Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Tarpušvenčio pašnekesiai

atsisiųsti/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

     Skaičiuojame paskutines šių metų dienas. Jau tuoj tuoj vėl muš laikrodis dvylika, vėl atsigręšime į praėjusius metus, apgalvosime savo nuveiktus darbus, vėl prisiminsime svarbiausius metų įvykius,  planuosime ateities darbus.

      Vienas pagrindinių tarpušvenčio veiklų – svajonės. Su naujais metais vėl svajosime apie gražesnį rytojų, apie sėkmes ir asmenines pergales. Šiandien, dviejų švenčių sandūroje, kaip ir kasmet, rajono Tarybos narius ir visus norinčius kviečiame paatvirauti, mintimis nusikelti į vaikystę ir atsakyti į “Krašto naujienų” klausimus:

 • Kokie Jums buvo šie metai?
 • Apie ką svajojote vaikystėje?
 • Labiausiai atmintin įsirėžusi svajonė (nesvarbu  išsipildžiusi ar ne).
 • Apie ką svajojate dabar – suaugęs?
 • Ko linkite sau naujais metais?
 • Trumpas Jūsų linkėjimas “Krašto naujienų” skaitytojams.
 •  Būtume dėkingi, jei pridėtumėte savo Jums gražiausią nuotrauką (vaikystės arba dabartinę).

Tiesa, drąsiai paatvirauti sutiko vos keturi Tarybos nariai. Atsakymus skelbiame tokia tvarka, kokia juos gavome.

VIDMANTAS MATEIKA, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys.

Vidmantas Mateika

Vidmantas Mateika

-Kaip ir kiekvieni metai buvo pilni darbų, metai prabėgo greitai. Kiekviena diena yra sudėliota: darbas, bedruomenės kapelos repeticijos, vakarais sportas, bendravimas su rajono gyventojais.

-Vaikystėje daug buvo norų ir svajonių, aš nelaukdavau kieno nors malonės, vasarom ėjau dirbti į kolūkį. 12 metų šveičiau fermų vidaus metalinius vamzdzius, dirbau grūdų sandėlyje, ūgtelėjęs dirbau kombaininko padėjėju. Taip aš galėjau realizuoti savo nedideles svajones.

-Svajojau visada realiai, to siekiau ir pasiekdavau. Tad viską, ką aš turiu ir kuo esu, tai laikau svajonių išsipildymu.

-Sau linkiu atrasti laiko sau.

-Būkite laimingi, padėkite tiems, kuriems to labiausiai reikia.

KĘSTUTIS PAKALNIS, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys.

Kęstutis Pakalnis

Kęstutis Pakalnis

-Metai buvo kaip niekad įtempti. Teko daug keliauti verslo reikalais. Tad nuovargis buvo nuolatinis palydovas visus metus.

-Kaip ir kiekvienas vaikas, svajojau apie ateitį, kuo būsiu užaugęs. Natūralu, kad svajonių buvo daug ir įvairių.

-Galbūt ją pasiliksiu sau. Tikiu, kad dar išsipildys.

-Svajoju, kad rajone įsivyrautų ramybė ir pasitikėjimas. Kad žmonės būtų vieningi ir draugiški.

-Sau linkiu daugiau ramybės. O svarbiausia – galimybės dažniau pabūti su šeima. Šiuo metu to labai trūksta.

-Na, Jums kaip žurnalistei gal ir nepatiks mano linkėjimas. Jūsų skaitytojams ir rajono gyventojams  linkiu, kad valdžia dirbtų taip, jog žmonėms tektų mažiau skaityti apie pažeidimus. Norėčiau, kad pažeidimų ir neteisybės mažėtų, o valdžia dirbtų taip, jog jums tereikėtų konstatuoti gerus ir sąžiningus jų darbus.

 

Vytas Šimonėlis

Vytas Šimonėlis

VYTAS ŠIMONĖLIS, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys.

-Metai buvo darbingi ir sveiki,  liūdnoki, nes Anapilin palydėjome Mamą. Namai liko tušti, prie Kūčių stalo jau nesusirinksim.

