Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

TEISMAS: Savivaldybė turi skelbti konkursą į Širvintų r. Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos vadovo pareigas

    opera_0C2CuCtUN8     IYd5mAZ3bmVilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėjo bylą pagal Vyriausybės atstovės Vilniaus apskrityje Vildos Vaičiūnienės reikalavimą Širvintų rajono savivaldybei skelbti konkursą į Širvintų r. Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos vadovo pareigas ir priėmė sprendimą įpareigoti Širvintų rajono savivaldybės tarybą vykdyti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro patvirtinto Konkurso valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovų pareigoms eiti tvarkos aprašo nuostatas ir paskelbti konkursą į Širvintų r. Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos direktoriaus pareigas.

    Teismas pažymėjo, jog vien tik svarstymas dėl mokyklų reorganizavimo nėra objektyvus ir pakankamas įrodymas reikalavimo, suformuluoto Vyriausybės atstovo 2019 m. sausio 10 d. reikalavime Nr. 1R-2 neįvykdymui pateisinti. Realių įrodymų apie tai, kad minėtos reorganizacijos procedūra pradėta nėra pateikta. Teismas pabrėžė, jog Širvintų raj. Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijai nuo 2018 m. gruodžio 31 d. neturint nuolatinio vadovo, Vyriausybės atstovas pagrįstai pareikalavo vykdyti Aprašo nuostatas ir paskelbti konkursą į Širvintų raj. Musninkų Alfonso Petrulio gimnaziją direktoriaus pareigas.

   Teismo sprendimas per trisdešimt kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

   Su teismo sprendimu galite susipažinti čia.

Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje tarnyba


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

12 Komentarai (-ų)

 1. Kazimiera sako:

  Šios dienos patyrimas yra toks: mūsų mokytojus išskėstomis rankomis priima Vilniaus gimnazijos ir progimnazijos, vos tik jie nusprendžia paprašyti darbo. Savus esame linkę nuvertinti

 2. Kazimierai sako:

  Šviežias kraujas – nauji, gal ir ne vietiniai vadovai visuose švietimo lygmenyse ir puikiai savo dalyką ir pedagogiką išmanantys mokytojai, kurie nebijo viešai diskutuoti įvairiais visuomeninio gyvenimo klausimais. Bet tai tik utopija, pas mus tokia misija kol kas neįmanoma.

 3. Kazimiera sako:

  Maždaug po 10 metų iš likusių rajono mokyklų išeis didžioji dalis pedagogų į pensiją, jeigu valstybė neprailgins pensijinio amžiaus. Tuomet į mokyklas suplūs jauni mokytojai(tikėkimės). Dabar į bet kurią mokyklą atėjęs naujas vadovas gali tik tam tikram laikui šiek tiek išbalansuoti kolektyvą (kas yra natūralu, esant tokiam pokyčiui), po to sutelkti visus dirbti taip gerai, kaip leidžia esamų mokytojų ir kitų darbuotojų galimybės. O gal aš ne taip suprantu tą šviežią kraują švietime?

 4. Manau sako:

  Kai Respublikoje ėmė lėkti teisėjų galvos, gal pajudės reikalai teisingumo link valstybėje ir savivaldybėse? Konkursai PRIVALO būti skelbiami vienareikšmiškai, o jei eilė nestovi į tuos postus, kaip sako vienas komentatorius , tai lai ateina žmonės į konkursus ir iš kitų rajonų. Gal jau užtenka tų savų ir labai labai savų? Oi kaip reikia šviežio kraujo mūsų švietimui…

 5. Kazimierai sako:

  Gal ten eilės ir nebus, bet vadovauti mokyklai turi tas kas sugeba išlaikyti visus reikiamus testus.

 6. Kazimiera sako:

  galima pagalvoti, kad į tą postą eilė kandidatų rikiuojasi

 7. Tai sako:

  Gal pagaliau Vyriausybės atstovė pradėjo dirbti?

 8. Virginijus sako:

  2019m. rugpjūčio 29 dienos posėdyje ketvirtu numeriu buvo svarstomas klausimas:
  “Dėl pavedimo Ritai Sinkevičienei laikinai vykdyti Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktoriaus funkcijas”
  Valdantieji- 15 UŽ.
  Opozicija: Trys prieš, vienas susilaikė, du- aš ir Vytas Šimonėlis balsavime nedalyvavom.
  Buldozeris stipriai riaumoja, tik panašu, kad pagaliau tą riaumojimą išgirdo Vilniuje.

 9. Virginijus sako:

  “Įvertinus tai, jog pareiga skelbti konkursą į švietimo įstaigos vadovo pareigas atsiranda nuo tos dienos, kai pareigybė tampa laisva ar jei iš anksto žinoma (yra teisinis pagrindimas), kad pareigybė bus laisva, darytina išvada, kad švietimo įstaigos savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija, t. y. savivaldybės taryba, nedelsdama turi vykdyti imperatyvias Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011-07-01 įsakymu Nr. V-1193 patvirtinto Konkurso valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovų pareigoms eiti tvarkos aprašo (toliau – Aprašas) 7 punkto nuostatas ir imtis priemonių dėl konkursų į laisvas į švietimo įstaigos vadovų pareigas paskelbimo.”
  Taigi visiems kitiems LEPAMS, tiksliau, visoms toms pareigybėms, kuriose šiuo metu dirba LEP’ai, galioja ta pati įstatymų nuostata. Tiek praeitos kadencijos, tiek šios kadencijos Širvintų rajono savivaldybės tarybos opozicija nepritarė LEP’ų skyrimams.

 10. Kaip? sako:

  O kaip su kitais LEPais?

 11. kostas sako:

  Teismo sprendimą apskųs.Teismo posėdis tikriausiai bus po Naujųjų metų. Kokios čia problemos?

 12. Oho ho sako:

  Ką dabar merė pasakys?

Jūsų komentaras:


trys × septyni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]