Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Ž. Pinskuvienės rajone – žinomos statybų bendrovės šešėlis: išstūmė konkurentus, pasiūliusi didžiausią kainą

044a8ba5054f27a5cf2514c0ce0b84d1/ Dominykas Griežė | Alfa.lt /
https://www.alfa.lt/straipsnis/50259173/susikompromitavusioje-zinomoje-statybu-bendroveje-dideliu-aferu-seseliai

    Viešieji pirkimai, kuriuos organizuoja Živilės Pinskuvienės vadovaujama Širvintų rajono savivaldybė, turėtų stebinti ir piktinti mokesčių mokėtojus – didelės vertės konkursus čia laimi ne mažiausią, bet didžiausią kainą pasiūliusi bendrovė. Puse lūpų netgi kalbama, kad laimėtojas jau iš anksto susitarė su savivaldybe ar pačia mere dėl tokios baigties. Žinoma, ne už ačiū.

Konteinerius norėjo pasistatyti kuo brangiau

   2017 m. birželį Širvintų rajono savivaldybė paskelbė konkursą viešiesiems pirkimams, ieškodama bendrovės, kuri šiame rajone įrengtų 16 pusiau požeminių ir antžeminių konteinerių aikštelių. Neužilgo atsirado trys šio konkurso dalyviai – bendrovė „Conlista“, siūliusi konteinerius nupirkti ir įrengti už 235 tūkst. eurų, bendrovė „Strefa“, šiuos darbus siūliusi atlikti už 316,1 tūkst. eurų, ir pagrindinis šios istorijos dalyvis – jungtinės veiklos pagrindu kartu su „Hidraulikos pasauliu“ dalyvavusi statybų bendrovė „Infes“. Pastaroji už konteinerių aikštelių įrengimą užsiprašė trigubai daugiau, nei mažiausią kainą pasiūliusi bendrovė – 708 tūkst. eurų.

    Paradoksas – nors viešuosius konkursus turėtų laimėti mažiausią kainą ar bent jau optimaliausią variantą pasiūlęs dalyvis, šiuos pirkimus laimėjo būtent „Infes“, turėjusi pirkti iš „Hidraulikos pasaulio“ konteinerius ir juos įrengti.

    Sprendimą pasirinkti didžiausią kainą pasiūliusią bendrovę būtų galima pagrįsti tuo, kad „Infes“ siūlė atlikti darbus kokybiškiausiai. Tačiau Alfa.lt šaltiniai teigia, kad kartu su „Hidraulikos pasauliu“ viešuosius pirkimus laimėjusi bendrovė nepasiūlė nieko išskirtinio – tokį patį produktą, kokį siūlė kitos bendrovės.

     Susisiekus su bendrove „Conlista“, šios atstovai patvirtino, jog siūlė tų pačių gamintojų konteinerius, kaip ir „Infes“ kartu su „Hidraulikos pasauliu“ – pastarasis pardavinėja Estijos bendrovės „Componan OU“ gaminius, o „Conlista“ kreipėsi tiesiai į šią estų bendrovę. O ši taip susijusi su „Hidraulikos pasauliu“, kad netgi „Compoman OU“ pasiūlymą „Conlistai“ atsiuntė šių atstovė Lietuvoje – „Hidraulikos pasaulis“.

     Kaip buvo nurodyta, vidutinė tokių konteinerių aikštelės įrengimo kaina rinkoje – 14-15 tūkst. eurų, tačiau viešuosius pirkimus laimėjusi „Infes“ už tokius darbus užsiprašė beveik trigubai daugiau; viena aikštelė būtų kainavusi apie 44 tūkst.-45 tūkst. eurų. „Tas pat produktas, tie patys darbai, tik vienus įkasinės su auksiniais kastuvais, kitus su rankom“, – sakė vienas kalbintų verslininkų.

