Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Užbūrė Pakruojo dvaro gėlių kompozicijos, jų įvairovė, spalvingumas

     7Neatsitiktinai  „Gelbėkit vaikus“  Bagaslaviškio vaikų dienos centro direktorė Nijolė Masiulienė vykimui  į Pakruojo miestą parinko  rugpjūčio 24 dieną. Mat  tą dieną vyko miesto šventė. Norėta nušauti du zuikius, kaip liaudies patarlėje sakoma: aplankyti Pakruojo dvarą ir ten vyksiantį gelėčiausią gėlių festivalį „Vasarvidžio nakties sapnas“  bei pasigrožėti Pakruojo miesto švente.

    Išvykta 9.00 val. Bagaslaviškio vaikų dienos centro savanoriai, vaikai, lankantys dienos centrą, jų tėveliai bei darbuotojos Pakruojo mieste aplankė amatininkų mugę, nusipirko lauktuvių, kai kas spėjo aplankyti gražią Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, stovinčią pačiame miesto centre. Mugė buvo įsikūrusi pagrindinėje Vytauto Didžiojo gatvėje, panašiai kaip Širvintose I. Šeiniaus gatvėje, tik Vytauto Didžiojo gatvė yra žymiai ilgesnė.

    Papietavus kavinėje, galima buvo pasigrožėti bendru miesto atlikėjų šokiu, kuriame dalyvavo daugelis miesto, rajono ir atvykusių  svečių kolektyvų, apsirengusių spalvotais drabužiais. Kadangi skubėta į Pakruojo dvarą, į šventę nutarta grįžti po apsilankymo dvare. Dvaro aplinka, gėlių komponavimas su tūkstančiais margaspalvių žiedų, 2-6 metrų dydžio mistinės gėlių skulptūros, visas XIX amžiaus gyvenimu verdantis gyvenimas, įvairios kompozicijos, jauki atmosfera dvaro menėse, ypač  Baltojoje pokylių salėje, nepaliko abejingu nė vieno vykusio keliautojo.

    IMG_3753Visą dieną dvare vyko edukacinės programos: galima buvo sužinoti kaip gimsta trauktinės užpiltinės, tinktūros spirito varykloje. Pasirodo pats kilmingiausias gėrimas senovės laikais buvo laikomas pavadinimu „Starka“. Bravore galima buvo patirti dvaro linksmybę ir amato įdomybę. Kartu buvo dainuota daug žinomų liaudies dainų, padedant muzikantui. Pas dvaro siuvėją galima buvo sužinoti apie XIX amžiaus kostiumo istoriją, kostiuminėje apsirengti už tam tikrą mokestį parinktais dvaro drabužiais ir pasijusti aristokratais, pas vilnos vėlėją galima buvo sužinoti apie avelių kirpimą, vilnos vėlimą, kuo vilna vertinama. Galima buvo apsilankyti fotoatelje, keramikos dirbtuvėse, pas bitininkę, dailininkę.

    16Daugelį pašiurpino bausmių muziejus. Net nesusimąstyta, kad baudžiavos laikais buvo taikomos tokios bausmės ir taip kankinami žmonės. Prie pat įėjimo į bausmių muziejų sėdėjo grandinėmis surakintas berniukas. Baltojoje salėje buvo klausomasi meilės muzikos koncerto, kurį atliko violončelininkas, smuiko virtuozas ir gitaristas, o 16,30 val. visų dvaro lankytojų laukė tikros senovinės vestuvės, kuriose dalyvavo ir dvaro lankytojai. Šiame dvare savaitgaly galima būti ir būti, nes visus sužavi Pakruojo dvaro dvasia, patirtis kaip gyveno didikai, grafaitės 1531-1890 metų laikotarpyje.

    O gėlių kompozicijos, jų įvairovė, spalvingumas, įvairios dekoracijos nepaliko abejingu nei vieno vykusio į šį dvarą. Visi buvo sužavėti, niekas nenorėjo išeiti iš didybe dvelkiančio dvaro ir jo aplinkos. Kadangi laikas bėgo nenumaldomai, apsilankyta pakartotinai miesto šventėje. Pakruojo miestas dėkingas tuo, kad turi slėnį, kuriame ir vyksta vakarinė miesto šventės parodomoji dalis. Šiame slėnyje galima buvo įsikurti organizacijoms, bendruomenėms, prekiaujančioms ne tik maisto prekėmis, vaisvandeniais, bet ir kolektyvams, norinčiais bendrai pasėdėti su bičiuliais, draugais prie bendro vaišių stalo. Galima buvo pasigrožėti vaikų šokamais pramoginiais šokiais, nusipirkti lauktuvių.

    4 (1)Vakarinio koncerto, kuriame turėjo koncertuoti E. Kučinskas, Gjan, grupė „Antikvariniai kašpirovskio dantys“, nesulaukėme, nes nuomota transporto priemonė turėjo grįžti atgal pagal nustatytus laiko normatyvus. Ši kelionė pratutino kiekvieną vykusį  ne tik pažintine ekskursija po Pakruojį, bet ir praturtino grožio iš gėlių subtilybėmis. Tikimasi, kad ne vienas dienos centro  savanoris, vaikų tėvelis pritaikys matytas idėjas savuose gėlynuose prie savų namų. Labai dėkojame rėmėjams, kurie finansavo šią kelionę.

Bagaslaviškio vaikų dienos centro informacija

Nuotraukos Liucijos Rumšytės ir Nijolės Masiulienės


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. mokytoja sako:

    Mokytoja Liucija Jums linkėjimai iš Širvintų:)

Jūsų komentaras:


septyni × = šešiasdešimt trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]