-Kiek prisimenu, svajojau apie paprastus, šiandien gal ir jau sunkiau įsivaizduojamus dalykus. Tuo metu laisvą laiką leisdavome lauke su kitais kaimo vaikais. Nuo ankstyvo pavasario žaisdavome futbolą, maudydavomės šalia namų esančioje Birvėtos upėje. Žiema prabėgdavo su rogutėmis, slidėmis ir pačiūžomis. Pinigų nusipirkti naujam  daiktui labai trūkdavo, o ir nusipirkti ne visada būdavo, tad gamindavome patys. Ledo ritulio lazdą pasidarydavome iš karklo. Tėvas sumeistravo specialias rogutes ledui, kitas – nuo kalno važinėti. Meškerės buvo iš lazdyno, o ritės spiningui iš faneros. Norėjosi geresnių, lengvesnių slidžių, ledo ritulio lazdos ir paprasto dviračio nuvažiuoti į mokyklą.  Būdavo  didelis džiaugsmas, kai šeima nusipirkdavo ilgai lauktą daiktą.

-Manau, tai buvo diena, kai mūsų šeima nusipirko televizorių. Apie 1965 m. kaime buvo įvesta elektra. Tėvai įsigijo radiją „Latvija“. 1968 m. nusprendėme pirkti televizorių. Pinigų trūko, tai mes su broliu visą vasarą, kiekvieną dieną, nuo ankstaus ryto iki vėlumos, ganėme kolūkio karves. Nuo Vilniaus iki mūsų namų apie 140 km., o televizijos signalo stiprintuvo arčiau nebuvo, kad matyti Lietuvos televizijos programą kaime buvo keliamos aukštos, medinio stiebo, antenos. Pakelti antenos susirinko beveik viso kaimo vyrai. Po to visi sugužėjo į namus, visiems įdomu – koks vaizdas ekrane.

-Nežinau, ar tai galima vadinti svajonėmis. Manau, kad aš savo svajones įgyvendinau, nes kiekvienai svajonei yra skirtas tam tikras gyvenimo tarpsnis. Šiandien mano darbo diena tokia pati kaip ir prieš dešimt, penkiolika metų. Reiškia, kad mano gyvenimo tempas didėja. Manęs tai nevargina tik trūksta laiko mažiems, kasdieniams dalykams ir pomėgiams. 

-Darbingų, sveikų metų, gražios vasaros ir įdomios kelionės su motociklu.

-Ramybės ir gerovės Jūsų namams, vilčių ir svajonių išsipildymo Jums ir Jūsų brangiems žmonėms.

Anna Kuznecovienė su vyru ir sūnumis.

Anna Kuznecovienė su vyru ir sūnumis.

ANNA KUZNECOVIENĖ, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narė.

-Šie metai išties buvo sunkūs ir kupini įtampos, pilni daugybės iššūkių. Todėl labai džiaugiuosi, kad savo atkaklumu ir darbštumu sugebėjau įveikti visas kliūtis, nepaliaudama šypsotis net sunkiausiomis valandomis. Juk po kiekvienos audros ateina ramybės metas, taip šiuo metu ir pas mane J Džiaugiuosi savo artimųjų, ištikimų draugų, kolegų didžiuliu būriu, tik jų visų dėka einu vis pirmyn ir pirmyn.

-Nors ir augdama neturėjau tokio virtualaus pasaulio kaip dabar turi mano vaikai, visgi buvau tikra svajoklė, nes vaikystėje turėjau progos perskaityti daugybę knygų. Tikrai tuo džiaugiuosi, kadangi savo vaizduotėje regėjau pasakiško grožio užburiančius vaizdus. Kiekvienoje sunkioje gyvenimiškoje situacijoje įžvelgdavau daug teigiamų ir optimizmu trykštančių dalykų.

-Kadangi buvau labai romantiška mergaitė, tai savo svajones užkasdavau „sekretuose“. Iškasdavau duobutę, į ją sudėdavau gražiausių gėlyčių, žolyčių, sugalvodavau norą ir uždengusi viską stikliuku jį užkasdavau. Tikrai nepamenu kokius konkrečiai sugalvodavau norus, nes jų tikrai buvo daug J, tačiau vienas tikrai išsipildė – turiu labai gražią šeimą.

