Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Tarybos posėdis transliuotas iki J.Purvanecko pasisakymo

DSC_0001/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

       Antradienio popietę vyko Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo trylika Tarybos narių. Tarybai teikti keturi klausimai.

 • Vienbalsiai pritarta „Mokinių priėmimo į Širvintų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašui“. Jis keistas pasikeitus tam tikriems teisės aktams.
 • Nutarta pakeisti Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2018-02-22 sprendimu Nr. 1-27 „Dėl Širvintų rajono savivaldybės komisijos Širvintų rajono savivaldybės tarybos narių 2018-02-07 teikimuose pateiktiems faktams ištirti sudarymo“ 5 punktu patvirtintų Širvintų rajono savivaldybės tarybos komisijos Širvintų rajono savivaldybės tarybos narių 2018 m. vasario 7 d. teikimuose pateiktiems faktams ištirti veiklos nuostatų 8 punktą ir jį išdėstyti taip: „Komisiją sudaro ne mažiau kaip 3 nariai. Komisija sudaroma iš visų frakcijų po vieną atstovą.“ Vilmai Bartusevičienei atsisakius dalyvauti komisijos veikloje, vietoj jos pasiūlyta Marija Gudonienė, kuri ką tik pakeitė frakciją. Ar frakcijos pakeitimas susijęs su planuojama veikla komisijoje, sunku pasakyti.
 • Vienbalsiai nutarta leisti Širvintų rajono savivaldybės kultūros centrui išnuomoti ne konkurso būdu trejiems metams uždarajai akcinei bendrovei „Nexeta“ Širvintų rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantį 1 kvadratinio metro plotą, esantį I. Šeiniaus g. 4, Širvintose, pastatyti kavos aparatą. Nustatyti nuompinigių dydį: 1 kvadratinio metro per mėnesį kainą – 3,00 Eur. Tarybos nariui Jonui Purvaneckui pasiteiravus, ar logiškas šis sprendimas, nes kavos aparatas Kultūros centre stovi pakankamai seniai, jam buvo atrėžta, jog aparatas ten stovėjo eksperimentiniais tikslais, siekiant išsiaiškinti, ar patiks.
 • Jonui Purvaneckui susilaikius, kitiems pritarus nutarta leisti Širvintų rajono savivaldybei imti 318,3 tūkst. eurų ilgalaikę paskolą investicijų projektui  „Sporto komplekso Širvintų mieste įkūrimas“ vykdyti. Paskolos grąžinimą garantuoti Širvintų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Telefonu Jonas Purvaneckas „Krašto naujienoms“ teigė, kad jis susilaikė balsuodamas, nes opozicija nepritaria šito objekto statybai dėl nelogiškos kainos, lyginant su kitais tokiais objektais, statomais Lietuvoje. Kitaip tariant, opozicijai nepatinka kaina, bet ne pats objektas.

      Po posėdžio pasisakyti buvo užsirašęs Jonas Purvaneckas. Tačiau jį pakvietus į tribūną, tiesioginio įrašo transliacija buvo nutraukta. Jau nefilmuojant buvo pristatyta, kaip Tarybos nariai balsavo “RetroPlast” klausimu. Dalis valdančiųjų idėją palaikė, kita dalis prieštaravo. Opozicijos atsakymą publikavome vakar

https://www.krastonaujienos.lt/2018/03/del-apklausos-del-uab-retroplast/

Jonas Purvaneckas atkreipė Tarybos narių dėmesį į numatomų atliekų kiekius ir jų išvežimo peripetijas.

       P.S. Tarybos posėdyje pati nedalyvavau. Jo klausiausi telefonu, važiuodama iš seminaro žurnalistams. Tad jei ne viską supratau ar įsiminiau – labai atsiprašau.

      Kartu galiu tik apgailestauti, kad savivaldybė posėdžio transliaciją nutraukė anksčiau laiko ir neparodė, ką pasisakė Jonas Purvaneckas. Nesužinojome ir kaip Tarybos nariai pasisakė dėl UAB „RetroPlast“ gamyklos. Kodėl nebuvo rodomas pasisakymas, ir kur dingo Tarybos posėdžio įrašas, galime tik spėlioti. Tiesa, savivaldybė nurodė priežastį  technines kliūtis, nors tiesioginė transliacija vyko sklandžiai.

