Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintų raj. gyvenanti V.Varnienė skatina į savo mitybą įtraukti laukinių žolelių ir pumpurų

Violeta Varnienė

Violeta Varnienė

Pavasarį prasidėjusių negalavimų priežastis – organizmo parazitai

   Atšilus orams ir nutirpus sniegui pasiraitojame rankoves ir apsišvariname savo kieme, gyvenamojoje aplinkoje. Tačiau reikia nepamiršti, kad atėjus pavasariui, svarbu pasirūpinti ne tik savo aplinka, bet ir savo organizmo  švara.

   Kodėl tas yra taip svarbu? Ne retas pavasarį pasijuntame išsekęs, neturintis jėgų, greičiau pavargstantis, dažniau sergantis įvairiomis peršalimo ligomis. Dėl šių požymių imame kaltinti vitaminų stygių, šviežių vaisių, daržovių trūkumą ir kt. Tačiau priežastis gali būti ir visai kita! Dažnai pamirštame, kad mūsų aplinkoje gausų įvairių parazitų. Tai kirminai arba vadinamieji helmintai, kuriais galima užsikrėsti patiems nenusiplovus rankų ar valgant blogai nuplautus vaisius, uogas ir daržoves, geriant užkrėstą vandenį ar valgant per trumpai termiškai paruoštą mėsą, žuvį.

Žaliosios dėžutės bendraįkūrėja Agnė Miškinienė

Žaliosios dėžutės bendraįkūrėja Agnė Miškinienė

Ypač akyli turėtų būti tėvai, auginantys vaikus ir turintys namuose gyvūnų. Juk labai retai kada mažyliai, paglostę šunį ar katę, tuojau pat bėga plauti rankų. O net nukirmininti gyvūnai ant savo kailio dažnai turi kirmėlių kiaušinėlių. Iš savo asmeninės patirties galiu papasakoti kaip jaučiasi vaikas, turintis kirmėlių. Tai išblyškęs žmogutis, neturintis apetito, kenčiantis maudžiančio pobūdžio pilvo skausmus, turintis virškinimo ir vidurių užkietėjimo problemų, itin dažnai sergantis įvairiomis peršalimo ligomis.

   Žmoguje gyvenantys parazitai – mūsų įnamiai, atimantys iš mūsų maisto medžiagas, būtinas mums patiems ir paliekantys mums „dovanėles“, toksinus – savo šalinimo produktus. Medicininiais tyrimais kirmėlių buvimas ne visada nustatomas. Todėl „Žalioji dėžutė“ bendraįkūrėjos Violetos Varnienės teigimu, pavasarį svarbu pasirūpinti savo organizmo sveikata bei švara.

   Pirma, svarbi sveika ir subalansuota mityba, įtraukiant daugiau šviežių, neapdorotų daržovių, vaisių, žalumynų. Vaistažolėmis ir jų gydomosiomis savybėmis besidomint, kurių jau dabar galima rasti bundančioje gamtoje: jaunų garšvų, dilgėlių, kiaulpienių, paprastųjų raktažolių, žliūgių, gauromečio, meškinio česnako lapelių bei beržo, liepos, obels, juodojo serbento pumpurų. Šiomis vitaminų ir mikroelementų gausiomis gamtos dovanomis galite gardinti salotas, košes, tirštuosius kokteilius ir kt. Moteris primena, kad svarbi ne tik tinkama mityba, bet ir organizmo poilsis nuo maisto, virškinimo procesų, todėl ragina išbandyti protarpinį badavimą, darant 12-16 valandų nesimaitinimo pertrauką, leidžiant organizmui maksimaliai pailsėti.

pelynas

pelynas

Kitas svarbus dalykas, kurį moteris jau daugelį metų praktikuoja – tai organizmo valymas vaistažolių pagalba: „Kartųjį kietį arba dar kitaip vadinamą pelyną itin myliu ir neretai naudoju sutrikus virškinimui, esant sunkumui skrandyje, apsinuodijus maistu, netgi peršalus. Jo mažiausiai 21 dienos kursą išgeriu kiekvieną pavasarį ir rudenį, sumaišiusi su gvazdikėliu, kitomis žolelėmis. Ne vienas išgirdęs apie organizmo parazitus reaguoja skeptiškai, mano, kad jų gali turėti tik vaikai, tačiau kartą pabandę pelyno mišinio kursą pajunta jo naudą ir išsisprendusias sveikatos bėdas.“

dilgėlė

dilgėlė

    Daugiau sužinoti apie liaudies medicinos receptus ir sveikuolių bendruomenės pripažintus parazitų naikintojus galite:

www.facebook.com/zaliojidezute/

 Pagal mokslinius šaltinius parengė Violeta Varnienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ trys = devyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]