Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Vyriausybės atstovui rašoma apie galimą gimnazijų jungimą, o žiniasklaidai informacija neigiama

page/ NERINGA TUŠKEVIČIENĖ /

    Pasklido, nuaidėjo kalbos, kad ruošiamasi jungti Musninkų Alfonso Petrulio ir Gelvonų gimnazijas. Vieni pakalbėjo ir užmiršo, tačiau mokinių tėvai nerimauja. Kadangi esu Musninkų gimnazijos Tarybos narė, sulaukiau ne vieno klausimo ir net priekaištų, kad viskas slepiama nuo tėvų.

    Su prašymu patvirtinti arba paneigti informaciją apie planuojamą kaimo gimnazijų jungimą, „Krašto naujienos“ kreipėsi į abiejų kaimo gimnazijų vadoves, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėją Reginą Jagminienę ir Širvintų rajono merę Živilę Pinskuvienę.

    Visos atsakė, kad neigia informaciją apie gimnazijų jungimą. Gimnazijų vadovės Jūratė Stankevičienė ir Palmira Kvietkauskienė akcentavo, kad jų vadovaujamose įstaigose šiemet mokinių padaugėjo, dėl to Musninkų gimnazijoje po ilgos pertraukos suformuotos net dvi I gimnazijos klasės.  (Visi atsakymai pridedami nuotraukų galerijoje po tekstu.

    Smagu girdėti geras prognozes tiek vienai, tiek kitai gimnazijos bendruomenei. Lyg ir būtų baigta istorija. Tačiau, kas mane gerai pažįsta, žino, kad niekada neklausiu nieko neturėdama ar nieko nežinodama.

     Į mano rankas prieš kurį laiką pateko 2019 m. birželio 20 d. Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas. Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija viešame teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo administracinę bylą pagal pareiškėjo Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje prašymą atsakovei Širvintų rajono savivaldybės tarybai dėl įpareigojimo atlikti veiksmus.

     Nieko daug nerašysiu ir neaiškinsiu. Siūlau paskaityti kelias ištraukas iš nutarties ir Jums paaiškės, kas ir kodėl sukėlė nerimą:

 • Tačiau Vyriausybės atstovo tarnyboje gautas Širvintų rajono savivaldybės merės 2019 m. balandžio 9 d. raštas Nr. 13-1069, kuriame pranešama, jog reikalavimas Nr. 1R-2 iki Vyriausybės atstovo 2019 m. vasario 14 d. potvarkiu Nr. 1P-4 nustatyto termino, nėra įvykdytas. Nurodyta, jog mažėjant mokinių skaičiui rajone svarstoma galimybė reorganizuoti Širvintų r. Gelvonų gimnaziją ir (arba) Širvintų r. Musninkų Alfonso Petrulio gimnaziją, tuo tikslu rengiamasi suformuoti darbo grupę, spręsiančią švietimo įstaigų optimizavimą rajone.
 • Iš savivaldybės merės pateiktos informacijos matyti, jog Taryba nepagrįstai nevykdo Vyriausybės atstovo 2019 m. sausio 10 d. reikalavimo Nr. 1R-2, nes vien svarstymas reorganizuoti Širvintų r. Gelvonų gimnaziją ir (arba) Širvintų r. Musninkų Alfonso Petrulio gimnaziją negali būti ta aplinkybe dėl kurios negali ir/ar neturi būti skelbiami konkursai į šių įstaigų vadovo pareigas, todėl tai laikytina savivaldybės tarybos neveikimu.
 • Savivaldybės manymu, vertinant nedidelį ir kasmet mažėjantį mokinių skaičių, nėra tikslinga ir ekonomiškai naudinga išlaikyti dvi gimnazijas kaimuose. Todėl svarstoma galimybė reorganizuoti Širvintų r. Gelvonų gimnaziją ir (arba) Širvintų r. Musninkų Alfonso Petrulio gimnaziją. Siekiant optimalaus rezultato, rengiamasi suformuoti darbo grupę, spręsiančią švietimo įstaigų optimizavimą rajone, taip pat yra formuojamos ir kartu su gimnazijomis derinamos strategijos, planuojant rajono biudžetą. Taip pat prašyme buvo motyvuota, kad numatoma švietimo įstaigų pertvarka yra kardinali, kuriai yra būtinas Tarybos pritarimas ir priežiūra. Savivaldybės pozicija, kad Širvintų rajono švietimo įstaigų optimizavimui ir atitinkamos pertvarkos įgyvendinimui turi pritarti naujai išrinkta Taryba, kurios kadencijos laikotarpiu atitinkama pertvarka faktiškai ir bus vykdoma.
 • Taip pat atkreipė dėmesį, kad šiuo metu Savivaldybė, atsižvelgiant į ženkliai rajone mažėjantį mokinių skaičių, planuoja peržiūrėti Širvintų rajono bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 metų bendrąjį planą.
 • Tik atlikus analizę ir įvertinus rajone veikiančių švietimo įstaigų veiklos racionalumą, Savivaldybė galėtų priimti sprendimą skelbti konkursą į Širvintų rajono Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos direktoriaus pareigas (tuo atveju jeigu nebūtų nuspręsta šios gimnazijos neprijungti prie kitos rajone veikiančios gimnazijos). Savivaldybė yra įpareigota naudoti lėšas racionaliai, todėl priėmus skubotą sprendimą skelbti konkursą į pareigas, kurių po pusmečio gali nebelikti, būtų reikalingi papildomi finansiniai šaltiniai sprendimo įgyvendinimui, reikėtų atleidinėti tik ką priimą direktorių ir mokėti jam išeitines kompensacijas.
 • Su teismo sprendimu galite susipažinti čia