       Šis įvykis tik dar kartą parodo, jog žiniasklaidos dalyvavimas Tarybos posėdžiuose yra būtinas. Vien tam, kad gyventojai galėtų matyti, kas išties vyksta.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

8 Komentarai (-ų)

 1. tai ką sako:

  tokio pasakė Purvaneckas, ko negalima žinoti visiems? kas čia tokio užlaptinta? fabrikėlis? ligoninė? trinkelės? tiltas? KAS?

 2. nesuprantu sako:

  vistiek nesuprantu aplinkos apsaugos klerkų. čia taip paprasta įsileist į LT tokį kiekį šiukšlių? Ko jie tyli? Ar čia tokie milžiniški pinigai, kad ir juos nupirko?

 3. Anonimas sako:

  Mes su kaimynais tiesiog pasipiktinome, kad negalejome isklausyti purvanecko kalbos ir dabar nieko nezinosime. Esame labai pikti, gerai, kad parasete musu piktumo priezasti. Ir gatveje sutikti zmones buvo pikti, tik dabar supratau, ko jie pikti. Labai apgaulestaujame , kad nebuvo ziniasklaidos ir mes nesuzinojome, kas isties vyksta.

 4. A. sako:

  Dalis, bet ne dauguma. Kad palaikytojų nėra tiek daug, parodė alfa balsavimai už merus. Nemažai yra gyventojų, kurie tiesiog neparodo ką galvoja. Bijo, kad nebūtų pakenkta asmeniškai jiems ar jų artimiesiems.

 5. Pamastymui sako:

  tikriausiai be reikalo keliate triukšmą dėl “Retroplast” įmonės. Ji jau įleista ir Pinskuvienė padėtį kontroliuoja. Juk visi raštai , išvykos, straipsniai, nuomonių teikimas kontroliuojamas.Čia labai dideliais pinigais kvepia. Paskaitykite jos laikraštį, dalis Širvintų rajono gyventojų prisiskaitę – apkvailinti “mato šviesų rytojų”.

 6. Monika sako:

  galima įtarti,kad galimai techninės kliūtys atsiranda kai ne viskas klostosi pagal norus.Tikiuosi,gal J.Purvaneckas duos interviu žurnalistei ir turėsime galimybę sužinoti daugiau apie”Retroplast”.

 7. Virginijus Sarpauskas sako:

  Techninė ar vertybinė migla gaubia Širvintų valdančiuosius ir “Retroplast”?

  Galiu tik paantrinti, kad tarybos posėdžio transliaciją klausiau telefonu. Peripetijos su tarybos narių priklausimu frakcijoms kėlė juoką. Toks įspūdis, kad tarybos nariai keičia frakcijas kas savaitę. Taryba kaip “Savaitėlė”, ir keiti kas dieną, arba kas mėnesį vis kitą frakciją. Švaru, higieniška.
  Skaitant argumentus dėl jau stovinčio kavos aparato ir pats išsiviriau kavos, nes jaučiau, kad įtampa kyla. Bet viršūnė buvo pasiekta, kai tarybos posėdžiui einant sparčiu ir pasibaigus, Jonas Purvaneckas pakilo kalbėti. Tik staiga, visiškai atsitiktinai, posėdžio transliacija nutrūko. Galvojau, kad tarybos narys kalbės dėl jau stovinčio kavos aparato. Gal kieno nors ranka, laukianti, kada išjungti kamerą, sudrebėjo. Bet pasirodo, kad po posėdžio buvo egzaminuojama “Retroplast” klausimais.
  Bet kokie sutapimai. Nei skaityti teko, nei gyvai girdėti, ką iš tiesų galvoja Merė Živilė Pinskuvienė ir administracijos direktorė Ingrida Baltušytė- Čatrauskienė apie plastiko perdirbimo gamyklą prie pat Širvintų miesto ribos. Ir dideliai techninei nelaimei ištikus, negalėsim sužinoti, ką kalbėjo ir kaip balsavo tarybos nariai šiuo klausimu.
  O klausimų, tiek rajono vadovėms, tiek tarybos nariams turiu vis daugiau…

 8. Robinas sako:

  Gal „krištolinė” bijo kad gyventojai nesužinotu tiesos, todėl ir atsirado tos „techninės kliūtys”, a ne?

Jūsų komentaras:


× du = keturiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]