Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Telefoninis sukčius ištuštino banko sąskaitą

telefoniniai-sukciai-50eece81219deTelefoniniai sukčiautojai, kurdami įvairiausius pramanus, išvilioja žmonių santaupas ir tuština banko sąskaitas jau daug metų. Deja, vis dar atsiranda patiklių žmonių.

Sausio 16 d. apsimetėliu patikėjo viena Ukmergės miesto gyventoja. Apie 15.30 val. 64-erių metų S. S.  sulaukė skambučio į laidinį telefoną. Paskambinęs asmuo prisistatė policijos tyrėju. Vyriškis su moterimi telefonu bendravo apie pusantros valandos. Jis papasakojo įtikinančią istoriją, neva banko darbuotoja naudojosi S.S. bankininkystės duomenimis, aiškino, kad būtina užblokuoti S.S. banko sąskaitą ir tam reikalingi internetinio prisijungimo prie banko sąskaitos kodai. S.S. padiktavo visus savo prisijungimo duomenis, pasakė slaptažodį. Tik baigusi pokalbį, ukmergiškė susivokė, jog veikiausiai kalbėjosi su sukčiumi – juk pareigūnai niekada tokių duomenų telefonu nereikalauja. Ji tuojau patikrino savo banko sąskaitą ir pamatė, kad sąskaitoje, kurioje buvo per 1000 telikę 18 litų.

Moteris iš karto kreipėsi į policiją, dėl sukčiavimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Praėjusiais metais dėl telefoninių sukčiavimų Ukmergės rajono policijos komisariate buvo pradėta 13 ikiteisminių tyrimų. Aštuoniose iš jų yra nustatyti įtariamieji, bylų tyrimas perduotas kitoms policijos įstaigoms.

„Nuolat kartojame: gyventojai turėtų įsidėmėti vieną paprastą taisyklę – savo asmens duomenų, banko sąskaitos numerio, elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų niekam sakyti telefonu nevalia. Juk negalite įsitikinti „kas kitame laido gale“. Dar sykį akcentuojame: tai yra konfidencialūs duomenys, todėl nei pareigūnas, nei banko darbuotojas neturi teisės telefonu jų prašyti, ir tikrai to niekada nedaro“, – aiškina Ukmergės rajono policijos komisariato viršininkas Rolandas Kiškis.

Policijos pareigūnai prašo gyventojus nebūti patikliais, ypatingai kalbant telefonu su nepažįstamais asmenimis. Neatskleiskite nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, nors skambinantysis jums ir pasirodytų geranoriškas ir patikimas. Apie patirtus sukčiavimo būdus būtinai praneškite policijai, pasikalbėkite su giminaičiais, pažįstamais, kaimynais, vaikais.

Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, neskubėkite vykdyti jo prašymų ir nedelsdami skambinkite į policiją pagalbos telefonu 112.

Vilniaus apskrities VPK informacija

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


penki × = dvidešimt penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]