Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Tarybos veiklos reglamentą patvirtino neišdiskutavę

/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /sav

 

/ Foto ir video autorės /

Prieš dvi savaites Tarybos posėdyje buvo tvirtinamas naujas Tarybos veiklos reglamentas.

     Tarybos narys Kęstutis Pakalnis posėdžio metu akcentavo: Kažkaip pasigedom reglamente dar patvarkymų. Nes kontrolierės išvadoje buvo paminėta, kad nėra tvarkos dėl reprezentacinių išlaidų. Kažkaip nesimato. Gal galėtumėte pakomentuoti? Nes tvarka turi būti. O reglamente nėra kalbama apie reprezentacines išlaidas. Mes pasigedome tvarkos aprašo dėl reprezentacijų išlaidų.

  Merė iškart ėmė replikuoti ir teisintis, kad reglamentas buvo visiems išsiųstas, bet niekas nepateikė jokių pastabų ar siūlymų.

Į tai K.Pakalnis atsakė, kad merės pareiga yra tinkamai parengti sprendimo projektą.

        Vytas Šimonėlis teiravosi:

     - Reglamente atsirado nuostata, kad savivaldybės meras gali sudaryti komisijas. Anksčiau tokią priedermę turėjo Taryba. Ar jūs manėte, kad to nepakanka, jei norite pati sudarinėti komisijas?

Ž.P.:  – Tai jeigu reikės, tai sudarys meras komisiją. Kur Tarybos kompetencija, sudarys Taryba. Kur čia yra problema? Nes kartais reikia ekstra sudaryti komisiją ir spręsti klausimus. Kad ir imant sakykim šimtmečio programai paruošti yra sudaryta komisija. Ji sudaryta mero potvarkiu.

Šie Tarybos nariai nepritarė siūlymui patvirtinti neišdiskutuotą Tarybos reglamentą.

Šie Tarybos nariai nepritarė siūlymui patvirtinti neišdiskutuotą Tarybos reglamentą.

V.Š.: - Turiu antrą klausimą. Kadangi pagal reglamentą tiek merė, tiek Tarybos nariai privalo pateikti ataskaitą gyventojams arba susitikti su gyventojais. Šiame reglamente nematau išdėstymo dėl vietos. Patalpą reikia arba turėti, arba ją išsinuomoti, arba už ją susimokėti. Kokia yra tvarka? Ar Tarybos narys privalo susimokėti pats, ar jūs tokias patalpas suteiksite, jeigu Tarybos narys norės susitikti su gyventojais? Kaip bus tada?

Ž.P.: - O gerbiami Tarybos nariai, kaip jūs du metus teikėte metų ataskaitas? Ar jūs neteikėte? Ar prieš rinkimus norite?

V.Š.: - Mes kai teikėme, susimokėjome patys.

Ž.P.: - Tai ir toliau tą patį padarysite iš Tarybos nario lėšų.

V.Š.: - O jūs ar susimokėjote, kai teikėte ataskaitą?

Ž.P.: -  Šiandien dienai aš esu meras ir susitikinėju su gyventojais.

V.Š.: - Jūs esate toks pats Tarybos narys. Mes susimokam, susimokėkite ir jūs.

      Už neišdiskutuotą Tarybos reglamentą balsavo visi dvylika valdančiosios daugumos narių. Aštuoni susilaikė.

*****

     Keisti laikai atėjo Širvintų rajone. Seniau visi Tarybos nariai turėjo galimybę nemokamai susitikti su rajono gyventojais. Dabar nemokamai susitinka tik išrinktieji: teikdami ataskaitas, važinėdami po renginius valdišku automobiliu. Suprantama, savi marškiniai arčiau kūno. Tačiau su tokia logika toli nevažiuosime. Jei taip ir toliau, tai vieną dieną gali tekti mokytojui susimokėti už patalpas pamokoms, gydytojui už kabinetą, kuriame priims ligonius…

     Minčių ir abejonių vartant naująjį Širvintų rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą daug. Savo pastabas prašysime išsakyti Tarybos narių.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

8 Komentarai (-ų)

 1. Šaunuoliai sako:

  Opozicijos vyrai. Kelia į viešumą rajono negeroves. Tvarka turi būti. Rajono biudžeto pinigai yra mūsų visų mokesčiai. Todėl absoliučiai visur yra mūsų reikalas ir mūsų noras turėti ataskaitas kur išleidžiami mūsų pinigėliai.

 2. Jo sako:

  Saunuoliai opozicija,neneislite ranku,graudu ziureti,kaip 12 spastalu bailiu rankutes kilnoja uz nė zodzio neistardami,net slykstu ziureti.

 3. diskutuoti? sako:

  diskutuoti galima ten kur kažkokia demokratija. pas mus diktatūra. keliems opozicionieriams negerai- galėtų, tai ištremtų į Sibirą, ar dar toliau. šito negali- zapadlo. Slysta viskas iš rankų, pasiust gali- saugokitės, spjaudysis nuodais ir mušis į krūtinę- skaisti aš, skaidri aš, nepriekaištingos reputacijos aš

 4. Kodėl? sako:

  Kodėl tarybos nariai opozicijoje už patalpas susitikimui su rinkėjais turi mokėti, o valdančioji koalicija su mere priešaky – ne?
  Siūlom opozicijai rinktis ir kviesti žmones ataskaitai ir rajono problemoms spręsti lauke, prieš tarybų rūmus. Ateisime!

 5. Rinkėjas, nelaukiantis dovanų už biudžeto pinigus sako:

  Tarybos narys Vytas Šimonėlis visiškai teisus – tarybos darbo reglamente turi būti nustatyta, kokio dydžio biudžeto lėšų suma gali būti skiriama reprezantacijai. Kodėl to nepadaryta? Manau todėl, kad merė Živilė Pinskuvienė pasiskyrė milžinišką, iki šiol nė vieno mero neturėtą sumą, kurią naudoja visokioms progoms materialinėms dovanoms rajono žmonėms. Ar tai toleruotina, kai rajone yra tiek problemų – ypač kaimų keliai, miesto daugiabučių įvažiavimai ir daug kitų.
  Kas gali paneigti, kad tai nėra paprasčiausias rinkėjų papirkimas , oficialus ir už biudžeto pinigus???

 6. o sako:

  Tai kodel nediskutavo niekas???? Kas trukde?

 7. ... sako:

  Tikrai taip – kūrybiškiausiai ir apgalvočiausiai Lietuvoje įstatymus vykdė ir vykdo tik „vor v zakonie“(rus.) – liet. „teisėti vagys“…

 8. Ignas Širvintiškis sako:

  Na, pasakykite, kam tie reglamentai mūsų supervaldžiai? Vienas tarybos narys, atsakydamas per tarybos posėdį į opozicijos kritiką dėl grubių įstatymų pažeidimų, štai kaip pareiškė:„ Įstatymas rašomas tam, kad vykdytume, sutinku. Tačiau vykdyti reikia ne tiesmukai, o kūrybingai prieiti prie šito dalyko, apgalvotai….“
  Pone tarybos nary Maršalka, pagal Jūsų žodžius galima suprasti, kad kūrybiškiausiai ir apgalvočiausiai įstatymus vykdė ir tebevykdo tik mafija…
  Mes manome, kad įstatymus nei apgalvotai, nei kūrybingai vykdyti reikia, o tiesiog juos REIKIA VYKDYTI. Kada ateis toks laikas, kai Širvintose įstatymai bus vykdomi????????

Jūsų komentaras:


vienas + trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]