Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

V.Mateika: kaip rajono vadovas, itin atsakingai stebėsiu visų projektų kokybę

1. Vidmantas Mateika/ VIDMANTAS MATEIKA /

/ Kandidatas į Širvintų rajono merus /

     Po praėjusių politinių merų debatų man liko daug neatsakytų klausimų ir kilo jų naujų. Ir pagalvojau, kad gal ir aš ne viską dar pasakiau, ką galvoju, kaip suprantu savivaldą. Šis straipsnis tam, kad aiškiai įvardinčiau kai kuriuos dalykus.

     Galėčiau daryti, kaip daro kai kurie kandidatai – pažadėti tai, ko niekada nebus. Nemeluosiu ir nedalinsiu neįvykdomų pažadų. Tačiau tai nereiškia, kad nieko nedirbsiu tapęs meru.

Ką darysiu, atėjęs į mero pareigas:

 • Visi projektai, vykdomi rajone, sulauks mano asmeninio dėmesio. Aš, kaip rajono vadovas, itin atsakingai stebėsiu visų projektų kokybę. Kodėl ji man tokia svarbi? ES finansuojamais projektais ir statiniais rūpinasi savivaldybė, tai reiškia, kad apmoka kiekvienas rajono mokesčių mokėtojas. Nekokybiškai įvykdytas projektas – didžiulis nuostolis rajono biudžetui, nes broką ištaisyti yra brangiau, nei kokybiškai pastatyti. Tad rūpindamasis projektų kokybe taupysiu mūsų biudžeto lėšas.
 • Mažinsiu švenčių prabangą. Turime daug saviveiklininkų, kurie mielai koncertuotų renginiuose, žinoma, visai profesionalų neatsisakyčiau. Renginius puikiai geba vesti mūsų rajono kultūros darbuotojai. Bet taupydamas „žvaigždžių“ samdymui, taupysiu gyventojų lėšas. Kaip tai atrodys realybėje? Vienas pagrindinių renginių rėmėjų yra „Širvintų šiluma“. Be gyventojų žinios jie remia renginius, o kainos už šilumą kyla, lygiai taip pat pabrango šiukšlių išvežimas. Seniau už beveik tokią pačią sumą konteineriai buvo vežami du kartus dažniau. Esu tikras, kad negalima vaikantis prabangos kelti žmonėms mokesčių, jie ir taip vos suduria galą su galu.
 • Sveikatos apsauga. Šiuo metu viena populiariausių sričių. Pirmiausia žmogus turi gauti KOKYBIŠKĄ paslaugą, o nebijoti būti nugydytu. Arba, kaip merė per ataskaitinį susirinkimą kalbėjo, kad savo mamos nevežtų į tokią ligoninę. Tai sakykite, kuo visų kitų žmonių mamos prastesnės? Mano akimis, mero ar eilinio žmogaus artimasis, gatvės šlavėjas ar direktorius – visi esame žmonės, mokame mokesčius ir turime teisę į KOKYBIŠKĄ gydymą. Tam reikalingi labai konkretūs sprendimai. O variantai yra keli. Bet apie juos plačiau kalbėsiu tik po to, kai pasitarsiu su rajono gyventojais.
 • Pagarba žmogui. Teko girdėti, kad atėjus naujai valdžiai pasipils atleidimai. Pirmiausiai specialistą vertinu pagal jo kompetencijas. Man visiškai nesvarbu, kokiai partijai, tikėjimui, rasei jis priklauso. Savo darbą ir pareigas išmanantis žmogus tikrai dirbs mano komandoje, nepriklausomai nuo jo įsitikinimų, pažiūrų. Vienintelis ir pats svarbiausias reikalavimas – išmanyti savo darbą ir norėti dirbti.
 • Socialinė parama. Nesuprantama, kai didžioji dalis socialinei paramai skiriamų valstybės lėšų mūsų savivaldybėje yra išmėtomos. Šios lėšos pirmiausiai turi būti nukreipiamos vaikų ir jaunimo užimtumui, senolių ir neįgaliųjų reikmėms, sveikatos apsaugos sistemos stiprinimui rajone.
 • Labai svarbu, kad rajone kurtųsi kavinės, pramogų ir laisvalaikio zonos. Tačiau ne savivaldybė turi juos finansuoti ir ištisai remti finansiškai, kad jos išgyventų (o remia iš mokesčių mokėtojų lėšų). Kvieskime verslą, sudarykime jam palankias sąlygas ir lai jis tuo užsiima.
 • Bendruomenės yra vienas svarbiausių segmentų savivaldybėje. Remdami ir stiprindami bendruomenes, stipriname visą rajoną. Dėmesys bendruomenėms pradedant psichologiniu palaikymu, specialistų konsultacijomis, parama rengiant projektus, baigiant patalpų suteikimu – tuo pačiu tai rūpestis jaunimo bei vyresnių žmonių užimtumu, bendruomenių stiprinimu, projektų rašymu ir vykdymu.
 • Viešumas ir atvirumas. Žinau, kad tik informuoti gyventojai jaučiasi saugiai. Todėl visa informacija bus viešinama. Ateinu į valdžią tarnauti žmonėms. Širvintiškiai yra miesto ir rajono šeimininkai, tad priimdamas sprendimus dėl rajono ar miesto išvaizdos, planuojamų projektų, išklausysiu ir reaguosiu į gyventojų pastebėjimus, pageidavimus. Visi kartu turime tartis ir susitarti. Meras nėra valdovas. Meras yra rajono bendruomenė atstovas ir gynėjas Seime, ministerijose, Prezidentūroje. Gyventojai verti žinoti ir tai, kas pavyko, ir problemas.
 • Šios kadencijos pradžioje merė piktinosi, kad krepšinio šalyje gyvendami neturime krepšinio komandos. Žinoma, sportas, meninė veikla yra labai svarbu ir tikrai ją puoselėsiu. Kas nežino, priminsiu, kad ir pats mielai dalyvauju saviveikloje bei sportuoju (žaidžiu krepšinį) Tačiau man gėda, kad šiais IT laikais rajone neturime nė vieno programavimo būrelio. Gabių vaikų išties yra. Savivaldybė su Švietimo skyriumi privalo pasirūpinti, kad jaunimo pomėgis žaisti kompiuteriais būtų nukreiptas tikslingu mokymu. Lai tie paaugliai, kurie domisi, įgyja tokių įgūdžių, kad galėtų be konkurencijos stoti į pasirinktą specialybę. Kaip žinia, šiuo metu IT profesijos pačios paklausiausios ir geriausiai apmokamos.

