Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Šurmuliavo Derliaus šventė

andrius

Šventę papuošė gražuolė lydeka – Andriaus Ožiūno laimikis. Nuotrauka iš asmeninio Andriaus archyvo.

Šeštadienį Širvintos, lyg burtų lazdele pamojus, nusikėlė daug metų atgal, į vintažinius laikus. Suplevesavo mergos suknelės, sušnarėjo tvirto milo kostiumai, saulėje spindėjo kaspinai, peteliškės, skrybėlės, pečius puošė kailiai ir palerinos. Na, o kadangi šventė – Derliaus, tai tradicinių gėrybių buvo apstu – nuo įmantriausių puokščių, dekoracijų, skulptūrų, iki maisto šedevrų.

Seniūnijos, įvairios organizacijos pristatė savo kiemelius, o scenoje programas. Čia skambėjo dainos, sukosi saviveiklininkai, aidėjo pokštai. Kas gudriau, kas išradingiau! Nuo scenos aidėjo ir padėkos, apdovanojimai, sveikinimai. Visko nei pagausi, nei išvardinsi!

Širvintų marių pakrante vaikščiojo Širvintų seniūniją atstovavę žvejai. Andriui Ožiūnui pavyko net gražuolę lydeką sužvejoti!

Širvintų seniūnijai Derliaus šventės metu kliuvo tema “Medžioklė, žvejyba ir viskas, kas gali būti su tuo susiję”, todėl Širvintų seniūnija kartu su rėmėju UAB “AKMETA” suorganizavo spiningavimo varžybas.

Varžybose dalyvavo Andrius Ožiūnas, Rokas Ramanevičius, Raimondas Vasiliauskas ir Tomas Ikanevičius. Pasisekė tik Andriui, kuris pagavo 1880 gramų 65 cm ilgio lydeką.

Varžybas padėjo organizuoti Edvardas Geigalas ir Romas Mikalajūnas.

Andrius buvo apdovanotas Mero Vinco Jaisiukevičiaus padėkos raštais už laimėjimą varžybose ir pagavusiam didžiausią žuvį, UAB “Akmeta” čekiu apsipirkti žūklės parduotuvėje ir žūklės priemonių rinkiniu, Širvintų seniūnijos dovanėle.

Gerokai po pietų, vaikučius papramogauti pakvietė Širvintų tėvų ir vaikų klubas. Vyko įvairios rungtys, bandytas sumušti ir obuolio valgymo rekordas! Išdalinta ir valgyta apie 100 obuolių. Mažiausieji varžėsi ropliukų rungtyje, vyresni mėgino meistrauti lėles.

Vakare į Kultūros centrą visus sukvietė jubiliejų šventęs Širvintų kultūros centro mišrus kamerinis choras ”Navis”. Čia koncertavo patys jubiliatai ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto akademinis choras “Gabija”. Po koncerto į sceną kilo sveikintojai, choras dalino padėkas, ženklelius. Garbės svečiu buvo ir žmogus, prisimenantis pirmąsias choro dienas, chormeisteris Aloyzas Juška.

Šventė šurmuliavo iki pat vėlaus vakaro.

Nuotraukos Vilmos Valiukevičienės, Živilės Šalkauskienės bei kitų šventės dalyvių.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

8 Komentarai (-ų)

 1. kodėl??? sako:

  šventėje buvo ne tik žvejyba, kiemeliai, vaikai ir “Navis”. Man patiko ir tai, kad buvo pagerbti rajono ūkininkai. Tai žmonės sunkiai dirbantys ir verti dėmesio, bet apie juos nė žodelio, nė nuotraukėlės.Gėda….

 2. taip taip sako:

  tai jums brangus komentatoriai , kuriems nepatiko, reik patiems kažką daryti, inešti šurmulio, ir tada peikti nebus ko. Reikėjo savo kiemelį pasidaryti, tada kitų nepeiktumet

 3. žiežula sako:

  Jei ne vaikučiai ir jų tėvų klubas, būtų išvis liūdna. Jie ir šventę papuošė, ir žavaus šurmulio įnešė.

 4. jo sako:

  Šaunuolė Vilma, iš nuotraukų galima susidaryti teigiama ispūdį ir ten nebūnant. Labai nuotaikingai atrodo vaikai.

 5. taip sako:

  pritariu, labai skurdi šventė buvo. Rodos ir oras geras, o žmonių kur vienas kur kitas. Labai skystos gretos tiek žiūrovų, tiek ir dalyvių. O ir tie patys (pritariu vienam iš komentatorių) į savo palapines sulindę, jokio veiksmo. Rudens prekyba taip pat vangoka. Ir ką tiems širvintiškiams reikėtų pasiūlyti, kad jie savo sėdynes nuo minkštų sofučių pakeltų ir televizoriaus pultelį į šalį atidėtų. Vat Ukmergėje tai tikra Rudens šventė buvo. Žmonių ir reginių daugybė. Per Ukmergę pravažiuoti pusantros valandos reikėjo….Šurmulys, linksmybės ir jokios “gedulingos” nuotaikos….

 6. ne sako:

  labai graži šventė, man labai patiko. Ir šiemet kaip niekada nebūvo užtempta programa, smagu.

 7. irgi savas sako:

  kažkoks uždarų palapinių paradas. visi susislėpę. programa scenoje irgi ištempta kas netingi tas lipa. nepatiko.

 8. Savas sako:

  Labai skurdi svente buvo

Jūsų komentaras:


šeši + = dešimt

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]