Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Ukrainos liaudis kovoja toliau. Ar gali padėti Lietuva?

Tęsiame reportažą apie Ukrainoje vykstantį piketą. Paskutinėmis žiniomis, čia vis dar gatvėse pilna žmonių. Tikėtina, kad dauguma jų ten bus iki penktadienio, kuomet turėjo būti pasirašyta sutartis su ES. Neišpasakytas vieningumas ir susiklausymas, deganti viltis vienija Ukrainos liaudį, nors nuovargis jaučiamas, tačiau žmonės tiki, kad visi kartu gali daug pasiekti.

O ar gali Lietuva kuo nors prisidėti, kad palaikytų ukrainiečius? Ką galime mes ir kodėl mums reikia žinoti, kas vyksta Ukrainoje? Krašto naujienų atstovė Svetlana Sidorova kalba su Olegu Rybačiuku, kuris 2005 metais nuo vasario iki rugsėjo buvo Ukrainos vicepremjeru, dirbo eurointegracijos klausimais Julijos Timošenko vyriausybėje. Šis žmogus ginė savo ir tautiečių teises ir Ukrainos Oranžinės revoliucijos metu.

Sutrumpintas interviu vertimas:

S. Sidorova: “Mes kalbamės su expremjeru eurointegracijos klausimais Olegu Rybačiuku: Labas vakaras – o paprasti lietuviai ar gali kuo nors padėti ukrainiečiams, juos palaikyti?”

O. Rybačiukas: “Žinote, dabar reikėtų, kad imtų veikti liaudies diplomatija. Mes suprantame, kad Ukrainos vyriausybė europiečius pastatė į labai keblią padėtį. Tai, kas vyksta čia – jūs matote, o pasaulis – ne. Tai labai nuoširdi ir spontaniška ukrainiečių reakcija. Net milicija supranta, kad tai taikos akcija ir palaiko minią. Ukrainos liaudis nesuteikė įgaliojimo prezidentui keisti planus. Mes jį išrinkome tam, kad jis mus nuvestų į Europą – jis tą žadėjo. Ir mums dabar labai svarbu, kad per Europą nueitų informacijos banga, kad eurointegracijos perspektyva neišnyko Ukrainoje ir kad mes ir toliau reikalausime, kad Janukovičius pasirašytų reikiamą dokumentą. Jei jis jo nepasirašys, mes išrinksime kitą prezidentą, kurį rinksime pagal tai, kiek jis turi gebėjimų nuvesti Ukrainą į Europą. Tačiau mums tai pavyks tik tada, kai žinosime, kad Europa mumis nenusivylė. Ir mes nekalbam apie Baltiją, apie mūsų sovietinio konclagerio kaimynus – ten mus supranta ir palaiko, nors informacijos mažai. O kai mes suprasim, kad mūsų iš tiesų labai daug ir kad mus per įvairias organizacijas palaiko įvairių šalių paprasti žmonės (išeina piketuoti į palaikymo demonstracijas savo šalyse), tai mums bus papildoma motyvacija. Be to, kai žmonių tiek daug, kai daug pasaulinio dėmesio, kai minioje pilna užsieniečių, žurnalistų, tai sulaiko milicijos pajėgas ir vyriausybę nuo neprotingų žingsnių (juk buvo ketinimų išvaikyti susirinkusius, bet kai viskas įgavo tokį didelį mastą, atsisakyta imtis rimtų žingsnių). Tai, kas vyksta, yra liaudies diplomatija. Tai lyg kolektyvinė NATO – liaudies saugumo sistema, kuri mus daro stipresniais ir saugiais ir verčia mūsų politikus nebūnant europiečiais imituoti europiečius, tai yra neleisti sau išvaikyti susirinkusius arba išmėtyti po truputį, ką daro Lukašenka. Ir jei jums pavyks Lietuvoje ir kitose ES šalyse sukelti informacijos bangą, jei Vilnius nelaikys Ukrainos savo nesėkmės priežastimi, jei Ukraina supras, kad jos laukia, ir pasaulis pamatys, jog čia daug europietiškų ukrainiečių, mes tikrai išrinksime kitą prezidentą ir tapsime europiečiais!”

Taigi, Ukrainai labai svarbu, kad pasaulį, Europą, pasiektų tinkama informacija apie tai, kad ne Ukraina atsisakė pasirašyti sutartį su ES, kad paprasti Ukrainos žmonės nori į Europą, tik vyriausybė nusprendė už ją, už liaudį. Todėl organizuotas didžiulis mitingas – lyg žinia pasauliui – Ukraina nori į Europą. Ar išgirs? Ar pamatys?… Lietuva gali būti tiltu ir padėti kitoms Europos šalims geriau pažinti Ukrainą ir jos žmones, suprasti jų tikėjimą, jog vieną dieną visi bus vienos sąjungos – Europos sąjungos nariais.

Svetlanos Sidorovos nuotraukose mitingas skirtingose Kijevo vietose sekmadienį. Žmonės netilpo į aikštes, jų buvo pilnos gatvės, aikštės ir žaliosios zonos, jie ėjo su šeimomis, vaikais, draugais, kolegomis ir bendraminčiais – kovoti už savo tautos valią:

Vilma Valiukevičienė

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


× penki = trisdešimt penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]