Paskubėjo užbaigti pokalbį

       Kokius stebuklus už tokias sumas būtų padariusi ši bendrovė, nežinia, tačiau Alfa.lt šaltiniai teigia, kad tarp Širvintų rajono savivaldybės ir „Infes“ galėjo būti jau iš anksto susitarta, kad konkursą laimėjusi statybų bendrovė gautais pinigais pasidalins su Širvintų rajono mere Ž. Pinskuviene.

      Ž. Pinskuvienės vadovaujama savivaldybė parodė išties nemažą dosnumą, mat šis viešasis konteinerių aikštelių pirkimas buvo tik vienas iš trijų numatytų, o visiems trims buvo skirta 851 tūkst. eurų. Tai reiškia, kad kitiems dviem ne ką mažesniems konteinerių pirkimams būtų tekę tik kiek daugiau nei 140 tūkst. eurų, jei „Infes“ ir „Hidraulikos pasaulis“ būtų gavę nurodytą sumą.

     Išgirsti Ž. Pinskuvienės įžvalgas šioje istorijoje išties būtų įdomu, tačiau Širvintų rajono merė, išgirdusi, kad kalba sukasi apie savivaldybės vykdytus viešuosius konkursus, paskubėjo nusimesti atsakomybę ir užbaigti pokalbį.

      „Su viešaisiais pirkimais skambinkite administracijos direktorei – kadangi ji vykdo visus viešuosius pirkimus, ji atsakys į visus klausimus. Jūs puikiai žinote, kad meras jokių viešųjų pirkimų neatlieka. Su administracijos direktore kalbėkit, ačiū, geros dienos“, – sakė Ž. Pinskuvienė. Nors dar norėjosi pasiteirauti, kiek pagrindo turi kalbos, kad „Infes“ su „Hidraulikos pasauliu“ už gautą atliekų konteinerių aikštelių projektą galėjo susimokėti, Širvintų rajono merė jau buvo padėjusi telefono ragelį.

Vieni pasitraukė, kiti kreipėsi į teismus

    Mažiausią konteinerių aikštelių įrengimo kainą siūliusi „Conlista“ iš konkurso pasitraukė dar jam nepasibaigus, o „Strefa“ savivaldybės sprendimą pasirašyti sutartį su dvigubai didesnę kainą pasiūliusia „Infes“ ir „Hidraulikos centru“ apskundė teismui.

     Alfa.lt susisiekus su „Conlista“, neįvardintu panoręs likti šios bendrovės atstovas teigė, kad konkurso metu jiems buvo duota suprasti, kad laimėtojas buvo numatytas iš anksto. „Mes supratome, kad čia ne mūsų pirkimas“, – teigė „Conlistos“ atstovas, anot kurio, jei bendrovė būtų toliau dalyvavusi konkurse, jai būtų daromos įvairios kliūtys.

     Tuo tarpu „Strefa“ nepanoro be kovos atiduoti pergalės viešuosiuose pirkimuose, todėl Širvintų rajono savivaldybės administracijos sprendimą konteinerių aikštelių įrengimą patikėti „Infes“ ir „Hidraulikos pasauliui“ apskundė teismui – Vilniaus apygardos teismo buvo prašoma panaikinti Širvintų rajono savivaldybės administracijos sprendimą „Infes“ pripažinti viešųjų pirkimų konkurso laimėtoja, o iki teismo sprendimo pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones ir neleisti pasirašyti sutarties bei pradėti darbų.

     „Strefos“ atstovai teismui pateiktame ieškinyje nurodė, jog labai tikėtina, kad dvigubai didesnę kainą pasiūlę „Infes“ ir „Hidraulikos pasaulis“ nepagrįstai laimėjo viešųjų pirkimų konkursą, o panaikinus Širvintų rajono savivaldybės tarybos sprendimą, konteinerių aikštelių įrengimo darbai tektų antrai eilėje likusiai „Strefai“. Tačiau, kaip nurodė bendrovė, jei savivaldybė ir „Infes“ iki teismo sprendimo pasirašytų sutartį ir imtų vykdyti darbus, tai taip apsunkintų situaciją, kad netgi „Strefai“ palankus teismo sprendimas vargu ar garantuotų šiai bendrovei teisę už dvigubai mažesnę kainą atlikti šiukšlių konteinerių įrengimo darbus.

