Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Skerdžiamos kiaulės turi būti ištirtos

FB-KV10338Afrikinis kiaulių maras (AKM) artėja prie Širvintų rajono ribos, todėl norime dar kartą priminti pagrindinius teisės aktų reikalavimus, kurių turi laikytis kiaulių augintojai.

Kiaulių laikytojai, vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymo 2003 m. birželio 13 d. Nr. 3D-234 „Dėl ūkinių gyvūnų registravimo ir ženklinimo taisyklių patvirtinimo aktualia redakcija, priimta 2014-08-26, privalo bent vieną kartą per einamųjų metų kiekvieno ketvirčio pirmąjį mėnesį į centrinę duomenų bazę suvesti arba pateikti Širvintų valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai duomenis apie laikomą kiaulių skaičių, laikymo vietą ir bandą, užpildydami GŽ-1 formą.

2014 m. spalio 31 d. įsigaliojo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymas Nr. B1-939 „Dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2014 m. vasario 17 d. įsakymo Nr. B1-114 „Dėl Afrikinio kiaulių maro stebėsenos ir kontrolės priemonių“ pakeitimo.

Šiuo įsakymu Širvintų rajono savivaldybės teritorija priskirta prie AKM užkrėstos teritorijos, todėl rajone draudžiama kiaules laikyti lauke, išvežti jas iš laikymo vietų. Dėl kiaulių išvežimo gali būti taikomos išimtys jei kiaulės ūkyje buvo laikomos ne mažiau 30 dienų, atlikti AKM tyrimai, ūkyje įgyvendinti biosaugos reikalavimai ir išduotas veterinarijos pažymėjimas.

Skerdžiamos kiaulės savo reikmėms taip pat turi būti ištirtos nuo AKM. Todėl gyventojai norintys skersti kiaules turi informuoti Širvintų valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą telefonais: 8 698 47330, 8 382 57190, 8 382 57145. Atvykęs veterinarijos gydytojas kiaules nemokamai apžiūrės ir paims mėginius laboratoriniams tyrimams.

Primename, kad kiekvienas kiaulių augintojas kaip galėdamas pats turi saugoti savo kiaules laikydamasis biosaugos reikalavimų. Pagrindiniai jų yra neleisti pašalinių asmenų į savo ūkį, kiaulių priežiūrai naudoti atskirus drabužius, batus, nešerti kiaulių maisto atliekomis, naikinti graužikus, prie įėjimo į kiaulių laikymo patalpas įsirengti dezomatą, neleisti kiaulėms išeiti į lauką. Gyventojai tuoj pat turi pranešti Širvintų valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai apie kiaulių susirgimą arba gaišimą.

Tuo pačiu norime priminti, kad kiaulės prieš perkėlimą į kitą laikymo vietą ar kitą bandą ženklinamos į vieną ausį įsegant vieną dviejų dalių ausų įsagą su bandos numeriu, o į skerdyklą vežamos kiaulės gali būti ženklinamos į užpakalinę šlaunį tatuiruote, kurioje nurodomas aiškiai įskaitomas bandos numeris. Išvežus (taip pat įsivežus) kiaules, laikytojai duomenis ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo įvykio užregistruoja CDB arba informuoja VMVT teritorinį skyrių užpildydami GŽ-2 formą.

Širvintų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Birutė Marytė Bernotienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


aštuoni × = keturiasdešimt aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]