Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Ukraina – nuo mūsų iki jų Kalėdų – Maidano aikštėje

Sausio 6-7 dienomis provoslaviškasis pasaulis švenčią Kalėdas. Ta proga – įvykių Ukrainoje apžvalga.

Katalikiškųjų Kalėdų metu Lietuvą pasiekė liūdnos žinios iš Ukrainos – ten žiauriai sumušta žurnalistė Tetiana Čornovil. Laikas nuo laiko gauname ir kitų žinių apie tai, jog Ukrainos protesto mitingo aktyvistai persekiojami ir su jais mėginama susidoroti.

Tačiau protesto akcija Maidano aikštėje Kijeve ir visoje šalyje nesiliauna. Su mitinguotojais daug dirbama, kad nepasėti panikos ir nepasiduoti provokacijoms. Aiškinama, kad pagrindinis tokių išpuolių prieš aktyvius Maidano mitingo organizatorius tikslas – išprovokuoti riaušes, kurias galima būtų numalšinti jėga. Kitas tikslas – įbauginti žmones. Mitinguotojus palaikantys specialistai ragina žmones išlikti ramiais ir taikiais, jei norima pasiekti tikslo ir išvengti kruvinų susidorojimų.

Naujus metus Ukraina pasitiko Majdano aikštėje

BNS praneša, kad Ukrainos ir ES vėliavomis apsisiautę protestuotojai, kai kurie – su vaikais ant pečių, giedodami nacionalinį himną mojavo žibintuvėliais ar mobiliaisiais telefonais, kai laikrodis Maidanu vadinamoje aikštėje išmušė vidurnaktį.

„Maidanas yra ta vieta, kur reikia būti sutinkant Naujuosius metus. Čia šiemet vyko svarbiausi dalykai“, – sakė bitininkas Volodymyras Drumašynas, kuris į Kijevą atvyko iš Čerkasų, esančių 200 km į pietus nuo sostinės.

Kalinama buvusi premjerė Julija Tymošenko, kuri, kaip sako šalininkai, už grotų yra laikoma siekiant išstumti ją iš politikos, perdavė žinią šventusiems žmonėms – jos laišką perskaitė vienas sąjungininkų.

„2014 metais šalis pradės kratytis diktatūros. Tai bus metai laisviems ukrainiečiams“, – sakė J.Tymošenko ir pridūrė, kad protestų judėjimas buvo „pagrindinė metų – ir dešimtmečio – sėkmė“.

„Žinau, kad vieną dieną drauge giedosime himną Maidane“, – pridūrė ji.

V.Janukovyčius sveikinime šaliai pripažino, kad 2013-ieji buvo „sunkiausi metai per Ukrainos istoriją“ nuo jos nepriklausomybės paskelbimo 1991 metais.

Kalėdas Ukraina sutinka taip pat Maidane!

Kaip pasakoja Ukrainos naujienų portalas Doroga.ua, Kalėdos ukrainiečiams, kaip ir lietuviams, šeimos šventė. Kaip ir pas mus, viskas prasideda Kūčiomis. Tą dieną pagal senąsias tradicijas nepusryčiaujama ir nepietaujama – ir tai – paskutinė 40 dienų pasninko diena, kurios vakarą visa šeima susirenka prie stalo – kai sušvinta pirmoji žvaigždė. Ją, pagal tradicijas, pamato ir gerąją žinią praneša vaikai. Ant stalo pagal tradiciją būna patiekta 12 patiekalų.
Šiandien per Kūčias žmonės raginami nebūtinai užsisklęsti namuose – daugelis etnografinių restoranų, kavinių siūlo šį vakarą praleisti išties gilias tradicijas atkartojančioje aplinkoje prie tradiciškai paruošto stalo – su tinkamais patiekalais ir apeigomis. Dažnai šeimoms tai – atradimas, nes per ilgus tarybinius metus tradicijos gerokai užsimiršo.
Kalėdų rytas prasideda šventinėmis mišiomis cerkvėse. Po jų – kaip ir pas mus – prasideda linksmoji šventės dalis. Visoje šalyje siūloma daug linksmybių, koncertuoja folkloriniai ansambliai, vyksta Kalėdinės vaikštynės.
Kijeve įprasta Kalėdas švęsti Maidano (Nepriklausomybės) aikštėje. Čia nuo Naujų metų vyksta Kalėdinės mugės. Šiais metais, vietoje oficialių renginių, Kalėdas švęs EuroMaidanas!
Organizatorių paskaičiavimais, šiandien, sausio 6 dieną, į Maidaną susirinks net keli šimtai tūkstančių žmonių iš visos Ukrainos. Bus patiekta 12 tradicinių Kūčių valgių. Ir viskas – netgi 2 variantais – pagal Centrinės ir Vakarų Ukrainos tradicinius receptus! Čia bus giedamos giesmės, vyks Kirstaus gimimo vaidinimai. Į susirinkusius prabils visų konfesijų šventikai, o sausio 7-ją, per Kalėdas, vyks gimusio Kristaus pagarbinimo apeigos.
Tuo tarpu visi oficialūs renginiai Ukrainos sostinėje perkelti į kitą miesto dalį – prie Tautų draugystės Arkos.
Kituose šalies miestuose per Kalėdas vyks įvairiausi renginiai – religiniai vaidinimai, paradai, eisenos, festivaliai, koncertai, šou programos.

Primename, kad žmonės Maidano aikštėje stovi nuo lapkričio 23 dienos. Jie kovoje už Ukrainos ateitį Europos sąjungoje.

Na, o per mūsų, katalikiškas, Kalėdas Maidano aikštė atrodė taip:

(Nuotraukos Natalijos Bimbiraitės, Kijevas, Maidano aikštė, Ukraina, 2013 12 26)

Daugiau naujienų iš Maidano: http://vgoru.org/index.php/all-news/euromaydan (tinklapio viršuje galima pasirinkti kitą kalbą, geriausias vertimas – į rusų kalbą).

Krašto naujienų informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


− du = keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]