      Deja, teismai bendrovei nebuvo gailestingi – tiek Vilniaus apygardos teismas, tiek Lietuvos apeliacinis teismas netenkino „Strefos“ prašymo taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir neleisti Širvintų rajono savivaldybei ir statytojams pasirašyti sutarties, o šių metų sausio 8 d. Vilniaus apygardos teismas „Strefos“ ieškinį atmetė kaip nepagrįstą.

Viešųjų pirkimų tarnybos smūgis: liepė nutraukti pirkimą

      Nors „Strefa“ neįtikino teisėjų, kad Širvintose vyksta nešvarūs dalykai, skaudų smūgį „Infes“ ir „Hidraulikos pasauliui“ sudavė Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), pastarosioms savaitėmis įvertinusi 2017 m. birželio 9 d. Širvintų rajono savivaldybės pradėtą viešąjį pirkimą ir liepusi jį nutraukti.

      Anot tokį sprendimą priėmusios VPT, Širvintų rajono savivaldybės administracija sugebėjo pažeisti Viešųjų pirkimų įstatymą absoliučiai visuose pirkimo etapuose: nustatant preliminarią pirkimo vertę, parengiant pirkimo dokumentus, tarp jų ir techninę specifikaciją, bei vertinant nustatyto laimėtojo pasiūlymą.

      VPT nustatė dar daugiau įdomių dalykų, metančių šešėlį „Infes“ – tarnybai pateiktuose dokumentuose buvo nurodyta, kad už konteinerius „Hidraulikos pasauliui“ „Infes“ numačiusi sumokėti 387 196,11 euro. Už konteinerių aikštelių įrengimo darbus pati bendrovė būtų pasiėmusi 292 960 eurų, dar 29 071,38 euro turėjo kainuoti požeminių aikštelių projektavimas.

       Tačiau vėliau, 2017 m. liepą, pateiktoje jungtinės veiklos sutartyje buvo nurodyti visai kiti skaičiai – ten jau buvo nurodyta, kad „Hidraulikos pasaulis“ už konteinerius turėtų gauti tik 166 798,5 euro – gerokai mažiau, nei žadėti daugiau nei 387 tūkst. eurų. Tuo tarpu pati „Infes“ šioje sutartyje buvo nurodžiusi, kad jai už projektavimo paslaugas ir pusiau požeminių aikštelių įrengimo darbus turi tekti jau ne 292 960 eurų, o visi 541 535,5 euro. Staiga be aiškios priežasties ženkliai sumažėjusi konteinerių kaina ir stipriai išaugusi „Infes“ atliekamų darbų kaina sukėlė VPT įtarimą.

        Tokį VPT sprendimą tiek Širvintų rajono savivaldybė, tiek ir konkurso laimėtojai gali skųsti teismui.

Įtartini partneriai

    Abejotinomis aplinkybėmis viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė „Infes“ pastaraisiais metais ne kartą figūravo įvairiose istorijose – 2017 m. pavasarį naujienų agentūra BNS skelbė, kad „Infes“, tiesa, neoficialiais duomenimis, yra viena iš bendrovių, figūruojančių FNTT tyrime dėl kitos statybų bendrovės „Irdaiva“.

     Tiek „Irdaivos“, tiek „Infes“ verslo principai ir etika taip pat sulaukia priekaištų – Alfa.lt jau rašė apie bendrovės „Ginota“ istoriją: pastaroji, susidėjusi su šiais statybų sektoriaus milžinais, atliko užsakytus darbus, tačiau taip ir nesulaukė žadėtų pinigų.

