Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintų rajone paviešintų viešųjų pirkimų sutarčių skaičius tesiekia 34,1 proc.

250x180/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

      Kai buvo viešai paskelbti 2018 metais sudarytų sutarčių viešinimo Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje  analizė ir pateikti rezultatai, Širvintų rajono svaivaldybės tinklapyje atsrado straipsniukas, kokia skaidri yra Širvintų savivaldybė. Jame rašoma: ”Širvintų rajono savivaldybės administracija – 100 proc. vieša ir skaidri, nes sutarčių viešinimas – vienas iš skaidrumą užtikrinančių rodiklių, o mūsų savivaldybės administracijos rezultatai, kuriuos paskelbė Viešųjų pirkimų tarnyba, yra puikūs. Viešųjų pirkimų tarnyba atliko 2018 metais sudarytų sutarčių viešinimo Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje (toliau CVP IS) analizę ir pateikė rezultatus. Tarnybos paviešinti duomenys rodo, kad Širvintų rajono savivaldybės administracija – 100 proc. vieša.”

       Taip, čia nemeluota.  Savivaldybės administracija paskelbusi viską. Bet rajone yra ir daugiau įstaigų, kurios paskelbusios visą pirkimų informaciją. Kodėl nepagirtos jos?

      Tačiau, kai žinoma visa tiesa, bet ji yra nuslepiama, tuomet tai irgi galima vadinti sąmoninga melagyste. Kaip žinia, kiekviena savivaldybė atsako ne tik už savo darbą, bet ir savivaldybei pavaldžių įstaigų darbą. O čia situacija, švelniai tariant, nekokia.

       Širvintų rajone paviešintų sutarčių skaičius tesiekia 34,1 proc. Tai yra, kad paviešinta 268 sutartys, o nepaviešintos net 519.

Pirkimų sutarčių nepaviešino:

 • UAB “Širvintų vandenys” – 405 sutarčių
 • UAB “Širvintų šiluma” – 65
 • Družų kaimo bendruomenė – 27
 • Širvintų “Atžalyno” progimnazija – 22.

Ar 34,1 % yra šimtaprocentinis skaidrumas? Spręskime kiekvienas atskirai. Daugiau informacijos rasite nuotraukose:

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

12 Komentarai (-ų)

 1. To to Vo sako:

  O kiek žmonių apdergė ir apjuodino jūsų „krištolinė” su savo šutve? Jai tai galima?

 2. ADMIN sako:

  Skelbti informaciją apie asmens sveikatos būklę be jo sutikimo griežtai draudžiama. Todėl komentaras ir ištrintas.

 3. to Vo sako:

  Kazkaip kai apdergiami ir apjuodinami ir visaip pazeminami niekuo deti zmones, tai komentarai NEBUNA salinami ir jie “atitinka straipsnio tema”. Dabar mat neatitiko:))) Kokia nepamatuota cenzura :) )

 4. Kleopatrai 5 sako:

  Net matau kokius dvarus statysis dabartinė valdžia…

 5. To Kleopatra5 sako:

  Kleopatra5 – tu tarsi pasakų močiutė, bet pala tu tikrų tikriausia bobulka, projektų pavydi, dvarų taip pat… galėtum patarėjos-pritarėjos pareigas eit pas ž.p. Pavydas tau sukelia visapusišką neadekvatumą.

 6. Vo sako:

  Komentaras neatitinka straipsnio temos. KN

 7. Kleopatra 5 sako:

  Man tai įdomu kodėl apie ankstesnė valdžia kuri vogė ir daugiau nieko nedarė kur dvarus iš statė ne žodžio o čia kad galėtų tai vandens šaukštelis paskandinti gėda net klausyti

 8. Surskis sako:

  Paklausykit naivios pelės. Kas būtų jeigu taip kiekvienas galėtų ateiti su pasiūlymais. Kristų kaina. Ir tada niekas neįkristų ten, kur turi ir tam, kam turi. Ateini į darbą, valdai melejuonus, ir nieko? Jokia žiurkė to nedaleistų, ir jokia žiurkė negyvena tik iš atlyginimo. Tai kam tada eiti į policiką? Tik greičiausiai visas apčiuopiamas malonumas yra labai centralizuotas…

 9. Vytas sako:

  Paviešintose sutartyse informacijos nedaug. Tai tik faktas apie įvykusį sandorį. Tokių paviešintų sutarčių vertės prasideda nuo šimtų eurų. Visa esmė yra kaip buvo parengti pirkimo dokumentai, pagal kuriuos buvo parinktas prekių ar paslaugų tiekėjas ar statybos darbų rangovas, tai ypač svarbu didelės vertės projektuose. Pirkimo dokumentuose ir rangovų atrankoje daromi sąmoningi neteisėti sprendimai ir atsitiktinės klaidos. Čia pasireiškia sukčiavimas ir korupcija, o taip pat vadovų ir darbuotojų kompetencija viešuosiuose pirkimuose. Lietuvoje yra virš 4 tūkstančių perkančiųjų organizacijų, tad tik labai maža dalis pirkimų patenka į Viešųjų pirkimų tarnybos patikrą.

 10. Algos gavėjas sako:

  Kažkaip keista, iš pradžių liepia daryti vienaip, po to kitaip. Liepia neviešinti, kad kenkėjai nematytų, ką, už kiek ir iš ko perkam. Bet kai jai pačiai padai svyla, mes liekam kalti. Aišku, kad dabar pasipils mums nuobaudos. Grasins pareiškimais… “Dirbt nori?”

 11. Oho sako:

  Oi gaus velnių neklusnieji…

 12. Prašau paaiškinti sako:

  Ką taip pirki vandenys? 405 pirkimai net… Komunalinis tiek turėtų, suprasčiau. Bet vandenys…

Jūsų komentaras:


penki × šeši =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]