Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Vaikai klasėse daugiau nebekeps

     Seimo nario

    64Socialdemokratų iniciatyva pasiektas sutarimas su Sveikatos ir Švietimo ministrais, kad moksleiviai neturėtų mokytis perkaitintose klasėse – bus pasirūpinta priemonėmis, saugančiomis vaikus ugdymo įstaigose nuo karščio arba bus atšaukiamos pamokos, jeigu patalpose per karšta.

     Seimo švietimo ir mokslo komiteto narės, vaiko gerovės grupės vicepirmininkės Dovilės Šakalienės inicijuotame pasitarime dėl karščių kankinamų moksleivių šiandien susitiko Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius, Mokyklų vadovų asociacijos prezidentas Dainius Žvirdauskas ir viceprezidentė Rūta Krasauskienė, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Sara Aškinytė.

     Susitikimo metu buvo sutarta, kad artimiausiu metu bus pakoreguota higienos norma dėl viršutinės temperatūros ribos patalpose, kuriose vykdomas ugdymo procesas, bei analogiškai kaip ir šalčių atveju Švietimo ir mokslo ministro įsakyme bus nustatyta viršutinė temperatūros riba, nuo kurios gali būti sustabdomas ugdymo procesas. Šiandien dienai temperatūros riba klasėse yra +28 laipsniai, tuo tarpu dirbantiesiems riba yra + 24, nors vaikų termoreguliacinė sistema yra kur kas jautresnė. Skirtingai nuo šalčio ribų lauke, karščio temperatūrų lauke atveju netgi nėra nustatyta, kada vaikams nereikia eiti į mokyklą.

       „Karščio kamuojami vaikai negali  mokytis – kalba eina apie pavojų jų sveikatai, todėl mums reikalingi praktiniai sprendimai. Pokalbis prie vieno stalo visgi davė rezultatų. Sveikatos ir Švietimo ministrai atsižvelgė į mokyklų vadovų poziciją ir sutarė, kad per birželį išspręs teisinio reglamentavimo klausimą – pagal vaikų amžiaus grupes bus aiškiai nustatyta kokia sveikatai nepavojinga temperatūra turi būti klasėse ir kada dėl karščių gali būti stabdomas ugdymo procesas. Švietimo ministerija ir mokyklų vadovai sako, kad pataisyta higienos norma ir Švietimo ministro įsakymas leis greitai priimti sprendimus ir išvengti bereikalingų dvejonių“, – sakė Dovilė Šakalienė.

      „Maža to, vieningai sutarta, kad būtinas ministro įsakymas dėl pereinamojo laikotarpio – kol nėra užtikrintos vaikų sveikatai saugios ugdymo sąlygos – ugdymo procesas negali būti vykdomas. Kitaip tariant, kol mokykla neapsaugota nuo karščio – jokio vaikų kankinimo klasėse birželį“, – teigia socialdemokratė.

       Taip pat buvo aptartas preliminarus lėšų poreikis mokykloms apsaugoti nuo karščio – pradiniais ŠMSM vertinimais vien apsauginėms žaliuzėms visoms mokykloms reiktų iki 50 mln. eurų, kondicionavimo sistemoms įrengti – nuo 40 iki 100 mln. eurų. LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius sutarė su ŠMS ministru Algirdu Monkevičiumi, kad iki rudens bus paruošta tiksli sąmata, atsižvelgiant į pakoreguotos higienos normos reikalavimus, ir bus teikiami bendri siūlymai 2020 biudžetui bei lėšų poreikio išdėstymo planas per artimiausius metus, formuojant prioritetus pagal vaikų amžiaus grupes, specialiuosius poreikius bei įstaigas, kuriose vaikai praleidžia daugiausia laiko (visos dienos mokykla, dienos centrai, darželiai).

       „Vykstančių globalių klimato pokyčių įtakoti nesame pajėgus, tačiau privalome adaptuotis. Džiaugiuosi, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nenusišalina nuo savivaldybių įstaigų situacijos ir ketina ieškoti finansinių galimybių joms padėti“, – po pasitarimo sakė socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius.

LSDP spaudos centro informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

3 Komentarai (-ų)

 1. Merė sako:

  ne tik mano, nors aš už ją ir nebalsavau, bet ir tamstos.
  Tėvai sukilo, rinkimai artėja, tai dabar visi gudručiai. Gi rinkimai į Seimą artėja

 2. Ne socdemas sako:

  Buvo ten, kur ir tamstos merė. Niekas nežinojo, kad bus stichinis karštis

 3. O kur socdemai buvo, sako:

  kai buvo sprendžiama dėl mokslo metų prailginimo? Tada dar nežinojo, kad birželis vasaros mėnuo?

Jūsų komentaras:


keturi × vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]