     „Ginotos“ direktorius Artūras Laktionkinas Alfa.lt yra pasakojęs, kad jo bendrovė kartu su „Irdaiva“ bei „Infes“ dirbo prie katilinės Palangoje. A. Laktionkino nupasakota galimai panaudota apgavystės schema atrodo taip: katilinės tvarkymo užsakovas „Palangos šilumos tinklai“ už darbus viską sumokėjo darbų vykdytojui – bendrovei „Irdaiva“. O pastaroji bendrovė visą projektą patikėjo kitai bendrovei – „Infes“. Pastaroji pasamdė dar vieną rangovą – „Erstema“, kuri samdė visus subrangovus Palangos katilinės sutvarkymo darbams. Tarp pastarųjų – pinigų neatgaunanti „Ginota“.

      Kaip nurodė „Ginotos“ direktorius A. Laktionkinas, iš „Palangos šilumos tinklų“ pinigus už darbus gavusi „Irdaiva“ atsiskaitė su „Infes“, kuriai buvo permestas projektas, tačiau pastaroji bendrovė jau nemokėjo už darbus, taigi „Erstema“, neperdavusi baigtų darbų „Infes“, jau nemokėjo subrangovams ir tiesiog bankrutavo – dabar nei „Irdaiva“, nei „Infes“, taip ir nemokėjusi bankrutavusiai „Erstemai“, nenori atsiskaityti už atliktus darbus.

PAPILDYTA 2018-04-17 D. 

alfa.lt paviešino šios informacijos paneigimą  https://www.alfa.lt/straipsnis/50281825/informacijos-paneigimas

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

19 Komentarai (-ų)

 1. Jurga sako:

  Manau tokie viešieji pirkimai Lietuvos kasdienybė. Teisingai pasielgė įmonė “Strefa“ apskundusi savivaldybės sprendimą pasirašyti sutartį su dvigubai didesnę kainą pasiūliusia kita įmone. Tiktai konkretumas, aiškumas ir viešumas gali išsklaidyti visus nesusipratimus.

 2. super sako:

  2>super
  Aš nesinervinu. Patikėkite. Verčiau susimeskite savo bedantei kovotojai. Kodėl nesumoka? Kodėl valstybę apvagia?
  Tokia teisinga, matai.

  rekvizitai.vz.lt/imone/uab_rumita/

 3. > super sako:

  nesinervink, superi. Jei nesi vienas iš spuogų, tau niekas negresia.

 4. super sako:

  >To oho
  Turite jus tuos irodymus, kaip gi. Spuogus ant užpakalių ir liežuvių, nebent.

 5. To oho sako:

  Be abejo, turime įrodymus, tikrinimo išvadas, teismo eksperto išvadą ir bylą teisme.

 6. To ne straipsnis sako:

  Negi net tiek nesuprantate, kad teismai – tai ne ekonomistai, jų užduotis kita. Jiems nerūpi, kad savivaldybė permoka dvigubai už pirkimą . Turi pinigų – pirk brangiai, neturi – pirk pigiau. Jie nagrinėjo konkurso dalyvių tarpusavio ginčą ir rėmėsi tuo, kad savivaldybė turi teisę rinktis tokį rangovą, kuris jai tinka, net ir patį brangiausią – kad ir bene dvigubai.
  O Viešųjų pirkimų tarnyba prižiūri pačias procedūras, mato, kas slypi jų pažeidimuose. Jos veikla saugo mūsų biudžeto pinigus, tik neaišku, kodėl mūsų rajono kontrolierė to nemato?

 7. oho sako:

  Kokie kaltinimai….irodymu turit?

 8. adomas sako:

  gal pagaliau prisižais, uždės antrankius ir į kaliuzę. Manau tik mūsų valstybėje taip galima elgtis, bet ateina laikas ir už viską atsiskaityti. To ir lauksime.