-Manau, kiekvienas suaugęs žmogus anksčiau ar vėliau suvokia, kad kartais svajonės su realybe dažniausiai prasilenkia. Tai suvokiau jau labai seniai, todėl dabar rečiau svajoju, tiesiog imu ir darau tai, kas mano manymu teiktų džiaugsmą tiek man, tiek kitiems.

-Linkiu sau, kad geltonosios kiaulės metai nebūtų kiauliški J. O jeigu rimtai, proveržio pirmyn – darbe, namie ir visur kitur.

-Linkiu, kad šie metai Jiems būtų permainų metai. Kad kiekvienas atrastų tai, ko seniai ieškojo ar apie ką labiausiai svajojo. Tačiau visi turėtume žinoti, kad ne svajodami, o realiai veikdami pasieksime tai, ko iš tiesų trokštame. Laimės, solidarumo, darnos ir pasitikėjimo Jums 2019 m.!

PAPILDYTA 2018-12-28 d. 19.30 val.

Jonas Purvaneckas

Jonas Purvaneckas

JONAS PURVANECKAS, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys.

-Artėįa paskutiniosios 2018 m. dienos, kartu tai ir šios rajono Tarybos kadencijos pabaiga.  Dauguma rajono gyventojų mato, kad jau prasidėjo rinkiminės kampanijos agitacinis laikotarpis, tačiau tai ką nuveikė valdančioji dauguma ir opozicija per praeinančią kadenciją, turi vertinti patys rajono gyventojai. Valdantieji giriasi nuveiktais darbais, nors didžioji dalis objektų jau turėjo būti baigti ir šūkį „Širvintos gražinasi. Atsiprašome už laikinus nepatogumus” galima būtų ir nuimti. Dalis objektų buvo  vykdomi su pirkimų pažeidimais ir nepamatuotai didelėmis kainomis, o kur nusėda dalis nepamatuotų lėšų -  galima tik spėlioti. Apie juos rajono gyventojus esame informavę Krašto naujienų straipsniuose. Manau, kad atliktų darbų įvertinimą rajono gyventojai galės daryti praėjus keleriems metams.

 -Bėgant metams  pradedi dažniau prisiminti ir įvertinti prabėgusią vaikystę. Tai buvo ir ekonominiu, ir politiniu požiūriu sudėtingas laikotarpis – elektrą į namus įvedė man besimokant šeštoje klasėje. Didelis džiaugsmas buvo tada,  kai leisdavo pasivažinėti traktoriumi, kuris tarškėjo, barškėjo. Tėtis duodavo žirgą pajodinėti, tai irgi buvo tikras malonumas. Jauniems, manau, dabar sunku įsivaizduoti ir įvertinti, kad beveik visi žaislai buvo savadarbiai. Pirmą atsakingą darbą gavau baigęs mechanizacijos technikumą – man buvo patikėtas javų kombainas, su  kuriuo tais metais  dirbdamas, rajono jaunųjų kombainininkų tarpe užėmiau pirmąją vietą. Smagu prisiminimais nukeliauti vaikystės takais, susitikti su vaikystės draugais, prisiminti laikus praleistus drauge  ir niekada nepagalvoji, kad išsvajotos gyvenimo vertybės, metams bėgant, keičiasi.

-Norėtųsi, jog mūsuose būtų daugiau dvasingumo ir nuoširdumo ne tik mus supančioje aplinkoje, bet ir savivaldybės darbe, tai ypač jauti bendraujant su rajono gyventojais.

-Ateinančiais 2019 metais visiems rajono gyventojams linkiu geros sveikatos, pakantumo, širdy – džiaugsmo, akyse – laimės, lūpose – juoko, o gyvenime – vilties.

     Dėkojame išdrįsusiems paatvirauti. Jei bus daugiau norinčių – mielai prašome.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

3 Komentarai (-ų)

 1. Asui sako:

  Ir iš kur tokie kultūringi skaitytojai?

 2. Asas sako:

  V dupe vam Rasa!!!

 3. Zbigniew Jedziński na ten moment sako:

  Kandydatką z ramienia AWPL-ZChR na mera rejonu szyrwinckiego – Rasa Tamošiūnienė.

Jūsų komentaras:


− vienas = penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]