Ko niekada nedarysiu tapęs meru:

 • Nežeminsiu ir neniekinsiu žmonių.
 • Neginsiu projektų vykdytojų pamynęs rajono gyventojų teises.
 • Nespausdinsiu kalendoriukų paslaugų branginimo sąskaita ir jų nedovanosiu.
 • Neproteguosiu nė vienos žiniasklaidos priemonės.
 • Neslėpsiu problemų.
 • Nemeluosiu gyventojams.

ApplicationFrameHost_4lxKV9Zygm

      Su manimi kandidatuoja patyrusi, kompetetinga komanda. Kiekvienas kandidatas atskirai yra savo srities profesionalas. Visi kartu esame komanda, kuri nori ir gali pagerinti rajono gyvenimą. Kviečiu palaikyti Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) sąrašą Nr 7:

 1. 127957f2483fac7d773fa024f30ccf44Vidmantas Mateika
 2. Kęstutis Pakalnis
 3. Meilutė Saidienė
 4. Elvyra Karickienė
 5. Jonas Purvaneckas
 6. Laimutė Meškauskienė
 7. Nina Bartkė
 8. Algirdas Sargelis
 9. Alvydas Olsevičius
 10. Valda Vitkūnienė
 11. Darius Šepkus
 12. Jurgita Krasauskienė
 13. Alina Motiejūnienė
 14.  –
 15. Mykolas Bildžiukas

Politinė reklama. Apmokėta iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) politinės kampanijos sąskaitos pagal sutartį Nr ŠS 18-12.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

11 Komentarai (-ų)

 1. As sako:

  Oj daug nervų pagadynot poniai meriai bet mes tikimės kad nugalesite.

 2. Mateikai sako:

  Tik pirmyn

 3. Laima sako:

  Šauni komanda, visapusiška. Sėkmės.

 4. Elvyrai sako:

  esi nepaprastai stipri, drąsi, teisinga, išmananti darbą kurį dirbi, linkiu sėkmės. tikrai žinau, kad sugebėsi taryboje judinti socialinius reikalus pagal įstatymus/

 5. Nepotizmo keliu atėjusiems sako:

  Dreba krištolinis sietynas, nes labai bijo pokyčių. Na, pokyčiai neįšvengiami…

 6. Stebėtojui... sako:

  cituoju ,,Visi projektai, vykdomi rajone, sulauks mano asmeninio dėmesio. Aš, kaip rajono vadovas, itin atsakingai stebėsiu visų projektų kokybę. Kodėl ji man tokia svarbi? ES finansuojamais projektais ir statiniais rūpinasi savivaldybė, tai reiškia, kad apmoka kiekvienas rajono mokesčių mokėtojas. Nekokybiškai įvykdytas projektas – didžiulis nuostolis rajono biudžetui, nes broką ištaisyti yra brangiau, nei kokybiškai pastatyti. Tad rūpindamasis projektų kokybe taupysiu mūsų biudžeto lėšas”

  Jūs stebėsit projektų kokybę ? Dirbsit projektų vadovu ? O ką paskirsit meru vietoj savęs ? :)
  Projekto ,kaip dokumento klaidas , jai jas randa projekto vadovas ,taiso projektuotojas .
  Ir pabaigai ,kaip jūs įsivaizduojat kokybiškai pastatytą projektą ,kaip dokumentą ? :)
  Net jei kalba eitų apie darbų kokybės patikrinimą ( bet čia apie tai neužsiminta ), ir tai atlieka atestuotas techninės priežiūros specialistas . Kuris už tai ir atsako.
  Jis prižiūri atliekamus darbus ,ir juos priima ,arba stabdo ,jei tam yra atitinkamos priežastys . :)
  Žadėti savo ,kaip kandidato į mero postą ,,priežiūrą ” ,dar kaip statybos inžinieriui ,žinančiam statybos eigos tvarką ,mažu mažiausia nesolidu :)

 7. Kleopatra 5 sako:

  Gal jau gana žmonės juokinti vargšelis geriau eik dirbti ir mokėk sąžiningai mokesčius o ne juokina svieta

 8. Klausimas sako:

  gerb. kandidatui į merus V.Mateikai ….

  cituoju ,,Ką darysiu, atėjęs į mero pareigas:”

  Tai ar čia mums laukti jūsų ateinant ,ar vis tik reikės eiti rinkti ? ;)

 9. Pelnytas atpildas sako:

  Pelnytas atpildas ŽP tai būti mere, bet neturėti daugumos Taryboje. Tada tikrai reiks atsakyti už neveiktus darbus ir įsisavintus ES milijonus.
  Balsuokite už tuos kurių ŽP nenupirks, neišgąsdins…

 10. Priminkit sako:

  Ptiminkit prašau, apie kuriuos metus cia kalbam?

 11. vidas sako:

  Vel stebėsiu… ir nieko nedarysiu. Štai ką žada naujieji kandidatai.

Jūsų komentaras:


keturi × septyni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]