 9. Vytas sako:

  Kas išmano Viešuosius pirkimus, gali pasižiūrėti Viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje Širvintų savivaldybės atliekamus pirkimus ir įsitikinti kas čia vyksta. Tik neišmanėliai arba nesąžiningi asmenys gali taip elgtis. Tarp pirkimų galima surasti atvejų, kad ten padirbėta samdytų, išmanančių Viešuosius pirkimus, asmenų. Tačiau Pirkimo dokumentai padaryti taip, kad neužkliūtų Viešųjų pirkimų tarnybai ar Agentūroms, bet jie visiškai nenaudingi Savivaldybei. Tai kas iš to pelnosi.

 10. taip sako:

  antrankių jai reikia !

 11. Dėkoju sako:

  Dėkoju už šį straipsnį.Stebiu žiniasklaidos priemones ir matau, kaip rutuliojasi šios valdžios pažeidimai,(viešųjų pirkimų pažeidimai, neteisėtai atleidimai ir to pasekoje teismų priteisti milžiniški išieškojimai, visokių Lepų skyrimai,įnešantys didelę destrukciją įstaigų veikloje, ir be galės kitų dalykų…)??? Jie kaip sniego gniūžtės auga į didžiausius kamuolius, kurie atrodo, kaip ir nesusiję??? O mano nuomone visi šitie kamuoliai labai jau suliptų į vieną darinį, nes juos vienija bendras “darytojo” tikslas, nauda sau?. Į darinį, kuris vadintųsi baudžiamoji atsakomybė už piktnaudžiavimą tarnyba. Kas būtų kaltinamas???kam reiktų uždėti antrankius??? aš atsakymą žinau, o ar žinote jį Jūs???

 12. taip sako:

  tikiu, kad ji stengiasi sau į kišenę,tik ne dėl mūsų ,patikėkit.

 13. Pirmajam komentuotojui sako:

  Tai zinoma, kad tendencingai. Ir Krasto naujienos tendencingai, ir Sirvis tendencingai, ir Alfa tendencingai, ir televizija tendencingai, ir Viesuju pirkimu tarnyba tendencingai, ir atleistuju teismai tendencingai. Va tik Sirvintu krastas vienintelis nabagas teisingai ir netendencingai.

 14. antrajam sako:

  tendencingai sukaltas straipsnis ir tiek…bet jei jums nuo to geriau…puiku…

 15. KN siūlau sako:

  Gal galėtumėte šito IP visus komentarus surinkti ir jo patronei nusiųsti? Gautų žmogus premiją ir nurimtų

 16. Netikiu sako:

  Netikiu, kad galėjo imti kyšį, kai taip akylai viskas stebima. O apkaltinti tokiais dalykais lengviausia… Ji tikrai dirba ir stengiasi vardan mūsų visų.

 17. Taigi sako:

  Ponia merė per vieną balių pareiškė, kad be jos žinios nei lapas nuo medžio nenukrenta, o pasirodo apie viešuosius pirkimus su vargšele niekas nieko nederina ir ji nieko nežino. Va tep.

 18. Purmajam komentuotojui sako:

  Bet kaip patogu matyti ne esme! Zinoma, kad Jus nepastebejote iraso “Širvintų rajono savivaldybės administracija sugebėjo pažeisti Viešųjų pirkimų įstatymą absoliučiai visuose pirkimo etapuose: nustatant preliminarią pirkimo vertę, parengiant pirkimo dokumentus, tarp jų ir techninę specifikaciją, bei vertinant nustatyto laimėtojo pasiūlymą.”
  Bet cia gi smulkmena. Zinoma, kad nekreipkit i ja demesio.
  Be to, sitame straipsnyje pamineta Ziviles Pinskuvienes pavarde ir dar yra jos nuotrauka, tad pulkit ant keliu, melskites ir slovinkit ir toliau net neskaitykit

 19. ne straipsnis, sako:

  o nesamone…nors teismai patvirtino, kad teisetai nenugalejo pirkime…bet viskas visgi nupirkta???? ir teismai gavo kysi????ar kaip cia supratsi?

Jūsų komentaras:


trys × šeši =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]