatinti tarpusavio bendradarbiavimą, įsitraukimą į tarptautinius, savanorystės projektus.

       cofSusitikimo metu savo patirtimi ir žiniomis dalinosi užimtumo darbuotoja Agnė Grybauskienė ir „Tekmės“ mokyklos ugdymo vadovė Indrė Stakėnienė ir muziejaus „Vikingų kaimas“ įkūrėjai. Edukatorė Edita Gilė pristatė patyriminės stovyklos „Kario kelias“ gerosios praktikos pavyzdžių kaip įtraukti šiuolaikinius vaikus į ugdymą, kad jie atrastų savo stipriausius gebėjimus, įtraukiant juos per jų pačių patirtį, aplinką.

     Stovykla “Kario kelias” unikali tuo, kad joje vaikai mokėsi Lietuvos ir pasaulio karo istorijos, (etno)kultūros, amatų ir senovės gyvensena per patyrimines veiklas gamtoje. Daugelis psichologų pabrėžia, kad vaikams įveikiant kliūtis ir užduotis gamtoje, kurios jiems atrodo labai konkrečios ir aiškios (laužo užkūrimas ir pan.), įgyja patirties, kuri stiprina jų pasitikėjimą savimi. „Nes vaikas, įveikdamas gamtinius iššūkius, „įgalina“ savo gebėjimus, ir supranta, jei gali išmokti šaudyti iš lanko, kur reikia laiko ir pastangų, tai gali išmokti ir sudėtingų dalykų mokykloje – nes gi reikia laiko ir pastagų, – pasakoja stovyklos vadovas Mindaugas Korsakas. „Ir atvirkščiai – vaikas, žinodamas, kad turi įgūdžius savarankiškai naudotis kompasu ir nepasiklysti miške, galės drąsiau orientuotis ar naudotis žemėlapiu mieste, savarankiškai keliaujant, tarkim iš mokyklos į būrelį. Šios, atrodančios mažos, gamtinės patirtys gali būti puikus vaikui savivertės pamatas šiandieniniame greitai besikeičiančiame pasaulyje“.

     cof Patyriminę vasaros stovyklą „Kario kelias“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

     Kitas ugdymo inovatorių susitikimas suplanuotas 2019 m. sausio mėn., kuris vyks Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje, pavaduotojos Ritos Suchockieniės kvietimu, naujai atidarytoje Inovatyvių technologijų laboratorijoje.

Daugiau informacijos:

Edita Gilė, mob. 868266286,

el.p. [email protected]


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. Gerai sako:

    Gerai,kai dalijamasi patirtimi

  2. Gyvenimas sako:

    Patyriminės veiklos gamtoje jauną žmogų tikrai daug ko išmoko. “Kario kelio” stovykla vaikus moko Lietuvos ir pasaulio karo istorijos, kultūros ir etnokultūros, amatų ir senovės gyvensenos.
    Stovykla “Gyvenimo kelias” turėtų visai kitą prasmę. Per patyrimines veiklas gamtoje jaunuoliai įgytų gyvenimui taip reikalingos patirties, išmoktų orientuotis tarp busimų gyvenimo draugų, juos tinkamai pasirinkti ir taikiai išsiskirti.

Jūsų komentaras:


du + vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]