    Tad klausimas, ką sugalvojo rajono merės vadovaujama komanda, lieka atviras. Būkime budrūs ir kartu stebėkime įvykius.

    Privalomas interesų deklaravimas. Autorė Neringa Tuškevičienė yra Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos tarybos narė.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

10 Komentarai (-ų)

 1. xy sako:

  O gal jau laikas Širvintų savivaldybę išdalinti Vilniaus rajono, Molėtų, Ukmergės ir Jonavos savivaldybėms?

 2. Taigi sako:

  Tik bac ir buvę mokyklų direktorės gavo nusipelniusių vardus. Tik bac ėmė jos ir užmiršo baigė pačiausioji mokyklą ar buvo išmesta.Visi žino tik gerbiamosios ne. Va ir gerbk pedagogo profesiją.

 3. Bocvana sako:

  Kai žmonės BAC ir trenkti…. tai ji daro ką tik nori. Pasikvieti tarnautoją, BAC ir jis zombis. Nuvažiuoji į seniūniją, vietos žmonėms tik BAC ir jie “išsirenka” seniūnus ir seniūnaičius tokius, kokių reikia. Medikams BAC ir tie tyli. Mokytojams BAC ir anie tyli.
  Kai rajonui vadovauja BACILA, tai epidemija plinta žaibišku greičiu.

 4. Rimas sako:

  O kada pradės sujunginėt seniūnijas? Seniūnų juk vistiek nera. Kaimai mažėja, žmonių taip pat! Merė čia va tai mintis!
  Viska jungia, viska išdrasko, tuoj dar pradės valstybės turta išparceliuot!!!

 5. Širvintose sako:

  atkakliai naikina viska

 6. O po to ir dingsta viskas sako:

  Bac – nėra mažų mokyklėlių, bac – dingo ambulatorijos, bac – KIKą panaikinam, bac – sujungiam gimnazijas, bac – uždarom ligoninę… Ir beliks Širvintų rajoną prie kokios Ukmergės prijungti

 7. Jo sako:

  Manau iki kadencijos pabaigos dar ne tiek melo išgirsim, ką noriu tą darau svarbu rinkėjams viską gražiai nušviest ir aprašyt savo spaudoje.

 8. Skaitytoja sako:

  Melo kojos trumpos. Merei ši savybė įgimta??? vien prisiminus į baseiną leidžiamą vandenį…. o kiek dar muilo burbulų prileistą.

 9. Melavo sako:

  Tik kam? Tuškevičienei ar Vyriausybės atstovui?

 10. Mama sako:

  Tai merė eilinį kartą apsimelavo???????

Jūsų komentaras:


vienas × = du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]